Страница 55 от 76 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #811

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Жорка нещо ни впрягаш Едва го чух със слушалки на макс. Рос спокойно може да си поръчва
    Заповядай на гости! Ще те настаня в тази стая. Лягаш да спиш и на сутринта ще коментираме!
    Тракането си е там и едва сега започва!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #812

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    има ли тракане то ще се усили .. закон Божи чувам някакви наченки на втулка ,моторчето сякаш е ок ( за 2 дена дори от чист кашкавал да са лагерите пак не биха тръгнали )

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #813

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Със запис трудно се добива представа за тракане, даже при работещ телевизор може и да не го забележи човек, но утихне ли вечер всичко ти трака направо в мозъка.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #814

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Със запис трудно се добива представа за тракане, даже при работещ телевизор може и да не го забележи човек, но утихне ли вечер всичко ти трака направо в мозъка.
    Абсолютно!

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #815

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Както тук, така и при МХИ тракането е породено от паянтова сглобка от некаччествен материал.
    Телата висят като прани гащи на тел. Спасение няма. Може би лепило "капчица" по всички фуги. Ама а някой да пробва де.
    С други думи казано. "Дето е тракало, пак ще трака" ако не се направят конструктивни изменения, които би трябвало да са направени от пройзводителя.
    Жоро изчакаи лятото и ще рахатясаш. Тогава ще ти тракат само докато следят температурата в ОФФ.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #816

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Добро утро!
    Ето вече как се чува: https://drive.google.com/file/d/10V3...w?usp=drivesdk
    Т.е. става по-зле... или и сега не го чувате?!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #817

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    еми трака ти втулката .. ако не са я сменили с такава с по малки допуски няма как да не трака ако ще и 10 турбини да сменят ..

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #818

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    На говорителя на телефона го чух даже.
    В действителност ще е доста по-зле без други шумове и без недостатъците на записа.
    Моят К2У е на 16г., от 5г. е при мен без профилактики, смазване на втулки и не трака.
    На крива стена е монтиран моя. Как става тоя номер, не ми е ясно.
    Този пост е редактиран от zxc0; 27-02-21 в 11:14.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #819

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не му е стената проблема.
    Явно подизпълнител втулки/турбини залива томошния регион с нещо "оптимизирано".

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #820

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Сега вече се чува.
    Много ми е интересно от какво се получава това досадно биене. Определено не е от втулката. Аз клоня към лошо балансирана турбина, или пък нещо друго...
    На моя панасоник, първия път, когато демонтирах турбината вътрешното тяло за профилактика и почистване, беше след около 4 години експлоатация, и втулката отляво беше останала съвсем без смазка. Но такова досадно тракане няма, нито на суха, нито на смазана втулка.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #821

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Сигурно доста са отпуснали допуските.
    С такава втулка освен да се напъне диагонално едва ли ще спре тракането.
    Бих пробвал с подлагане на тампона. Отляво, долу, отпред и отдясно, горе отзад.
    За да напъва тампона в двете посоки - хоризонтала и вертикала.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #822

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сега вече се чува.
    Много ми е интересно от какво се получава това досадно биене. Определено не е от втулката. Аз клоня към лошо балансирана турбина, или пък нещо друго...
    На моя панасоник, първия път, когато демонтирах турбината вътрешното тяло за профилактика и почистване, беше след около 4 години експлоатация, и втулката отляво беше останала съвсем без смазка. Но такова досадно тракане няма, нито на суха, нито на смазана втулка.
    Идея си нямам и аз. Само наблюдавам и предавам впечатления.
    40 дни по-рано, след сервизиране на машината в кухнята, ремонтът (да се чете моторчето) изтрая около 10-12 дни. През това време машината си беше абсолютно безшумна! Истинско удоволствие от комфорта!
    Сега техниците донесоха и монтираха нов модел моторче, смениха и турбините с нови...
    За мен като лаик, освен самите пластмаси (като шаси) да са отляти негодно и сътветно моторчето да не стои в идеална права... и това за норматив да води до разбалансиране и вече тракане... за друго не се сещам.
    Търпеливо (отново), макар и много неприятно ще изчакам за нови вътрешни тела (а може и външни), след което започвам да сменям всяка дефектна машина.
    Събирам мнения и съвети за бъдещ заместник... Изчетох цялата тема за последния Дайсейкай и там също видях за един пич, при когото въпросното моторче на вътрешното тяло е сменяно 4 (ЧЕТИРИ) пъти...
    Заклевам се, че и дума не бих казал ако климатиците се развалят след като им изтече 5-годишната гаранция! Обаче това, което сега се случва е абсурдно... както е и абсурдно да чакам по 40 дни за сервиз!

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #823

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Жоро, не знам дали си забелязал по време на ремонтите, но самата турбина от едната страна не е хваната с твърда връзка към остта на мотора. Отдясно турбината е с втулка запресована в нещо като гумен диск. Самата гума може да се криви от температурата, от оборотите, дори само от стоене може да провисне, следователно моторът и турбината е почти невъзможно да са винаги идеално съосни.
    Подозирам, че някъде там се крие проблемът. Нещо по веригата: [ос на мотора - гумена свръзка - турбина], някъде прави мизерии, но кое точно - иди го търси, ако си нямаш работа...

    Затова в другата тема ти предложих да се насочиш към Дайкин Префера подов. При него вътрешното тяло е центрофугов вентилатор, който винаги върти при много по-ниски обороти, тишината и комфортът са по-добри в сравнение с който и да е стенен модел, и тази недоклатена система с турбините е премахната ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #824

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Сега гледах (опипах) една мостра на Еджа. Ми изглежда добра сглобка, пластмасата ми хареса. За сравнение, на Дайкин Сенсира е много кофти пластмасата, много нискокачествена изглежда определено, но пък не пука. Вярно е, че са и в различен ценови клас. Явно и други неща са от значение. Хареса ми, че Еджа е с голям светъл отвор, и големи вертикални клапи, които могат да се въртят под голям ъгъл-ще отклонява добре потока настрани. Има предпоставки да вади добри дебити, с ниски нива на шум. Опреденело бих го взел, ако трябваше да избирам сега.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #825

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Изчакай още месец два докато joroooo ги пусне в олх на половин цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 76 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе