Страница 1249 от 1263 ПърваПърва ... 11991239124712481249125012511259 ... ПоследноПоследно
Резултати от 18,721 до 18,735 от общо 18945
Like Tree7532Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Отговор: Спасяването на България

Преди 4 години, преди 2 години и днес ....
    Тази от "днес" е пълна с безсмислени локуми като отговори, взех да цвиля и за минута спрях да дишам при отговора за изтеклата гаранция.....а иначе:

Припомняме, че според договора между страните по доставката на циклотрона, подписан на 8.10.2014 година, Институтът по ядрена енергетика е бил длъжен да завърши изграждането на помещенията, в които да монтира апаратурата, и да представи на изпълнителя разрешение за ползването им най-късно до изтичане на 17 месеца от сключването на контракта. Тоест, помещенията е трябвало да са готови точно когато ускорителят е бил посрещнат тържествено с церемония в началото на 2016-та. Вместо това се е преминава към изпълнение на резервната клауза. А тя е, че при невъзможност вещта да бъде доставена в предвидените за целта помещения поради незавършване на строителните работи и/или неполучено разрешение за ползването им, възложителят се задължава да укаже на изпълнителя друго подходящо помещение в София, където машината ще се съхранява от възложителя за негова сметка и риск до изграждане на подходящите помещения и получаване на разрешение за тяхното ползване.

С две думи: УсрАли сме се до шия ....

Ице Ице....квартали ще ми реновираш....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 25-09-20 в 01:50.

2.  
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Що не пишете за "Спасяването на България" от руските шпиони и диверсанти!?!??

Тази тема табу ли е та всички мълчите...???

4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Що не пишете за "Спасяването на България" от руските шпиони и диверсанти!?!??

Тази тема табу ли е та всички мълчите...???
    Щото то ясно - всички руснаци тук са агенти

5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

ами честно казано мен ме напуши смях от толкова прозрачния опит на ББ да отвлече вниманието с поредния антируски фишек

сериозно питам: какви ТАЙНИ крие българската армия за руснаците?

имаме някакво секретно НАТО-вско въоръжение? произвеждаме наше? уголемяваме армията си, а не я смаляваме ли?

не трябва да се робува на сляпа русофобия/филия, а да се МИСЛИ!!!

6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Абе то и аз нямам тайни...дребен средностатистически бугарин, ама няма да ми е кеф некой от входа да разпитва за мен.....туй са принципни неща.....може да са чули старата българска поговорка "под голем камик, голема риба се крие" и сега да питат какво ли крие под шкембето вуенното ни министеро....

7.  
  8. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Абе то и аз нямам тайни...дребен средностатистически бугарин, ама няма да ми е кеф накой от входа да разпитва за мен.....туй са принципни неща.....
    Нямате ли клюкарки дето разпитват? Те и те са руски шпиони да зн'иш.
    Шегувам се разбира се. Руснаците след като НАТО им са враждебна организация и ние попадаме като такива за тях - не е ли нормално да слухтят какви ги вършим... А ние пък си имаме правото да ги гоним като ги усетим...

9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

А схемите си вървят.....Я го изпълнителния директор на ЖиПиГруп...сори..."председател на управителния съвет"....

Ице, готов проектант за реновация ти на квартали
    Този пост е редактиран от Tommorow; 25-09-20 в 23:59.

10. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Tommorow
    Схеми ще има, докато не се изключи напълно човешкият фактор!
    Този келеш е за психиатрията или умишлено се прави на улав, в случай че го осъдят...

Моята идея е за целите градове.
    1. Сканиране с лидар и създаване на 3Д карта. Според картата се правят планове за промени на терена - подравнавяне на сектори.
    2. Проектиране на подземната и надземна структура - участващите строителни компании трябва стриктно да се съобразяват с плана, иначе следват огромни глоби и разрушаване на построеното за тяхна сметка.
    3. Всеки закупил жилище се съгласява чрез подпис, да спазва новият градски правилник - при системни нарушения може да бъде изгонен от града!

11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Обърнахте ли внимание, че цената на газа вече се определя от "пазарните индекси на европейските газови хъбове".
    https://news.bg/bulgaria/bulgargaz-p...-24-84-lv.html
    А не както до преди време на базата на котировките на нефта на международните пазари..
    Това на фона на намалените договорни цени с Газпром.
    Явно нещо съм попуснал в нормативните "пазарни" механизми.
    Вкарват безбожно скъпия американски втечнен газ в общите количества, за да не бие на очи!
    Както правят с енергията на американските ТЕЦ-ове.
    Следва електричеството - дупе да ни е яко!

12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цената на природния газ още от пролетта се определя по тази методика. Преди беше на хартия по цена на нефта и долара. С новата методика (и вероятно споразумението с Газпром) последните месеци битовите потребители имахме сериозно намаление. Дори за моя изненада ми върнаха (индиректно при плащането на настоящи сметки) пари за минали периоди. Лошото е, че независимо от методиката винаги се "намират" причини за увеличаване през отоплителния сезон. И бързо се вдигат ако методиката (няма значение коя) го изисква, но бавно се свалят в обратния случай.

13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

На мен ми върнаха(приспаднаха) 4.85 лв...застанах на тротоара и дълго се замислих как и за какво да ги похарча...докато мислих изпуших цигари за 0.75лв и изпих една бира за 2.50лв...реших да спра да мисля за да не ми отиде и остатъка от 1.50лв....мисленето е вредно.
    Gena_bs одобрява това.

14. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Карбовски към Караянчева: Вие сте идиот! Самозабравил се човек с диагноза

Мартин Карбовски
    Госпожо Председател, Чух, че ако не ни харесва вашия ББ, искате да ходим пеша.
    Пеша, по неговото метро, встрани от неговите магистрали...
    Госпожо, Вие сте идиот!
    Самозабравил се човек с диагноза.
    Искаме от Вас да си махнете задника от стола, на който седите в Партийния дом.
    Аз го платих.
    Ремонта на покрива - също.
    Знам още няколко данъкоплатеца, които платиха за него.
    След като станете от стола, бъдете любезна да върнете служебния Мерцедес - него го плати Иван, мой приятел.
    Охраната, която пази вашия задник я плати една медицинска сестра.
    Ремонта на колата след вашата закачлива катастрофа я плати съседът ми, а прическите ви ги плаща един миньор.
    Заплатата ви, госпожо, я плащат в една будка за вестници, помага им близката баничарница.
    .......
    Онова, които не сме ви платили ние е часовика ви - него си го взехте от един бизнесмен, който ви мрази.
    Безплатен е само прякорът ви!

https://frognews.bg/novini/karbovski...-diagnoza.html
    Karata и dudi4ek харесват това.

15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Чакайте Боко да падне, обаче той продължава да печели избори.
    ГЕРБ спечели частичните избори в 9 селища

16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    На мен ми върнаха(приспаднаха) 4.85 лв...застанах на тротоара и дълго се замислих как и за какво да ги похарча...докато мислих изпуших цигари за 0.75лв и изпих една бира за 2.50лв...реших да спра да мисля за да не ми отиде и остатъка от 1.50лв....мисленето е вредно.
    Но пък на мен ми "приспаднаха" към 160лв. Не пуша и в момента доста рядко си позволявам да изпия 1-2 безалкохолни кена Хайнекен. Цяло лято, че и от есента загряването на топлата вода ще е без пари. Все е нещо.

17.  
  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Но пък на мен ми "приспаднаха" към 160лв. Не пуша и в момента доста рядко си позволявам да изпия 1-2 безалкохолни кена Хайнекен. Цяло лято, че и от есента загряването на топлата вода ще е без пари. Все е нещо.
    Аз пия и пуша и разходите ми за самоунищожение са повече от всички битови сметки в зимните месеци.
    Не се заяждам,още повече,че сме съграждани.Проблемът не е в разходите,а в доходите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Събитията в Гърция
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1024
    Последно: 24-10-20, 19:26
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 12:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 21:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 16:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 09:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе