Страница 1604 от 1609 ПърваПърва ... 1554159416021603160416051606 ... ПоследноПоследно
Резултати от 24,046 до 24,060 от общо 24134
Like Tree10707Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007

Отговор: Спасяването на България

Ти би ли си плюл на суратя, и да се явиш като спаринг-партньор на предварително определения.

2.  
  3. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

justify
    Цум гейт го коментирахме преди години тук. Според мен, Георги Гергов, Иво Прокопиев отдавна трябваше да гният в затвора, ама са си изградили политическа мрежа за своя защита..
    Не отхвърляй автоматично казаното от някой, към който имаш неприязън - глупаво е. Трябва да си го научил с възрастта...Данчо колкото и да го плюят, понякога разказва за неприятни неща, които се случват.
    Моите впечатления за ДА България в голямата си част съвпадат с твоите.

Новата власт с много малко се различава от старата...засега.

4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София

Стига бе човек, малко се различавали от онези нагли, прости мутри.
    Ти заради кой мислиш, че цените на тока и газа са на тези нива.
    Заради кой за 10г. сме се стопили с близо 1 милион, та това си е геноцид.
    Не ме интересува кой ще управлява от тук нататък, но дойдат ли пак тия си хващам куфарите и се махам от тук.
    Gena_bs одобрява това.

5. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Засега се различават малко ..но се надявам в бъдеще да се откроят.
    Коментирахме го ама явно не си го чел, цената на енергийните суровини скочи по ред причини:
    - безскрупулният и алчен бизнес. покрай ковид изпадна в ступор и рязко сви поръчките и производството, а после в бързината да си възстанови позициите, рязко повиши поръчките за енергия
    - производителите на електро енергия(мнозинството пряко или косвено свързани с политиците) се полакомиха и започнаха спекула с цените на борсите
    - глупостите на ЕС с прекратяването договорите с Газпром с преференциалните цени и смяната им с такива на пазарни цени

Глупостта на политиците у нас с мораториума върху цените..ще ни излезе през носа
    https://www.24chasa.bg/novini/article/10647843
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-01-22 в 22:47.

6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    - производителите на електро енергия(мнозинството пряко или косвено свързани с политиците) се полакомиха и започнаха спекула с цените на борсите
    Ама стига сте я припявали тази мантра, ми обяснете механизма за спекула на енергийната борса...

7.  
  8. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София

Нищо не направиха 12г. само празни приказки и яко усвояване на публични средства.
    Можеха поне връзката с Гърция да завършат и един реактор в АЕЦ да пуснат.
    Насадиха новите на пачи яйца и се правят на светци.

Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ама стига сте я припявали тази мантра, ми обяснете механизма за спекула на енергийната борса...
    Какво да се обяснява, политиката на ЕС даде тон. Не можеш да вършиш неща, които са предпоставка за енергийна криза и да очакваш това да не повлияе на пазара. Ние е сме част от ЕС пазара и е нормално и нас да ни повлече, друг е въпроса имали основание при нас.
    Gena_bs одобрява това.

9. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това е трудно доказуемо, освен ако някой от частният енергиен картел не се разпее. Вдигаха изкуствено цената на предлаганият на борсата ток. Няма закон, който да ги спре и регулира...защото имат лоби в парламента - над 20 настоящи (и над 40 в миналият) парламентаристи имат участие във фирми производители на ток.

10. Member
    Тук е от
    Mar 2010

Не е тук мястото,но.
    Шибаните наследници на престъпници спират най-добрият да си върши работата.За какво?Че не е ваксиниран.И аз не съм.Да не би да съм болен.Що един път не спряха онова Serena Williams,щото не знам кво е.
    Gena_bs одобрява това.

11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Не е тук мястото,но.
    Шибаните наследници на престъпници спират най-добрият да си върши работата.За какво?Че не е ваксиниран.И аз не съм.Да не би да съм болен.Що един път не спряха онова Serena Williams,щото не знам кво е.
    Ми какво, ако реши да играе с лопата, ще го допуснат ли на турнира?
    Има си правила. За всички. Като не му изнася - в чалготеките в Београд...

П.С. То само ваксината да беше, ма се нагледахме на всевъзможни балкански маймунджилъци...
    espace, Kx, svetlio1 и 2 други харесват това.

12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Джоко може и да е велик тенисист и да го уважавам и харесвам заради това ..., ама това не променя факта, че си е най-обикновен сръбски/балкански шмекер и никакви милиони и спортни успехи няма да променят това.
    за малоумната му рода пък няма смисъл да говорим, че и тъпите мисирки не спряха да им дават трибуна

... май някой са забравили как си измиха ръцете с Гришо миналата година ...
    espace, Kx и nassko1 харесват това.

13. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

И 2те сестри Williams няма да играят на АО

14. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ... май някой са забравили как си измиха ръцете с Гришо миналата година ...
    Обясни малко по-подробно кой и защо, че нещо ми се губят нещата.

15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

На турнир организиран от Джоко в разгара на първата вълна закара сите тенисисти в дискотека/клуб (даже се и похвалиха по разните мрежи с кадри от мястото на събитието )... и естествено после всички заразени , а Гришо май си го изкара не съвсем леко... и после оная шовинистка свиня (баща му) директно обвини Григор, че ги заразил и той бил виновен
    espace и Kx харесват това.

16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София

Някои май все още не са разбрали, че антивирусната е тотално разбита, та все тая, за силните. Но това е една друга тема.

17.  
  18. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Много се отклонихте от темата! Има отделен подфорум за спорт...

Премиера отива в Северна Македония...но на КСНС премълчаха за историята и оставам с впечатлението че ще се извърши поредното национално предателство към историята ни
    https://www.24chasa.bg/novini/article/10651245

От освобождението досега сме имали 99 правителства и нито едно, не скочи срещу съседите ни, за опитите и претенциите им към българската история. Не е само Македония..

Гърция(държава от 1930 година!) претендира, че е наследник на източната римска империя - Романия, Което не е вярно тъй като всяка империя по своят същност е сбирщина от етноси и нации. Вярно, че езикът в администрацията след 7 век е гръцки, но това не я прави гръцка. парадокса е, че мнозинството "гърци" имат славянски произход. Още през 7-век няколко областни управители в империята пишат доклади до имперската канцелария, за няколко вълни от нахлуващи славянски племена стигнали на юг чак до цикладските острови и достигащи до над 60% от населението в тези области. От канцеларията веднага вземат мерки за налагане на контрол и на гръцкият език над тези племена. Това често насилствено гърцизиране и асимилиране продължава до средата на 20-ти век.
    Претендират, че цяла южна България била тяхна и даже правят опит да я превземат нахлувайки по дефилето на Струма, като така целят да освободят територии за гърците изгонени от Ататюрк.

Друга измислена държава - Румъния(започва като обединение на княжествата Влашко и Молдова и налагане от запад на княз от династията хоенцолерн) претендира уж че са наследници на даките(което няма как да бъде) и едновременно с това, че второто българско царство всъщност било румънско/влашко под предлог, че власите и куманите били румънци, което не е вярно - но така го изписват в учебниците. Велика Влахия е независимо владение от 12 век в областта Тесалия в днешна Гърция.
    Умишлено мълчат и прикриват, че князете на Влашко(така се нарича, а не Влахия!) са говорели и изписвали указите си на старобългарски. Даже надписите на гробниците им в Търговище(типично българско име на град) са на старобългарски. Мълчат и за насилствено наложената романизация на населението през 19 век.

Сърбите в някои карти рисуват Сърбия чак до Черно море и претендират, че сме били част от сръбската държава....но мълчат за обратното - че Рашка и по-късно Сърбия са били част от българската империя.

За Турция и претенциите на нейните националисти няма да споменавам..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Събитията в Гърция
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1024
    Последно: 24-10-20, 19:26
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 12:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 21:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 16:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 09:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе