Страница 1380 от 1412 ПърваПърва ... 13301370137813791380138113821390 ... ПоследноПоследно
Резултати от 20,686 до 20,700 от общо 21176
Like Tree9070Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Отговор: Спасяването на България

Радев: Омертата, на която се крепи компрометираният управленски модел, се пропука

- - - - - - - - - -

https://fakti.bg/bulgaria/578342-rad...del-se-propuka

2.  
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

По-скоро за 1.5 месеца.

4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Средната заплата в София мина 2000 лв., най-ниските доходи - във Видин

Мдам, аз лично, през последната година май съм се бил поизложил с повишенията и индексациите в доходите ми ... дискомфортна новина
    "Изложил си се", ама то с това затваряне и КПП-та целият частен сектор е така, с много малки изключения ---> хранителни стоки, лекарства и може би още няколко стоки за които в момента не се сещам.

Ръст е логично да има в София, тъй като БатБ с напъните да спечели гласовете на администрацията и бюджетния сектор служители/работници им увеличи заплатите, а в София е концентрирана цялата централна администрация на държавата и съответно е много голям процент от получаващите заплати.

Те верно са брутни, ама все пак...

5. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Има и ИТ сектор който също доста добре се развива в пандемията.
    Като гледам и строителството не е спряло.
    Целия частен сектор не са заведенията и МОЛ-ете.

6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    Има и ИТ сектор който също доста добре се развива в пандемията.
    Като гледам и строителството не е спряло.
    Целия частен сектор не са заведенията и МОЛ-ете.
    нещата около НИ са такъв икономически абсурд, че не ми се коментира!
    не че не бих, ама не знам дали подобна тема би била интересна тук...

7.  
  8. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020

това го е писал или Емил или Були или Х2...

Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Къде е сервитьора джаки, че тва се слуша с двойна мастика...

Материал на BIRD: Полицай с 50 000 лв. подкуп за прикриване на измами с ДДС на "Градус"
    Този пост е редактиран от Tommorow; 12-05-21 в 21:26.
    podredko одобрява това.

11. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    нещата около НИ са такъв икономически абсурд, че не ми се коментира!
    не че не бих, ама не знам дали подобна тема би била интересна тук...
    Бих се радвал да споделиш мнението си

12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    Бих се радвал да споделиш мнението си
    накратко:

1. съотношението цена м2/месечен наем е абсурдно в сравнение с периодите досега, особено в софето
    2. цените на гол парцел vs парцел с непретенциозна постройка са абсурдно приближени в доста региони
    3. съотношението цена м2 в софия vs цена м2 европейска стоплица е абсурдно
    4. драскачи/говорители брокита пишат/говорят абсурдни неща в медиите
    5. на фона на толкова фалшиви продажби на зелено строителите изнагляриха абсурдно със съотношението себестойност/продажна цена, която гонят
    6. за номерата на брокитата: кражбата на оферти, фалшивите оферти, "ама-току-що-го-купиха-но-имам-подобен" рефрена, домашните "офиси" и претенциите за комисионна след заекване по време на два проведени разговора и т.н. изобщо не ми се започва!

-------------

иначе по темата:

Gena_bs одобрява това.

14. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

накратко:

1. съотношението цена м2/месечен наем е абсурдно в сравнение с периодите досега, особено в софето
    2. цените на гол парцел vs парцел с непретенциозна постройка са абсурдно приближени в доста региони
    5. на фона на толкова фалшиви продажби на зелено строителите изнагляриха абсурдно със съотношението себестойност/продажна цена, която гонят
    6. за номерата на брокитата: кражбата на оферти, фалшивите оферти, "ама-току-що-го-купиха-но-имам-подобен" рефрена, домашните "офиси" и претенциите за комисионна след заекване по време на два проведени разговора и т.н. изобщо не ми се започва!
    Нормално. На това му се вика балон.
    Ако няма някакви форс-мажорни обстоятелства, и не започне някоя патаклама в нашия район(нато - Русия), цените на жилищата в столицата може би ще вървят още нагоре. Не виждам нищо необичайно.

15. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

ако не се лъжа, това май са брутните размери... или?
    Въпреки, че отдолу в новината са писали 10,2% на годишна база, по мой спомен, някога след Януари 2020 средна работна заплата за София стана 1500лв - може би година и два месеца минаха от тогава от когато беше обявено.
    Аз основно имах предвид повишението от 25% за този период, който съм го проспал.

А иначе - вероятно става въпрос за брутна заплата. Не казвам нищо по въпроса, малко ли е или е голямо като абсолютно стойност, а отбелязвам единствено размера на ръста - 10,2% според новината за 1 година и 25% според мен за 1г + 3м

16. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

накратко:

Скоро имах разговор с един предприемач (включих се в един от проектите му на зелено) - оплака се, че желязото е поскъпнало двойно, но той вече е обявил цените отпреди поскъпването. И само разликата в цените на желязото във фундаментната плоча, ще му струва 100-тина хил. евро и това е един от тристайните, който на практика го губи и то само от фундамента ! Тогава малко се осъмних в думите му, но си затраях.
    Преди два месеца правих личен проект за интериорно изделие от метал. Когато пресмятах цената, излезе около 50-60 лв за материали (профили и шини), като цените ги взимах от сайтовете на "Метал М" и "Миланов и син". По спомен, цената за 1 кг желязо беше около 1,20-1,30лв. Преди седмица вече стигнах до етапа за изработката и монтирането на това изделие и тръгнах да купувам материалите - струваха ми 152 лв, като от "Метал М" ми го продадоха на цена на желязото 2,74 кг

Аз лично, с тревога очаквам да настъпи тежка инфлация.
    Основната причина - заради пандемията производството спадна, а печатниците за пари направо прегряха.
    Преди 2 месеца, мина новина за рекордни спестявания на германците. Уж пандемия, а те забогатяват. Как забогатяват, като произвеждат по-малко ? Ми как - печатницата работи.
    ... Американската печатница също добре поработи през последната година ако сте следили новините. ... тя май винаги си работи добре, ама сега направо си стопи лагерите
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-05-21 в 23:57.

17.  
  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

заплашвам те с вероятността да потънем в дълбок икономически анализ, който ще е изключително скучен и неразбираем за повечето колеги тук

който следи борсите знае, че в момента се печели или от криптошитни, или от суровини
    без допълнително инфо не мога да коментирам Е 100К разликата, но ми се струва малко преувеличено... освен за цял комплекс или нещо от рода... не ми се пуска calc-а сега

а това, че железни/алуминиеви и т.н. оферти се правят с валидност 1-2 седмици е истина от месеци насам...

в глобален план ФЕД панически пускат лъжи и фантазии за икономиката и лихвения процент, натискат златото и среброто с измислени фючърси за 2-3 годишни обеми, но както навсякъде, и тук важи циничният принцип, че никой не е загубил от подценяване на интелекта на хората...

прочее, някой наскоро да е излизал от дълги позиции в додж?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Събитията в Гърция
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1024
    Последно: 24-10-20, 18:26
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе