Страница 30 от 76 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #436

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    milanov, хайде да не спамиш във всяка тема и да не занимаваш хората само с твоята машина. Има си тема за Daiseikai 6, пиши на воля. Моля да се спазва занапред!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #437

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Машината как влиза в дефрост, съответно как обръща цикъла след дефрост? Има ли силни шумове, като изпуфтявания или на течаща вода? Въобще каквито и да било силно натрапващи се шумове. Кипенето силно ли се чува или не е много дразнещо? На каква мощност работи по време на дефрост, 500W?
    Ами доколкото можах се опитах да опиша дефроста. Има го изпуфтяването (еднократно). Понякога шумът от "течаща вода" е много по-натрапчив (в моята стая имам към 40 см видим тръбен път), а също така понякога нощно време се будя от дефроста - спя доста леко... Майка ми например също много се дразни от разни шумове, но пък не се е оплакала от машината в нейната стая.
    Мощността на дефроста не е константа, но все пак се задържа най-дълго около 460 вата.
    Утре дано не забравя, ще дам инфо за месечната консумацията на 10-ката и 16-ката.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #438

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    milanov, хайде да не спамиш във всяка тема и да не занимаваш хората само с твоята машина. Има си тема за Daiseikai 6, пиши на воля. Моля да се спазва занапред!
    Ти това видя ли го :

    - - - - - - - - - -

    .....
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако не си бях купил ДВА дайсейкая (това са модели на Тошиба) от двама различни търговеца, можех и да ти се хвана на пропагандата. Пиша "пропаганда", първо от любезност и второ, че ми омръзна да ми затварят любимите теми. С първия ми дайсейкай 5 възникна проблем с бутона на вътрешното тяло и след като се обадих на търговеца, веднага се свързаха със сервиза на Тошиба и ми уговориха тяхно посещение, защото те изобщо нямали сервиз. С втория ми дайсейкай 8 не съм имал още проблем, но случайно забелязах в сервиза на втория търговец, че имат чисто нов механизъм за задвижване на клапите на дайсейкай 8, доставен им от вносителя. ЦЯЛ механизъм, заради някакъв дребен отказ на гаранционна машина. Така че циркът го правиш само и единствено ти. Как мислиш, по гаражите ли ги подмятат тия механизми "измислените" вносители? И докато се мъчиш да познаеш дали бих заложил на друг модел за себе си, освен дайсейкай, искам само да поясня, че цепеницата RAS-10SKVP2-E няма нещо общо с дайсейкай, заради сбърканото моделиране на вътрешното му тяло. Предложих ти цели 1000 лева за тая цепеница (трябваше ми за експерименти), ти ми отказа. С тия пари можеше да си купиш трео и половина, щеше да си забравил отдавна неволите си
    - - - - - - - - - -

    .....
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов, платките се ремонтират, така че не е необходимо да ги даваш тия пари за нова. Практиката е да се поръча ново вътрешно тяло за стотина лева отгоре, ПРИМЕРНО! Така се прави при проблем с хубавите машини. Или цял външен агрегат, ако е сдал компресор или платката с управлението, пък ти не щеш да търсиш майстор. Тоя, дето ме е лайкнал, ремонтира най-различни неща. За да го прави, значи не му поръчват често чисто нови платки и възли. Ако побързаш, докато англичаните още не са излезли от Евросъюза, можеш да си поръчаш ново вътрешно за цепеницата, на сметка. Макар че помещението ти изобщо не е за такава машина.
    - - - - - - - - - -

    ....не правя пропаганда, само казвам на какво съм попаднал с т.н. вносители на климатици тошиба.

    - - - - - - - - - -

    ....разчисти глупостите на dodo и моите такива...., моля.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #439

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Външна Т= -1
    Дефрост в 7:50 тази сутрин, а сега в 10:45 отново.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #440

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Май честичко дефроства. Поне има ли защо.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #441

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Май честичко дефроства. Поне има ли защо.
    Идея си нямам. Когато съм навън да играем с детето, виждам, че външните тела си се обледеняват, а при дефроста водата тече като река.
    Моята стая например е с 2 външни стени (детската е само с една) и вероятно и това има значение за работата на машината...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #442

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Кое му е честото? Ако е като при нас -1 с 95% влажност и високо задание, 3 часа са си много добро постижение, особено в студена къща. Миланов, май нещо си яхнал метлата от няколко дена и не знаеш какво пишеш... Ти добре си се вкарал във филма, ама не вкарвай и другите хорица, че някои ще вземат да ти се вържат.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #443

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Кое му е честото? Ако е като при нас -1 с 95% влажност и високо задание, 3 часа са си много добро постижение, особено в студена къща. Миланов, май нещо си яхнал метлата от няколко дена и не знаеш какво пишеш... Ти добре си се вкарал във филма, ама не вкарвай и другите хорица, че някои ще вземат да ти се вържат.
    Да. Прав си, можеше да е през час.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #444

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Aко беше с 40 кила външно като старите Тошиби, нямаше да дефроства през 3 часа. Явно бая зор вижда още при -1С.
    Пак по-добре от евтинките дайкинчета или панасоници по таймер през час.
    Като сложиш изолация и дограма малко ще се оправят нещата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #445

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Aко беше с 40 кила външно като старите Тошиби, нямаше да дефроства през 3 часа. Явно бая зор вижда още при -1С.
    Пак по-добре от евтинките дайкинчета или панасоници по таймер през час.
    Като сложиш изолация и дограма малко ще се оправят нещата.
    Не е баш така. Като стегне -2 с гъста мъгла при нас, 20ZMX, който е с 35кг външно, 1200гр. фреон, с голям двуредов ТО, прави дефрост на 3.5-4 часа, при задание 25гр., монтиран в 35м3. Стаята е в апартамент, тухлен, с 8см външна изолация и стъклопакет 4 сезона. От условия до условия-разлика океан.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #446

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Миланов, обещавам ти като се прибера другия месец, да се поинтересувам за проблема с цените на новите платки и продажбата им, откъдето трябва. Няма начин да не мога да си купя от магазин нещо, което се продава. Освен ако магазинерът не ме изхвърли от магазина преди това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #447

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    неизолирана къща ,нормално си дефростват все пак е трудно да стоплиш улицата както вече написах по горе .. при -10-15 нещата може да изглеждат доста по зле от сега
    Mega одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #448

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. при -10-15 нещата може да изглеждат доста по зле от сега
    Ще..., физика.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #449

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Aко беше с 40 кила външно като старите Тошиби, нямаше да дефроства през 3 часа. Явно бая зор вижда още при -1С.
    Пак по-добре от евтинките дайкинчета или панасоници по таймер през час.
    Като сложиш изолация и дограма малко ще се оправят нещата.
    Средния клас кога са имали по 40 кила външни тела? Сега има и с повече от 40, но не са от средния клас, там дефростите се мерят не за ден, а за сезон.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #450

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Аз пък не ща климатик с няколко дефроста на сезон.
    Преди време имаше някакви дефектни евтини мидеи с по няколко дефроста на сезон - един път като си вървях срещнах такъв екземпляр - беше ранна пролет, слънцето препича яко, топло, хората излезли по улиците, снеговете се топят яко, птички пеят... а мидеята цялата се беше оковала в дебел снежно-леден блок и вентилатора и едва въртеше. Мина ми през акъла: " собствениците на тая бракма, ще трябва да почакат до лятото докато се разтопи"

    - - - - - - - - - -

    Аз искам климатик, който размразява често, когато трябва, и не размразява изобщо, когато не трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 76 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе