Вижте резултатите от анкетата: Трябва ли да гласуват българите в чужбина според вас?

Гласували
44. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, имат право, нали са българи

9 20.45%
  • Не, щом не живеят тук, нямат право

13 29.55%
  • Само тези, които са били в Бг през последните 3 месеца

6 13.64%
  • Само който си е плащал данъците тук

16 36.36%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Трябва ли да гласуват българите в чужбина?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003

Трябва ли да гласуват българите в чужбина?

Дали е правилно, хора неприбиваващи в страната ни и явно незапознати какво става тук, активно да участваства в определянето на парламент, правителство и президент?
    Аз все си мисля, че някак не е редно хора дето с години не са стъпвали тука, да имат право да ми определят кой ще командва, само защото закона им дава право на това, а на практика те гласуват по техни си насадени или измислени теории.

2.  
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005

Re: Трябва ли да гласуват българите в чужбина?

Да, имат право.

А бе какво ви става бе ?

4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001

Само който си плаща данъците тук. Навлеци, които са българи само защото никой друг не ще да им издаде паспорт, не са необходими.

5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000

Дори да не пребивава тук и да не е на ясно политиката, човек трябва да има право да гласува, щом е изпълнил задълженията си към страната. Гласувах за "Само който си е плащал данъците тук"

6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна

Гласувах "Само, който си плаща данъците тук", но отговорът е по-сложен. За кои данъци говорим? Защото тези, дето идват да гласуват от Турция може би са си платили 20 лв данък сгради за къщата на село, която е вечно тяхна, защото няма кой да я купи. Но те са в Турция и не смятат да се връщат. А много от тези, които са извън България за кратко - за да припечелят и да се върнат с парите си - не могат да гласуват. Ей това е парадокса! Защото на нито един български кораб " не е имало условия за гласуване" доколкото разбрах. А на моряците семействата им са тук и парите им също. Тези които са нелегално или полулегално в чужбина също няма как да гласуват, а те също са за кратко навън и парите си ги пращат тук, на семействата.

7.  
  8. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Избора на управляващите трябва единствено и изцяло да се определя от управляваните! Ще цитирам Остап Бендер: "Проблема за спасяването на давещите се е проблем на самите давещи се".

9. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004

гласувах "Само който си е плащал данъците тук"
    днес гледах по една от основните телевизии една баба , която живее в турция от доста време и не само не знаеше кой е предишния президент , но и не знаеше български. в интервюто използваха преводач. обаче тя гласува. за български президент. как и защо няма да коментирам.

това което искам е , моето бъдеще да не се определя от емигранти или хора които са предпочели да НЕ обвързват бъдещето си с това на България. и още по-малко с хора които живеят , работят и плащат данъците , социалните и здравните си осигуровки в друга държава, но въпреки това имат претенцията да/и ползват услуги и бонуси , които не заслужават.

п.п. и тази баба гласува за БГ президент.

п.п.п. да не стават недоразумения , гласувах за "пенсията", не за"Гоце" или за фашиста. ... гласувах политически,не мажоритарно. направих го със съжаление , защото беронов не е моя кандидат.

10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005

“явно незапознати какво става тук”,
    “кой ще командва”,
    “техни си насадени или измислени теории”

Така се издразних на тия изрази, че дори не погледнах всичките възможни избори в анкетата. Да, харесва ми и „Само който си е плащал данъците тук” и ако анкетата не беше публикувана точно днес, вероятно щях да избера това.
    Колкото и да съм разочарован или не, то едни текущи избори не могат да ме накарат да си мисля как да посегна на правата на другите.

ПП. Днес бях "на риба". Мисля обаче другата неделя да гласувам, нищо че това не е моя балотаж. Това всъщност го казвам, за да подчертая че упражнявам правото си "дали да гласувам или не" и ще ми е страшно неприятно ако някои посегне да ми го отнеме това право.

11. Member
    Тук е от
    Sep 2003

Да - всички са българи - а още повече като се има предвид, всички онези милион и нещо българи работещи навън се явяват все още най-големите "чуждестранни инвеститори"...

12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

НЕ - който иска да упражнява правото си да да гласува да си стои в държавата (гласуването не е задължително). Lazar спомена по-горе, както моряците по корабите могат да не гласуват, (които все пак живеят в България и всеки кораб под български флаг се води за българска територия), не виждам защо другите (които дори не живеят тук) трябва да вземат отношение за неща които явно не ги касаят.

13. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004

Цитат Първоначално публикувано от skynet
    Да - всички са българи - а още повече като се има предвид, всички онези милион и нещо българи работещи навън се явяват все още най-големите "чуждестранни инвеститори"...
    да, тези българи са наистина българи и заслужават уважение ,защото без тях не можем. аз говоря задругите "българи", емигриралите на юго-изток. да си го кажем направо - българските мюсолмани, така успешно превърнати в турци от "отговорната" ДПС.

edit:// бтв, Волен е добър оратор ... дразни ме , но "ланка" добре

14. Member
    Тук е от
    Oct 2006

Категорично НЕ!

15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002

Трябва ли да гласуват българите в чужбина според вас? ...

Black въпросът трябва да е :

Искат ли да гласуват изобщо българите не само в чужбина, а и у нас ?

16. Member
    Тук е от
    Jun 2005

Като не им харесва тук за чий им е да избират кой да управлява тези, на които им харесва или просто от няма и накъде живеят все още в България ?! Значи Сульо и Пульо си е хванал шапката преди 101 години, а на всички избори се цъфва да избира управници. Откъде накъде ?!?!?!?!??!!?!?!?!? Нито ги знае, нито ги познава, нито е запознат с условията тук, нито пък той ще сърба попарата после на новоизбрания. 'айде стига безумици, моля!

17.  
  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003

"Само тези, които са били в Бг през последните 3 месеца" например... Но алтернативите за отговор са неточни.

"Само тези, които са били в Бг през последните 3 месеца", и ще си бъдат пак в БГ след максимум 3 месеца, т.е. излезли са инцидентно за кратък период, като същевременно си плащат данъците в БГ и са напълно наясно със социалната ситуация у нас - това е моят избор.

Такива, които отдавна не живеят тук, да ми определят кой ще ме управлява - не, мерси! Ама били те чуждестранни инвеститори - а я ми кажете какво толкова България печели от такива (а и от каквито и да е) чуждестранни инвеститори? Индустрия, работни места, бла-бла... Писнало ми е от такива "инвеститори" - те нито повишават жизнения стандарт на населението, нито правят живота ни по-лесен. А пък мен, като безупречен данъкоплатец, точно това ме интересува.

Ако някой не е съгласен - да се докаже!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Икеа се ебава с българите
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 47
    Последно: 21-09-11, 15:43
  2. Скандална реклама обижда българите.
    От periel във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 30-06-08, 04:00
  3. Отговори: 144
    Последно: 24-02-07, 03:26
  4. Какво ядат българите...
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 13-11-06, 09:57
  5. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 16:54
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе