Страница 556 от 558 ПърваПърва ... 506546554555556557558 ПоследноПоследно
Резултати от 8,326 до 8,340 от общо 8360
Like Tree3179Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Отговор: Спасяването на България

След като ходиш на Широка поляна, знаеш че там има "истински" хляб.

Точно този печеният "селски" хляб мисля го "екстрадираха" за София където се продава като "Биохляб" ...

=============================================================================================================

Ама е вярно, че вече не сме на по 20-26 години и хляба "не е същият" ...

2.  
  3. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив

Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Ами не съм съгласен - баба ми месеше хляб 2 пъти седмично / нямаше магазини и доставки в Катунище/
    Печаха го в истинска пещ - измазана отвътре от една цигнка /Ломовца и викаха/
    Сега жената прави козунаци / питки / кифлички когато децата се прибират за малко - е по-вкусно си е!
    Нищо, че се пече в ел фурна...
    Брашното и всичко друго от магазина, ама жената си е важна / дано не го чете това/

едит
    Всъщност питките, изпечени преди да се метне хляба бяха много вкусни - за децата бяха само, а бях дете тогава
    Не си, ама си . Не може да сравняваш хляб с козунаци, кифлички и питки .

4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив

За хората, които омаловажават достиженията на българското земеделие в момента имам един въпрос. По-добре ли щеше ако българското земеделие произвеждаше по-малко продукция?

5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    За хората, които омаловажават достиженията на българското земеделие в момента имам един въпрос. По-добре ли щеше ако българското земеделие произвеждаше по-малко продукция?
    Ти май трудно различаваш сеното от сламата! Въпроса ти е точно толкова малоумен, колкото да направиш референдум с въпроса: "Искате ли да има данъци?"
    Българското земеделие страда не от това, че има малко продукция като получена срещу нея сума, а поради нарастващия дисбаланс. Поради него се налага внос на исконно български продукти, за които има условия за производство в България. Поради което ядем боклуците на Европа и света. Каква е ползвата за хората, ако стотина души стопанисват земята на България и сеят само жито, царевица, рапица и слънчоглед? Да си чувал до къде и до какви последици води монокултуралното селско стопанство?
    teon и morandis харесват това.

6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

За хляба - въпреки, че не е по темата!
    за разлика от хляба преди 25 години, в днешният заводски хляб има овкусители, глутен(който си има своите + и -), и влагозадържащи агенти - за да стой мек дълго време.
    Много от производителите послъгват в надписите на челният етикет - ръжен, типов, ........но съдържанието на тези съставки е символично, отделно в България от години не се произвежда ръжено брашно.

Ако си купувате брашно от магазина, прочетете внимателно съдържанието.
    Предлагат се куп продукти с всякакви добавки - например ацетилсалицилова киселина(Аспирин)
    София Мел - Приготвено с любов у дома е винаги по-вкусно!

В момента за мен има една фирма, която прави добър хляб - Бал-Клас ООД - Хлебозавод Балчик, производител на ръжени и пълнозърнести хлябове с марка "Stone Bread", както и на козуначени изделия с марка "Star Buns".
    Хляб на каменна пещ Stone Bread Лимец и Stone Bread Лимец "Хляб на 1000 години" - Продукти и промоции - Храни - Regal.bg

Стоки и продажби | Продажбите на хляб и хлебни изделия са нараснали до близо 700 млн. лв. - Капитал

Българското земеделие страда от алчност и мързел.....Преди две седмици писах, че познат предлага по 45 лева на ден за събиране на пъпеши. Знам го от над 15 години - навремето зареждаше Пикадили Варна. Някои тук не повярваха на офертата, ама човека не могъл да намери работници в близките две села, че накрая наел хора от трето, което е далеч и трябва всекидневен транспорт.

Някой от пишещите тук присъствал ли е на презентация на земеделска техника?
    През 2007 година присъствах на такава....всички земеделци дойдоха със скъпарски коли, нямаше нищо под мерцедес 300S - само нагоре...
    Всички бяха собственици на земеделски земи и обработваха, пшеница, царевица, рапица....отделно имат и земи под аренда.
    Отделно от печалбата прибират и субсидии...и всички до един бяха милионери.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-08-17 в 21:52.

7.  
  8. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ти май трудно различаваш сеното от сламата! Въпроса ти е точно толкова малоумен, колкото да направиш референдум с въпроса: "Искате ли да има данъци?"
    Българското земеделие страда не от това, че има малко продукция като получена срещу нея сума, а поради нарастващия дисбаланс. Поради него се налага внос на исконно български продукти, за които има условия за производство в България. Поради което ядем боклуците на Европа и света. Каква е ползвата за хората, ако стотина души стопанисват земята на България и сеят само жито, царевица, рапица и слънчоглед? Да си чувал до къде и до какви последици води монокултуралното селско стопанство?
    Аз друг изконно български продукт освен тиквата не съм чувал. Гарантирано всяка тиква в магазините и пазарите е българска.

9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Аз друг изконно български продукт освен тиквата не съм чувал. Гарантирано всяка тиква в магазините и пазарите е българска.
    Даже вече трети път си избираме една за министър председател
    justify, dimkaraganchev и tony34al харесват това.

10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Ето какво се получава, когато пламне материала, с който ни "санират":
    Голям пожар в бургаски квартал - Общество - Стандарт Нюз

11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Още преди месеци трябваше да ограничат използването им за топлоизолация...
    https://nova.bg/news/view/2017/08/12...4%D0%B5%D0%BE/

браво на Симеонов - само така се слага край на безобразията по курортите
    Симеонов смълча две заведения на Слънчака и арестува диджей - Общество - Стандарт Нюз

12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив

Толкова ли са зле морските общини и МВР, че им трябва лично заместник Министър-председател да им върши работата, за която им плащат?
    http://www.economic.bg/bg/news/8/zae...etie-temp.html

13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    браво на Симеонов - само така се слага край на безобразията по курортите
    Симеонов смълча две заведения на Слънчака и арестува диджей - Общество - Стандарт Нюз
    Майтап - те за това са министрите да ходят лично по заведенията да оправят щума и диджеите...
    Ами дали ще му стигне мандата да обиколи всички заведения по страната да ги 'оправи'?

По голямо дебилство бе бабичката дето дърпа...не можа да се надскочи да се покаже колко по глупав може да е все още. След онзи случай трудно му е да измисли по тъпо действие...
    Аз все си мислех, че министъра трябва да гледа по глобално на нещата да води службите, да ги оптимизира да ги управлява и т.н. ама кой съм аз да си мисля така...
    До къде стигнахме министъра да ходи от заведение на заведение да оправя шума! Смешна държава със също толкова смешна журналистика!

14. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Работата е там,че службите за нищо не стават. Само,че в тези служби работят обикновени хора като нас, а те не си гледат работата,а гледат времето да отмине.Много са зле работите.

15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Работата е там,че службите за нищо не стават. Само,че в тези служби работят обикновени хора като нас, а те не си гледат работата,а гледат времето да отмине.Много са зле работите.
    Рибата се вмирисвала от главата...
    Ако има кадърни държавници да наложат ред и дисциплина в службите може и да се получат нещата! Вместо това гледам ходят на парче... Ами с такова мислене на дребно ще си седим последна дупка на кавала! Явно не случваме на човек с глобално мислене, кадърен да сложи в ред държавата!

16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Така е...държавните служители от агенциите, които контролират спазването на закона не си вършат работата. Затова и мутрите си правят каквото си искат - 35% от туризма е в сивата икономика.
    Укриват се обороти, клиенти на хотели и къщите за гости(заета леглова база), продажба на пиратски продукти и храни без произход....незаконни строежи, кражби на ток.
    Тук има и парадокс - България е на първо място по брой агенции в ЕС! А свършената от тях работа е почти никаква - не се вижда резултат, което води до извода, че там е пълно със симуланти-паразити и продажници - често проверките се знаят предварително от собствениците на заведения и хотели.
    Някои зам. министър създал нова агенцийка за да има топло сигурно местенце за роднините и за него самия, като го свалят от длъжност.

Именно заради това, се налага вицепремиера да дава пример как се прави. А после поредният идиот - някакъв диджей да реве по медиите че той не бил виновен за високият шум ама му прибрали лаптопа и така му провалили участието във Варна - егати аматьора...

17.  
  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Х2 според теб така както го прави Симеонов - това ли е начина да се преборят нередностите?
    И ако според теб това е похвално то според мен е цирк ама не е весело в този цирк... Това показва безсилие или ако не е то тогава ще да е някаква извратена евтина показност!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 947
    Последно: 10-10-16, 22:07
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе