Страница 1371 от 1412 ПърваПърва ... 13211361136913701371137213731381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 20,551 до 20,565 от общо 21176
Like Tree9070Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Отговор: Спасяването на България

Не знам защо не разбирате вторачени в кой какъв бил. Важното е да се разрият лайната. Аз не знам как трябва да продължи, знам само, че така не може да продължава....
    VanDan, Pat, Frost и 3 други харесват това.

2.  
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Напълно възможно...
    Но ако не опитаме.......?
    Опитай от една машина за щанцоване на капачки за буркани да направиш машина за леене под налягане на алуминиеви джанти и докладай за резултата!

4. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Опитай от една машина за щанцоване на капачки за буркани да направиш машина за леене под налягане на алуминиеви джанти и докладай за резултата!
    Без да се засягаш - песимизмът на уморения старец, разкрасен с метафора.
    Не разбираш, че с такава нагласа не става?

Голяма работа ако не се получи. Опитал си веднъж, ще опиташ пак. В един момент ще стане.

5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Без да се засягаш - песимизмът на уморения старец, разкрасен с метафора.
    Не разбираш, че с такава нагласа не става?

Голяма работа ако не се получи. Опитал си веднъж, ще опиташ пак. В един момент ще стане.
    Опитваме вече 30г и резултата - все същия! С колко ли оптимизъм трябва да зареден човек, за да повярва, че правейки едно и също ще получи нещо различно?
    Gena_bs и tshishkov харесват това.

6. Member
    Тук е от
    Aug 2020

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Не знам защо не разбирате вторачени в кой какъв бил. Важното е да се разрият лайната. Аз не знам как трябва да продължи, знам само, че така не може да продължава....
    Много хубав въпрос.
    Защото кой какъв бил е приказака за мегдана и могат да я приказват всякакви хора,вкл. и същите като този за който приказват.Ясно е ,че всички искаме да се разследват досегашните управляващи(не само последните).Но трябва да го искаме конкретно,да започнем с нещо напр. ''подпорната стена'' или др.,но не и ББ бил прост,еди кой си(Георг напр.) още повече.И кво от това.Същия припев почват и те......
    Ясно е,че как трябва да се продължи не е лесно да се предвиди или опише от кой да е.Но трябва да се отговаря на конкретните теми-напр. не съм гледал гласуването,но доколкото разбирам ДБ,че май и повечето от др. партии гласуват против субсидия от един лев.И ти вместо да повдигаш истинския въпрос защо(дали правилно или не не говорим в случая) не слушат волята на народа.... ,или колко човека в парламента-120!,формата на у-е....да повтаряш като развален грамофон за Боко.Не е ;и точно това начина на такива като кандидата за активен борец да го последват?
    Ами до какво ще доведе това.До следващия Боко,разбира се.Нали все за това се борим 30 год.Да дойде някой и да ни оправи.
    Ами вече бая на изредиха.И пак сме неоправени.
    Да ,така не може да продължава,съгласен съм...

7.  
  8. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Когато Борисов, Пеевски, и Гешеф бъдат разкарани, има голям шанс България да стане нормална страна

<em>
    Tommorow одобрява това.

9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

На тяхно място ще дойдат други "гладни" за власт, пари и влияние. И още две петилетки ще строим нещо друго, а не магистрали, примерно.
    Техпаркове, суперкомпютри и не знам още какво "високотехнологично". А комшиите ще строят реални заводи, произвеждащи автомобили, например.

Преди първите "демократични" избори на една моя приятелка майката , Бог да я прости, ми даде един съвет. Тогава дори мен ме беше обзела еуфорията и вярата, че едва ли не след 2-3 месеца всеки ще може да отиде в Кореком и да си купи каквото му душа иска.
    Та съветът беше следният "Гласувай за БСП (БКП), защото те са се ояли вече. Новите тепърва ще лапат." И се оказа безкрайно права!
    Смисълът беше, че на управляващите до момента не им трябва вече почти нищо и са задоволили амбициите си. А новите "гладни" тепърва ще грабят.
    В този ред на мисли за мен нищо не се е е променило за 31 години. Само апетита на "политиците" от всякакви цветове и идеологии без изключение е нарастнал неимоверно. Вече не им е достатъчен нов мерцедес, апартамент и вила. Искат къщи в чужбина, хотели у нас, автопаркове, самолети, летища и т.н. Само частни армии още не са тръгнали да си правят.

10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011

Това за субсидията от един лев е див чалгарски популизъм.Ако питаш народа дали иска партиите да нямат субсидии, всички ще ревнат, че не им трябват никакви пари, без въобще да се замислят, че една средно голяма и голяма партия си е една фирма със счетоводители, административен персонал, шофьори, областни координатори, които не работят без пари.Трябва да се плаща наем на клубове, режийни, хартия за ксероксите, ток, наеми и това всичкото е минимум милион на година.Кво правим с тоя лев на глас?Издумкваме го и висваме на врата на олигарсите, ама там срещу кинти требе нагъзване.Няма закон за лобизма, за да се знае коя партия какви дарители има и съответно дали гласува в тяхна полза, щото нещата ако лъснат след като всичко е черно на бяло, избирателите ще обърнат гръб на далавераджиите, а не като сега-с едната ръка гласуваме за машинно гласуване, а с другата ръка взимаме кинти от вносителя на машините.Справка ДеБъ

11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Боко продължава с лакърдиите, той бил най-знаещият и най-можещият и щял отново да управлява.Междувременно "ГЕРБ оттегляли кандидатурата за председател на ЦИК":https://btvnovinite.bg/bulgaria/gerb...el-na-cik.html

"Давам оставка,
    оттеглям оставката"(Перука)."Давам председател на ЦИК, не давам председател на ЦИК", "Давам 10 депутата, не давам 10 депутата"- Бойко Рапоня:https://mutri.blog.bg/lichni-dnevnic...-rapona.122384
    Този пост е редактиран от justify; 07-05-21 в 08:33.

12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    ... а с другата ръка взимаме кинти от вносителя на машините.Справка ДеБъ
    Май ще се единствения в България, който не разбра, че това е партенка....

13. Member
    Тук е от
    Aug 2020

Това за субсидията от един лев е див чалгарски популизъм.Ако питаш народа дали иска партиите да нямат субсидии, всички ще ревнат, че не им трябват никакви пари, без въобще да се замислят, че една средно голяма и голяма партия си е една фирма със счетоводители, административен персонал, шофьори, областни координатори, които не работят без пари.Трябва да се плаща наем на клубове, режийни, хартия за ксероксите, ток, наеми и това всичкото е минимум милион на година.
    Добре.Ти така смяташ ,няма лошо.

Аз съм на друго мнение,но по-добре да се обсъждат конкретни неща....

Та...трябвали им пари на партиите.За много разходи,счетоводители,шофъори клубове(които им дават почти безплатно...)И вместо да си събират членски внос,те събират дори от тези ,които не искат да ги видят.И като си съберат +левчето --толкова ще харчат,мен за кво ми са техните щуротии.Има си интернет,има си телевизии,които им дават думата по 24 часа/ден и да им дадем още?Че и шофъори да ги карат по митингите.То за ДЖИПКАТА(те) може да има и много мераклии за шофъори без заплата,ама айде.
    ''Див чалгарски популизъм'' ,а другото май е просто една мафия,в каквато се превръща всяка партия в клубовете си където мислят само на кой кво да дадат като вземат власта.Леви,десни,ала бала.

И добре,като им трябват да кажат ако не един лев не може ли 5?Кви 5 лева,а.
    Затова (според мен де) 120 лапачи и шефове на обръчи от фирми,Президентска република...
    Ама това според мен.Все пак не е доказано,че не работи.Докато другото се повтаря...Старата песен на нов глас-ти казваш чалгарска,други ще кажат индианска(Винету де),трети интернационалът.
    ''Партии любими,ще бъда с таз която е на власт'',песничка само,жанрът няма значение.

14. Banned
    Тук е от
    Dec 2009

Задава ли си някой въпроса защо никой не повдигна въпроса за ВНС, а можеше да се отиде на такъв вариант. Хем щеше да има и мажоритарен вот, хем щеше да се променят доста неща които искат ДъБъ. Как забравиха новите партии какво искаха протестиращите лятото. Минаха 4те процента и забравиха и за Гешев и мн неща. Сега зора е да затрият делата срещу олигарсите и после ни някой ги чул ни видял.
    hristoslav2, podredko и emil vasilev харесват това.

15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

По-скоро трябва да се помисли над това, защо субсидията трябва да е свързана с броя гласували за дадена партия на последните избори? Flat rate за всяка минала прага за парламент и толкова. Примерно по милион годишно или сума, калкулирана на база базови нужди за основна партийна дейност без глезотии. Глезотиите да си ги плащат сами или да брулят членовете си за това....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 06-05-21 в 18:22.
    hristoslav2 одобрява това.

16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Абе като им трябват пари за секретарки, тонер и хартия да си вдигнат членския внос.
    Аз като съм член на лекарския съюз, на нашата секретарка заплатата(и хартията, и...) идва от моя членски внос.Не от политици, инженери или трактористи!!!
    Имат си секретарка - плащат и те, не аз !
    Като искат да карат служебни коли да си съберат и купят - има перфектни Дачии(с климатик) за добри пари на 2-3-5г.
    Аз не искам да плащам за нова S класа на Никоя партия.На най-бедната държава в ЕС политиците се возят в най-лъскавите коли.
    espace, Frost, hristoslav2 и 4 други харесват това.

17.  
  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Това за субсидията от един лев е див чалгарски популизъм.Ако питаш народа дали иска партиите да нямат субсидии, всички ще ревнат, че не им трябват никакви пари, без въобще да се замислят, че една средно голяма и голяма партия си е една фирма със счетоводители, административен персонал, шофьори, областни координатори, които не работят без пари.Трябва да се плаща наем на клубове, режийни, хартия за ксероксите, ток, наеми и това всичкото е минимум милион на година.Кво правим с тоя лев на глас?Издумкваме го и висваме на врата на олигарсите, ама там срещу кинти требе нагъзване.Няма закон за лобизма, за да се знае коя партия какви дарители има и съответно дали гласува в тяхна полза, щото нещата ако лъснат след като всичко е черно на бяло, избирателите ще обърнат гръб на далавераджиите, а не като сега-с едната ръка гласуваме за машинно гласуване, а с другата ръка взимаме кинти от вносителя на машините.Справка ДеБъ
    Да, партиите са сложни машини, които искат много ресурси, за да фукционират. Какъв е обаче продукта на тяхната работа? Качествен ли е? Конвертируем ли е на пазара? Кои са неговите консуматори?
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Събитията в Гърция
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1024
    Последно: 24-10-20, 18:26
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе