Страница 20 от 76 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #286

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    за тази с по силния шум вероятно ще получиш нов мотор на вътрешното тяло .. другата с виенето подозирам че ще си я търпиш ,за подобен шум не се предлага гаранционен ремонт ,освен ако не се влоши с времето
    joroooooo одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #287

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Щом работи на 290W при -3, значи най-вероятно този модел не си вдига минимума. Отделно, дефрост на 4 часа, при тази температура, в комбинация с мъгла, говори доста добре. Изненадва ме приятно.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #288

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    другата с виенето подозирам че ще си я търпиш ,за подобен шум не се предлага гаранционен ремонт ,освен ако не се влоши с времето
    Не знам... Ще видим, де. Но нали на едната машина съм и с ново външно тяло... а моето, което е посетило сервиз, все пак е диагностицирано с проблем. Какъв е точно, така и не ми е казано...
    Надявам се, че Тошиба ще си държат на името (без значение дали и как ще ми сервизират моите или предоставят нови машини) и накрая ще има само доволен клиент - т.е. аз

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #289

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    За това се купува само по един брой от модел, като има нещо и те излъжат че така си работи и всички са доволни.
    Alexi и bobivg харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #290

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Не знам... Ще видим, де. Но нали на едната машина съм и с ново външно тяло... а моето, което е посетило сервиз, все пак е диагностицирано с проблем. Какъв е точно, така и не ми е казано...
    Надявам се, че Тошиба ще си държат на името (без значение дали и как ще ми сервизират моите или предоставят нови машини) и накрая ще има само доволен клиент - т.е. аз
    joroooooo, ще следя с интерес развитието по въпроса с виенето. И какво ще кажат техниците евентуално за това при теб.
    Прослушах записите. Виенето много ми прилича на същото виене като на моя - TOSHIBA RAS-13BKVGE/RAS-13BAVG-E.
    Трета зима съм с него, а това виене го има още от началото и се чува от вътрешното тяло. Бях писал даже и в някоя друга тема тук.
    Голям тормоз е. Абсурд е да се спи на такова виене(изключвам го вечер), то даже и през деня дразни, но съм му свикнал покрай другите шумове по това време наоколо. Много гаден, набиващ, виещ звук... Виенето е при мощности от 400-700 вата, извън този диапазон не вие. Ако само преминава през тези мощности, например при включване, също няма виене, достига си максимума до около 1200 вата, и като рече да се връща назад и търси на коя мощност да се спре и се спре на 400-500 вата, след минута-две виенето почва. Ако реши да падне на около 200 вата, виенето затихва и спира.
    Лятото много по-рядко го ползвам климатика, но мисля, че в режим на охлаждане го нямаше това виене.
    Не знам какъв им проблемът на тази марка с това виене, но явно че го има не само при моя модел , а и при други.
    Това ми е единствен климатик и ако трябва да си взема някога друг, със сигурност вече няма да е от тази марка, съжалявам да го кажа. Такова виене от други климатици аз досега не съм чул никъде където съм ходил.
    Този пост е редактиран от darko_d; 06-01-21 в 22:19.
    joroooooo одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #291

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Виенето във Вашия случай, най-веророятно се предава от външното тяло (компресора), за това е само при определена мощност (обороти). Виене може да има и от лагер на моторчето на турбината. Интензитетът на този вид виене, се влияе от оборотите на турбината, а не от тези на компресора. Като звук, са доста сходни, но са породени от рвзлични неща.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #292

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Топлата вода цък
    Alexi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #293

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Виенето във Вашия случай, най-веророятно се предава от външното тяло (компресора), за това е само при определена мощност (обороти). Виене може да има и от лагер на моторчето на турбината. Интензитетът на този вид виене, се влияе от оборотите на турбината, а не от тези на компресора. Като звук, са доста сходни, но са породени от рвзлични неща.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Абсолютно съм съгласен с написаното. Виенето при мен не е от турбината, а е свързано по някакъв начин с работата на компресора, звукът е даже леко пресеклив в синхрон с работата на компресора. Сега, дали е точно от компресора или от някакъв вентил или клапан, който произвежда този звук при движението на фреона, не мога да кажа, не съм специалист. Като слушам външното тяло такова виене от там не се чува, чува се от вътрешното тяло и по тръбите.
    Явно виенето при мен е същото, за което говори и milanov.
    Както и да е, проблемът си остава за моя сметка - изтеглил съм късата клечка с тоя климатик.
    Затова ми беше интересно при joroooooo, дали става дума за същото виене.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #294

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    С тази марка напоследък клечките са все еднакви, та която и да изтеглиш .....

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #295

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    С тази марка напоследък клечките са все еднакви, та която и да изтеглиш .....
    Сериозно ли? Това от форума ли го разбра?
    Aleksandars, ivan74 и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #296

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    И от личен опит...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #297

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Мъката е посевместна....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Mega одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #298

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Аз пък не виждам някаква мъка, и ние имаме проблеми с Едж серията, на чисто нова бройка вият лагерите на мотора, имаше и други рекламации. За мен определено е по-зле от стария Шорай например.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #299

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Това твърдение на каква база е? Бъдете малко реалистични...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #300

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Аз пък не виждам някаква мъка, и ние имаме проблеми с Едж серията, на чисто нова бройка вият лагерите на мотора, имаше и други рекламации. За мен определено е по-зле от стария Шорай например.
    Поздравления за смелостта, че го признавате! Така и трябва!
    Техника е и винаги може да се случат дефектни бройки, а и цели партиди! Аз затова и не се впрягам... поне засега.
    Разчитам, че марката и сервиза ще направят нужното за да ИЛИ отстранят дефектите, ИЛИ направо да си изтеглят дефектните бройки от пазара.
    Ние като клиенти нямаме вина за несгодите на марката или сервиза. Ние само даваме парите и ще си търсим качеството, за което сме платили.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 76 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе