Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с RAS-255BDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с RAS-255BDR

    Здравейте,
    Имам проблем с един екземпляр RAS-255 BDR - погрешка офазих заземяването, при което вътрешният мотор не иска да преминава на по висока от първа (да речем) скорост, поради което скоро след като загрее вътрешната пита, климатика изключва и дава грешка 11 (проблем с вътрешният мотор). Вътрешното тяло е разглобено, мотора и електрониката са свалени, но момчетата които се опитаха да намерят проблема не успяха. Въпроса ми е - къде във Варна мога да намеря читави майстори, който ще открият и отстранят проблема в сравнително кратки срокове?
    И ако може някой да предостави малко повече информация за самият модел, че не намирам нищо, освен на японски, а той не ми е особено силен.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Проблем с RAS-255BDR

    Явно мотора не връща информация на процесора. Кофтито е, че май мотора е изцяло залят и не може да се стигне до електрониката му, за евентуален ремонт. Но трябва да се изследва проблема, за да се разбере дали проблема е в мотора или в електрониката. С осцилоскоп се прави.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: Проблем с RAS-255BDR

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Явно мотора не връща информация на процесора. Кофтито е, че май мотора е изцяло залят и не може да се стигне до електрониката му, за евентуален ремонт. Но трябва да се изследва проблема, за да се разбере дали проблема е в мотора или в електрониката. С осцилоскоп се прави.
    Амиии, мисля че проблема не е в информацията която връща. Ако беше това, процесора ще подаде повече напрежение за да засили вентилатора. Докато се избичи на максимум. т.е. при всяка избрана скорост вента ще отива на макс.
    Тука се казва: "вътрешният мотор не иска да преминава на по висока от първа (да речем) скорост".
    Ако процесора подава като за първа скорост, няма да се сърди че вента се движи на първа. Следователно той подава вероятно скорост на макс, но това реално не се случва и се сърди.
    Ако се ползва задание на първа скорост мисля, че няма да изплюе грешка! - това едва ли вече може да се пробва, май всичко е разпиляно.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4

    Отговор: Проблем с RAS-255BDR

    Това е 35 волтов мотор и е малко по-различно спрямо по-новите му събратя. Също и хардуерно е по друг начин направено управлението му и обратната връзка.
    Твоята логика важи повече за по-новите където мотора работи с директно изправено захранващо напрежение. Не че на всички модели е такъв софтуерния алгоритъм, както казваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе