Страница 1367 от 1412 ПърваПърва ... 13171357136513661367136813691377 ... ПоследноПоследно
Резултати от 20,491 до 20,505 от общо 21176
Like Tree9070Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Отговор: Спасяването на България

Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    А дали ГЕРБ ще просъществува дълго, ако не бъде на власт? На мен ми се струва, че номенклатурата си е просто конюктурна . Те нямат никаква идеология или ценности и ще се нагодят много бързо към силния на деня. Накрая ще свършат като НДСВ или ще се прелеят в някаква нова структура. Партия, в която всички, независимо от това дали са професори , юристи, лекари , просто клатят одобрително глава на " вожда", няма бъдеще.
    Коя партия има идеология?

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Колко ще продължи процеса по места зависи от местния партиен актив на новата управляваща партия и дали тя ще успее да спечели и местните избори.
    По-лошо от лошата власт е само безвластието и анархията. Тогава на власт идват местните феодали и мутрите!
    Местната власт няма потенциал да саботира централната.Централната власт има потенциал да саботира местната, като й намали финансиране и т.н.

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Само ти ли не разбра, че ГЕРБ и БСП са едно цяло, изкуствено разделено за пред хората. Тая опорка, че ГЕРБ ни пази от комунистите, а БСП е протестна партия е за пред баба ти и дядо ми, на които мозъците са промити в едната или другата посока.
    Аз мисля даже ,че всички партии са едно цяло.

2.  
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Досега не ми се е случвало клиент да ми каже: - Аз съм ляв и бих искал да споделя печалбата си с вас.....
    Абе не е нужно да си ляв, а достатъчно умен за да го направиш. Търся такъв клиент с опит в търговията в eBay и логистиката, който да се занимава с това. Гарантирам му:
    - прилична комисионна;
    - почти нулева конкуренция поради уникалността на стоките и спецификата на потециалните клиенти;
    - гарантирано качество.

4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    По-лошо от лошата власт е само безвластието и анархията. Тогава на власт идват местните феодали и мутрите!
    Те и в момента са на власт същите. По-лошо няма как да стане. Значи по твоята логика щом Герб са на власт 12г. трябва безкрайно да са само те. Или намекваш, че единствената им алтернатива са БСП и ДСП. Ми Герб като се появиха от "нищото" (е БайХу си го подготвяха задкулисието, не е случаен) би трябвало и за тях да е важало това.
    justify и stainway харесват това.

5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Нещата са докарани дотам, че лично за мен ситуацията е "Предпочитам служебно правителство или каквото и да е правителство пред правителство на ГЕРБ с министър председател БайХ или министър председател кукла на конци на която БайХ и дърпа конците".

Както казах - "избори до дупка и дупката ще стане там където в момента в политическото пространство е позиционирана партия ГЕРБ&ББ" .

Колкото пъти се наложи толкова, или докато ГЕРБ&ББ се откажат от политиката".

Да видим кой ще устиска докрай...

П.П. След ГЕРБ имам и други дупки които да направя на мястото на сега съществуващи политически партии, които не са защитили почтено доверието което съм им гласувал и са предали интересите ми и интересите на обществото, като са лизали гъза на ББ.

Компромиси няма да правя, милост не искам и милост не давам...

Последното е в сила за СлавчуТрифчу като гледам как реагира.
    grischa и Jack Krauser харесват това.

6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Те и в момента са на власт същите. По-лошо няма как да стане. Значи по твоята логика щом Герб са на власт 12г. трябва безкрайно да са само те. Или намекваш, че единствената им алтернатива са БСП и ДСП. Ми Герб като се появиха от "нищото" (е БайХу си го подготвяха задкулисието, не е случаен) би трябвало и за тях да е важало това.
    Пак си прекарал написаното от мен през кривото огледало на собственото си мислене! Прочети пак внимателно постовете ми и може би ще разбереш, че става дума за техологията на промяната, а не на запазването на статуквото.
    Kx одобрява това.

7.  
  8. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007

Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Нещата са докарани дотам, че лично за мен ситуацията е "Предпочитам служебно правителство или каквото и да е правителство пред правителство на ГЕРБ с министър председател БайХ или министър председател кукла на конци на която БайХ и дърпа конците".

.
    Предпочитам служебно правителство, понеже е по-представително, според мен, тъй като президента е директно избран. Даже думата "служебно" е някак неглижиращо този вид правителство. Докато при обикновено правителство имаш междинно звено между избирателя и правителството, в което звено отговорността се размива, не дай боже и коалиционна формула на управление. Нямам никакви пристрастия към настоящия президент.
    Jack Krauser одобрява това.

9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    По-лошо няма как да стане.
    Аз като един умерен оптимист бих отговори - има, имааа
    Да се надяваме, че няма да настъпим пак мотиката, че ми идват вече малко в повече тия интересни времена дето ги живеем ...

... ма нещо там не съм оптимист като гледам капацитетите дето се занимават с политика ...
    Kx, podredko, grischa и 1 други харесват това.

10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

По-добре наивни дилетанти които грешат от незнание "без да искат", отколкото обръгнали в политиката, овъргаляни в маслото бъркащи в кацата меда и похапващи "филии с мас" пехливани които "грешат" преднамерено и си назначават приятелите, съдружниците, любовниците или/и им "пускат" обществени поръчки в размяна на това което те са им "пуснали" преди това...

ББ беше същият "капацитет" като тези които са сега са кандидати, проблемът е че той не претърпя никакво положително развитие, макар и да обеща, че "ще претърпи"...

В тази насока на мисли, по-добре някой който обещава и не имал възможност да го докаже, отколкото някой който е обещал, народа му е дал възможност да го докаже, но той не го е доказал/изпълнил обещаното, но продължава да ни третира като олигофрени и "да продължава да ни обещава светло бъдеще ако гласуваме за него"...

В настоящата ситуация няма място за песимизъм, оптимизъм или чувства.Има смисъл само от логика --> на кого каква възможност е дал избирателя, кой е изпълнил обещаното и кой не е изпълнил, не е бил честен и почтен спрямо избирателя досега и е излъгал избирателя, и на кого не е дадена досега възможност да управлява, не е хванат в лъжа и следователно има вероятност да е честен занапред спрямо избирателя.

Когато избирателя елиминира огромната част от лъжците в политиката които го будалкат и правят на олигофрен, тогава ще има шанс да живее по-добре.

11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Председател на ЦИК - от ГЕРБ.
    Секретар на ЦИК - от ДПС.
    Да ви е честито господа и другари!

12. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София

Зам. председателя е от ИТН.
    Това ще са изцяло формални постове и никой няма да има повече тежест от другия, еле пък да дирижара нещо.
    Така че все тая кой какъв ще е.

13. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Изборите не се печелят от ЦИК там само обобщават данните. Важни са комисиите които броят гласовете. За да няма измами трябва да има структури на конкуриращи се партии във всяко селце.
    kokovox и emil vasilev харесват това.

14. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Христо Иванов: ГЕРБ са токсични

„Класическа пирова победа“ – това според Христо Иванов от „Демократична България“ виждаме в парламента, където ГЕРБ има най-голямата група, но всички други депутати гласуват срещу нейните предложения.

„Да, аритметично те са взели най-много места и не, те не могат повече да излъчат управление, защото са абсолютно токсични. Видя се, че дори досегашните им бизнес партньори от ДПС не искат повече да бъдат с тях“, заяви той в специалното издание на „Лице в лице“ и се обърна към симпатизантите на ГЕРБ: „Трябва да се замислят дали дълго време ще могат да бъдат част от една такава токсична политическа формация“.

https://btvnovinite.bg/predavania/li...nozinstva.html

15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Прикачени изображения Прикачени изображения
    bullyboy одобрява това.

16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София

Това че изрита герб от властта е достатъчно. Останалото след следващите избори.

17.  
  18. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Както казах - "избори до дупка и дупката ще стане там където в момента в политическото пространство е позиционирана партия ГЕРБ&ББ" .
    Да видим кой ще устиска докрай..
    Това, което искаш е политическа криза, начело със служебно правителство с орязани правомощия - Италия номер две...
    По-добре наивни дилетанти които грешат.....
    В момента имаме умишлен провал !! Реализиран от наивни дилетанти.
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Това ще са изцяло формални постове и никой няма да има повече тежест от другия, еле пък да дирижара нещо.
    Така че все тая кой какъв ще е.
    Обясни го на протестните партии...те излязоха на протест с тезата, че ГЕРБ печелела изборите чрез ЦИК.

ЦИК определя и следи за спазването на правилата, а изпълнението и логистиката се вършат от служебното правителство.
    Според мен то ще има пропуски и гафове...а негатива логично ще обере президента, защото той го избира. С новите промени са премахнати ограниченията за СИК в чужбина. Например в Англия може да поискат 120 секции, но кой и как ще транспортира машините до тях и после ще ги прибере обратно ? Май ще са нужни още машини...а дали тяхната поръчка, производство и доставка ще станат за 45 дни ?

Ползата от машините
    - при хартиените бюлетини имаме около 250 000 невалидни поради грешки в попълването или откровени извращения - драсакане на цинизми. Това няма как да стане при машинното гласуване
    - по-бързо събиране и обработване на резултатите

Отрицателната им страна е че
    - когато се нареди някоя дърта полусляпа кукумявка..ще чакате по 10 минути докато прочете и разбере какво да прави
    - като всяка машина със софтуер, може да има проблем със стартирането или да забие заради бъг

Политическият цирк продължи и днес при президента.....дилетантите отишли без своя номинация за шеф на ЦИК

https://www.facebook.com/STTrifonov/
    Слави Т. Трифонов
    2 ч ·
    Преди малко в Парламента ние не успяхме да направим така, че държавната субсидия за партиите да стане 1 лев на получен глас. Така, както пожелаха 2 милиона и половина българи на законен референдум. И защо не успяхме? Защото изцяло "за" гласуваха само депутатите на "Има такъв народ". А "против" гласуваха депутати от всички останали парламентарни групи. Значи, когато става дума за пари - няма статукво ГЕРБ, БСП, ДПС, няма "Демократична България", няма "Изправи се! Мутри, вън!"
    Има нещо, което не мога да разбера. Толкова е ясно - хората не искат да дават милиони левове на партиите. Но голяма част от партиите казват - не. Вие не искате да ги давате, но ние ще си ги взимаме. Даже ще си направим закон, за да ви взимаме милионите, които не искате да ни давате, законно.
    Този парламент не успя да събере мнозинство, за да изпълни волята на народа. Може би следващият ще може.
    Предложението граничи с демагогия. Могат да намалят сусидията на 5 лева.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-05-21 в 19:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Събитията в Гърция
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1024
    Последно: 24-10-20, 18:26
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе