Страница 1011 от 1031 ПърваПърва ... 9611001100910101011101210131021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 15,151 до 15,165 от общо 15455
Like Tree5801Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Отговор: Спасяването на България

Ахааа, викаш "а съм си мрънкалник и не се занимавам с фактите. Хленчовете са достатъчно доказателство"

2.  
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

да допълня нещо друго, което не чух да се споменава от нито една от "двете ви страни"

субсидии и дотации са възможни, АКО държавата има пари за тях

обяснявам каква е разликата между отглеждането на вино във Франция и България, БЕЗ да съм проверявал същинското състояние на нормативната уредба, то не ме интересува, защото ако не е валидно за гроздето в частност, ще е валидно за N други отрасли

Франция разполага с колкото пари си иска, защото:
    1. има силна икономика
    2. може да си печата пари
    3. не е във валутен борд
    4. хората там са кибритлии

ерго: може да подпомага лозарите си с по 5 евро на кило грозде, и тогава виното им ще е конкурентно способно, не защото е най-великото в света, а защото държавата поема разходите по него (съвсем по капиталистически, ХАХАХАХАХ, нали?)

България:

1. няма силна икономика
    2. не може да си печата пари
    3. защото е във валутен борд
    4. хората тук три пъти избират ББ за премиер, смятайте колко са "кибритлии"

в резултат на това съвсем по (истински) капиталистически не получават пари за кило грозде и щат не щат, цената става толкова висока, че да изобретяват "вино" по 2 лева литъра с ДДС и печалба за (поне) 2 междинни звена до крайния потребител

сега стана ли ясно защо и как се субсидира НЕЧЕСТНО от гледна точка на онази отживелица справедливостта дейността на предприемачите в богатите държави?

може би говоря очевидни неща за повечето от вас, но след като забравяте да ги вземете предвид, когато се карате, съм длъжен да ви ги припомня
    hristoslav2 одобрява това.

4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Посочих ти малко - размер на субсидии, начина на одобряване, тавана на субсидиите на СС, разликата в правата на държавите преди 2004-а и след при субсидирането, такива неща.Нямам намерение да пиша реферат по темата.

5. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Кх, масово големите са с повечето си производство извън ЕС, особено в последното десетилетие, да не говорим за осветление.Филипс примерно, а и не само, много отдавна закриха не само производствените мощности, но и производствените звена и се занимават с развой и франчайзинг.Масово се разпродават отделни звена от доскоро добри производители.Да не говорим за другите МЕТАБО, БОШ, както и почти всички производители бяла и черна техника, в огромната си част поръчват там и ако произвеждат то е извън съюза.Единици са тези, произвеждащи в Европа част от продукцията си след регулациите на съюзните управителни органи.
    Митко, къде съм казал, че регламентите липсват.Има ги и трябва да се четат, но не по сайтове и вестници.За тази работа си има специални издания НА ХАРТИЯ с автентичен текст.
    Ти правиш ли разлика между регламентирани дотации и държавна помощ изобщо.
    Очевидно не знаете, че всяка държава, съобразно времето на приемането и в ЕС има различни правомощия за дотиране и предоставяне на държавна финансова или нефинансова помощ за един или друг отрасъл.
    Пак общи приказки. Нито една цифра .
    Изнасянето на производство надали има нещо общо със забраната на нажежаемите жички.
    Това което намерих с бързо търсене е, че през 2012 ЕС е изнасял повече LED осветление от колкото е внасял.

6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

слава богу, че икономиката на ЕС и България в частност се крепи на износа на ЛЕД

прочее, дай линк към тази инфо, плз

7.  
  8. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Ами провери за сега как стоят нещата.Или пиши на ФИЛИПС защо си продадоха тази дейност след регламента за забрана на осветителните тела с нажежаеми жички за домашна употреба.И сега ги има, ама не са евпорейски, китайците само смениха два надписа на кутиите.Резултата е загуба на реално производство на съюза.А може и в СВЕТЛИНА да идеш да питаш, какво произвеждат сега, по-близо е.Цифрите си ги търсете сами, има ги.
    А размера на субсидиите подлежи на одобряване от ЕК., не можем сами да си определяме размера им, не става дума само дали имаме пари или нямаме, въпроса е ,че без одобрение НЯМАМЕ ПРАВО да определяме размер.

9. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

... и в България се наливаме с евтино френско вино и не поглеждаме българско, щото е скъпо.

Париж - втората нова алкохолна дестинация за българите ! Кеффф

10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

На мен ми липсват газените лампи, ама никой не ме отчита. Ех, какви времена бяха.
    ivodivo одобрява това.

11. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    слава богу, че икономиката на ЕС и България в частност се крепи на износа на ЛЕД

прочее, дай линк към тази инфо, плз
    https://www.researchgate.net/publica...nsport_sectors
    На 17та страница е графика с вноса, износа и продукцията

12. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    На мен ми липсват газените лампи, ама никой не ме отчита. Ех, какви времена бяха.
    Когато нямаш собствени успехи и (затова) не можеш да се похвалиш с тях, то се хвалиш с успехите на деда ти.

... Това разбира се съм го написал за да подчертая загатнатото от теб.
    И се отнася за всички мрънкащи, в чиито глави са заседнали като основни аксиоми изречения от сорта на "другите са ми виновни", "техните чинии са по-пълни" и др.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-02-20 в 15:38.

13. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив

Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    https://www.researchgate.net/publica...nsport_sectors
    На 17та страница е графика с вноса, износа и продукцията
    Това са данни от 2014г. Или аз не го разбирам или на графиката вноса е най-голямата величина. Може и да бъркам, поправете ме ако е така.

В спора и двете страни казват имало коооолкото искаш данни и информация. Къде са тези данни и информация обаче, никой не казва. На БЪЛГАРСКИ, все още сме в България и БЪЛГАРСКИЯТ е официалния език.
    Набързо се пробвах да намеря нещо, ама то нищо няма . За други неща съм търсил информация, която трябва да е обществено достъпна. Нямате си представа, колко изобретателни са в публикуването на тази информация, така че човек да не може да я намери . То не са точки, тирета, запетаи. Букви на BG на латиница..... лудница. Трябва да отделиш маса време за да я откриеш... Та такива мити работи...
    Този пост е редактиран от chavi; 12-02-20 в 15:50.

14. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

https://ec.europa.eu/transparency/re...AIN-PART-3.PDF страница 143 и сл. малко по-нови данни.

15. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Интересно какво са продали Филипс, след като имат осветителни фабрики във Франция, Унгария и Англия.

16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Има нова компания - Signify, отделен бизнес, нямащ общо с Филипс.Нещо като франчайз, но без таксите, с продажба на акции.
    Този пост е редактиран от edi1; 12-02-20 в 16:13.

17.  
  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010

ОВОС-ът - още един бизнес за държавния чиновник

Уж всичко с инвестиционните намерения е точно, а въздухът в България става все по-мръсен

.............. .................
    ''У нас отдавна се знае - не е луд този, който яде баницата, а онзи, който му я дава. И ако под ударите на закона днес са вносителите на италианския боклук и „Брикел“ АД, къде е отговорността на чиновниците, които с решението си по инвестиционното намерение на практика са легализирали дейността по горенето на отпадъците в пещите на ТЕЦ-а.
    Ако прокурорите се заровят в масивите на регионалните екоинспекции и се поинтересуват от някои несъответствия в доходите на служителите там и стандарта им на живот, няма да е трудно да установят, че в България Оценката за въздействие върху околната среда отдавна се е превърнала в доходоносен бизнес. ''
    .....
    Ако ама няма да се зарови,нали никой не си мисли,че има изпуснати не наши хора да топят в кацата с мед,после да дават нагоре към министерството и от там....можем да гадаем,ама не е трудно.
    https://www.marica.bg/samo-v-marica/...vniq-chinovnik

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1014
    Последно: 10-08-19, 12:22
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе