Страница 1007 от 1039 ПърваПърва ... 957997100510061007100810091017 ... ПоследноПоследно
Резултати от 15,091 до 15,105 от общо 15575
Like Tree5852Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Отговор: Спасяването на България

преди гръмването на имотния балон и дериватите всички "too big to fail" щатски корпорации бяха "трипъл ей плюс"!

толкова по въпроса за кой какво казал...

2.  
  3. ayl
    ayl е на линия
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008

Предполагам, че повечето от тия сметки под 160 лв са такива, които собствениците им считат за закрити. Аз имам 5-6 такива в 2 банки. Води се, че има някъкви пари в тях, но не са използвани от 10 години и никога няма да ги използвам, нито пък ще си направя труда да ида и един час да попълвам бумаги, за да ги закрия, а преди това ще чакам в клона половин час да ми дойде реда.
    emil vasilev одобрява това.

4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007

Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Аз имам 5-6 такива в 2 банки. Води се, че има някъкви пари в тях, но не са използвани от 10 години и никога няма да ги използвам, нито пък ще си направя труда да ида и един час да попълвам бумаги, за да ги закрия, а преди това ще чакам в клона половин час да ми дойде реда.
    Ама то нали се трупат такси за подръжка върху тях. Някой ден ще почукат на вратата за тях.

5. ayl
    ayl е на линия
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008

Ако са спестовни сметки няма такси. Аз поне така знам.

6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Големи спестовници тука брее....надиплили едни леваци и треперят да не загубят и стотинка покупателна способност Я малко по-весело...яли сме го къде по-голям, няма да ни уплаши някаква чакалня......
    Този пост е редактиран от Tommorow; 08-02-20 в 20:02.
    VanDan одобрява това.

7.  
  8. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Прикачени изображения Прикачени изображения
    edi1 и grischa харесват това.

9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Не мога да разбера омразата на Джак към ББ, след като той е най-верния васал на Москва. Това ,че от време ни прожектират някакви шпионски игри нищо не значи.Те са от стандартния репертоар на ГРУ.

10. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

По-точно, ББ се опитва да лавира между големите...Доколко му се удава не можем да кажем, тъй като не сме запознати с реалната ситуция, а само с тази подавана ни от медите.
    Някои преди него директно се дупеха - Луканов, Попов, Димитров, Виденов, Костов, Станишев, Орешарски....

11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Резултата от това лавиране го виждаме на картата на стр.33 от този доклад

12. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Нищо ново не показваш. Това на картата е в резултат на договора на Булгаргаз по времето на Орешарски и който ще приключи през 2021 година. Плюс това 2015 и 2017г Украйна на два пъти без предупреждние вдигна цените за транзита, последвана от Румъния през втората половина на миналата година.
    Южен поток щеше да свали значително цените, но поради натиска на САЩ посредством зам държавният секеретар Виктория Нюланд и нейното посещение у нас през април 2014 при Орешарски, този проект загина...
    Цената на газа зависи от закупените количества, а ние купуваме около 2 милиарда кубически метра, което е нищожно в сравнение с някои съседи(без македония)
    Ако си забелязал цените в страните от западна и централна европа са от HUB
    Чудно защо Финландия плаща повече от нас..

https://www.oxfordenergy.org/wpcms/w...Insight-55.pdf

13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Литва, Латвия и Естония какви количества купуват? И как Гърция купува по-евтино от нас ,след като трябва да й тежат транзитни такси през България?

14. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

За първите 3 можеш да погледнеш в нета какви са цените. След като купуват втечнен същия руски газ през "европейския" си терминал в Клайпеда за милиони.
    Там са и нашите вноски в EU също. А цените на газа за крайните потребители са "хубави", естествено.

15. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

emil vasilev
    Литва , Латвия и Естония не плащат допълнителните транзитни такси както е при нас. Те получават директно по тръбопровод от РФ или частично от хъба в Полша както е с Литва.
    Не съм се ровил но има и друга вероятност, да купуват в пакет, което увеличава обема и води до спад в цената. Не ми се чете целият доклад, а съм сигурен, че има и още нещо, което пропускаме - някоя диаграма показваща разбивка на крайната цена на компоненти. Гърция купува по-голямо количество от там и отстъпките. Те не получаваха ли газ и от TANAP, а вероятно и през Син поток ?

16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

EBP2 означава газ купувана от Русия. Син поток си е само за Турция.Румъния би трябвало да плаща като нашите транзитни такси, а тя купува с около 35% по-евтино.

17.  
  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Защо е така може да се разбере от тук, но отговорът не е лице приятен за българските управници...

България остана единствената страна, която все още не е предоговорила условията си за доставка на руски газ и в момента плаща най-високите цени. Още през миналата година това постигнаха Естония, Чехия, Унгария, Латвия, Литва, Полша и Словакия.
    От есента на 2018 г. България има право да предоговори цените на "Газпром", но реални стъпки в тази посока бяха поети едва през лятото на 2019 г. Българското правителство не е излизало с категорична официална позиция по този въпрос, а преговорите се водят само на ниво компании - "Булгаргаз" и "Газпром". Последните очаквания бяха договореността да бъде постигната най-късно до края на януари, но това не се случи, като отново нямаше становище на правителството или на Министерството на енергетиката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1014
    Последно: 10-08-19, 12:22
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе