Страница 602 от 605 ПърваПърва ... 552592600601602603604 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,016 до 9,030 от общо 9073
Like Tree3534Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Отговор: Спасяването на България

Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Лупус, аз преди около месец попитах, ама никой не отговори:
    Защото въпроса ти е правилен, но политически некоректен!

2.  
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Нещо конкретно ли имаш предвид?
    Ами за да започнем от някъде: добре подсигурена полиция, в която кадрите да не са кьораво, куцо и сакато, злоупотребващи с упойващи вещества или алкохол. Добре заплатени и съответно мотивирани, за да не подвеждат по лош път.
    Казарма, съдебна власт, развиването на западналите региони, отнемането на ограбващите концесии, производството на електроенергия, електропреносната мрежа и т.н. и т.н.

4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Полицията си е много добре заплатена. Не знам дали има полицаи по света,които да се пенсионират на 53 години. Съдебната власт пък е още по-добре заплатена. Всички имат невероятни бонуси при пенсиониране.Армията също е добре заплатена.
    Kx и justify харесват това.

5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Как се прелива от пусто в празно! Че чак и конституцията ще променяме за едно безумие:
    ГЕРБ: Отговорност за приватизацията без разваляне на сделки - Политика - Стандарт Нюз

6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Полицията си е много добре заплатена. Не знам дали има полицаи по света,които да се пенсионират на 53 години. Съдебната власт пък е още по-добре заплатена. Всички имат невероятни бонуси при пенсиониране.Армията също е добре заплатена.
    Тоест добре заплатено куцо,кьораво и сакато пак не ни върши работа
    Абе добре заплатено ама колко да е добре: една продавачка на малко 30-40м2 бутиче у Пловдивско по цял ден пуши цигари и пие кафе за 600-700лв. тоест млад полицай със стартова 650лв няма как да се нарича добре платено.
    justify одобрява това.

7.  
  8. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Предполагам ,че знаеш какво е стартова или основна заплата.За малко над 1000 лв. пият кафе и пушат цигари по цял ден заптиетата.
    Kx одобрява това.

9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Предполагам ,че знаеш какво е стартова или основна заплата.За малко над 1000 лв. пият кафе и пушат цигари по цял ден заптиетата.
    И какво влиза в тези "малко над 1000 лв"?
    Този пост е редактиран от Lupus; 14-11-17 в 18:32.

10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Искаше ми се да намеря някаква публикация в Internet за средните полицейски заплати , а не за стартовите.Техния министър беше казал, че 1100-1300 са много добро заплащане за хора със средно образование. На български не намерих, но на английски--->Police Officer Salary in Bulgaria
    Специално гледах в няколко речника Точния превод Police Officer е полицай.
    hristoslav2 одобрява това.

11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от mgos Виж публикацията
    Ами за да започнем от някъде: добре подсигурена полиция, в която кадрите да не са кьораво, куцо и сакато, злоупотребващи с упойващи вещества или алкохол. Добре заплатени и съответно мотивирани, за да не подвеждат по лош път.
    Парите на са достатъчен аргумент за мотивация. Самата работа трябва да ти доставя удоволствие! Да отиваш с усмивка, и да се връщаш удовлетворен от свършеното.
    В противен случай, всякакви бонуси са хвърляне пари на вятъра. Хората отиват само да отбият номера - ден за ден....да си вземат парите и следващият път пак старата песен.
    В тази връзка, поне 70% от хората работещи една професия не са за нея. Всичко се крие в характер, манталитет, навици, лични идеология и интереси.

Да не пропускаме и лошите условия на работа у нас, а причината е непукизма и алчността на частният бизнес....или безхаберието и безпаричието в бюджета.
    Трябва да се вземе и предвид, че много изследвания показват, че човек е ефективен само 4 часа на ден(максимум 5). От там нататък КПД-то му пада....ефективността.

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Как се прелива от пусто в празно! Че чак и конституцията ще променяме за едно безумие:
    ГЕРБ: Отговорност за приватизацията без разваляне на сделки - Политика - Стандарт Нюз
    И осъдените ще овъзмездят ли държавата за загубите при тези сделки? имам предвид парите....
    Иначе, почти се губи смисълът от такива дела.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-11-17 в 22:04.

12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ....
    И осъдените ще овъзмездят ли държавата за загубите при тези сделки? имам предвид парите....
    Иначе, почти се губи смисълът от такива дела.
    За такова нещо не се говори!
    Ситуацията е следната:
    Аз правя някаква мюшенгия и ти вземам апартамент за 100К. Хващат ме и ме съдят на 3г за измама, но не ме карат да ти върна апартамента. Отлежавам си две годинки и ме пускат предсрочно за добро поведение. В резултат на което, аз си имам апартамент за 100К а ти пак си със 100К назад. Ще те стопли ли нещо факта, че аз съм лежал в пандиза?
    Играта според мен е друга. Провеждат се следствия и се оказва, че половината приватизационни сделки са мюшенгии. Викат те на съответното място и ти обясняват, че ако не си плащаш лептата и не слушаш, ще има съд. И на това ако не му се казва "здраво хващане за топките" здраве му кажи.
    Този пост е редактиран от Lupus; 14-11-17 в 19:56.

13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Ужас!
    Недостигът на полицаи - заради ниско IQ
    Стартовото IQ в полицията е 75.

14. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот

Както винаги, говориш абсолютни глупости. Що не се запишеш в армията, като е толкова привлекателно.

15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Както винаги, говориш абсолютни глупости. Що не се запишеш в армията, като е толкова привлекателно.
    Да бе,как не се сетих.

16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017

Обезпечеността разбира се че не е основен аргумент за мотивация, но липсата на такава е сериозна причина за демотивация и напускане на кадри във всяка една професия.
    Прекрасно би било, ако всеки получава удовлетворение от работата си, но какъв ли е процента на реално постигналите го?-мисля че е много малък.
    Този пост е редактиран от mgos; 14-11-17 в 23:16.

17.  

18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Нашите животновъди май започват да проглеждат накъде трябва да върви продукцията им и пътя и не е към ЕС:
    3000 родни агнета поемат напролет към Турция - Земеделие - Стандарт Нюз
    Някой тук се пънеше по повод износа ни на агнета за арабския пазар през ония '"бедни и гладни времена".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 947
    Последно: 10-10-16, 23:07
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 12:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 21:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 16:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 09:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе