Страница 680 от 738 ПърваПърва ... 630670678679680681682690730 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,186 до 10,200 от общо 11069
Like Tree4302Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Отговор: Спасяването на България

Джаки, членуваш ли в партия?

2.  
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

токът не е спирал, най-вероятно защото сме 7, а не 9 милиона, всеки гаси крушката зад себе си, защото ако се отпусне, цялата му заплата ще отиде в енергото, и защото от енергоемки отрасли в момента бизнесът в България се свежда до търговия с китайски стоки, вместо да се произвежда и изнася за китай...

фактори много, ако на някой му се рови, може да потърси инфо какво е било съотношението производство/потребление и каква е била консумацията....

btw, живял съм по времената на режима на тока и хич не беше весело... газови бутилки с лампи и т.н.
    интересно, какви ли са били причините?

не, моля, не ми казвайте, че партийните функционери са крали ток
    освен това знам, че загасиш ли тока на кремиковци, трябва да си купуваш нови пещи (или там каквото е...)

абе нещата никога не са толкова прости като "осанна / разпни го"
    teon и vdsvicky харесват това.

4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    btw, живял съм по времената на режима на тока и хич не беше весело... газови бутилки с лампи и т.н.
    интересно, какви ли са били причините?
    Ами слуховете бяха, че се изнася! Най-малкото България си беше голям енергиен производител и един вид се явявахме нещо като студен резерв ама за комшиите си! Народа какво иска никой не го бръснеше...важното е какво реши Партията!

5. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да бе, затова ли през 1985-та, когато са били последните години на социализма, населението на България се е увеличило почти до 9 милиона?
    Някои нали пищяха, че социализмът бил фалирал, спокойно, и боковизмът е на път да фалира. Въпрос на време. На там вървят нещата, след 10-20 години пари за пенсии и осигуровки откъде ще намерят?
    Между другото в уравнението трябва да включим и многохилядна полиция + държавна администрация, които общо взето произвеждат никому непотребни услуги със съмнително качество.
    В този блог https://yurukov.net/blog/2015/radaemost-68-14/ са обяснени доста добре тенденциите и от кога са. Пик-а на населението е стигнат по инерция 85та година.
    Виж графиките на раждаемостта. Пик-а е края на 70те, след което имаме спад, който продължава и до днес.
    ivodivo одобрява това.

6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Докторе,
    Ако си строиш кооперация в урбанизирана територия и то в София, кой трябва да плати трафопоста, който да я захрани?

7.  
  8. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ами той капиталово-приходният модел се видя каква панацея е: имало натрупани по партидите средно по 3000 лева...
    Преди време писах, че всички пенсионни системи са сбъркани, заради малката месечна вноска. Тя трябва да е поне 20% от заплатата за да има някакъв ефект след 50 години труд (при заплата 1000 лева - 200 лева месечна вноска).
    Тогава ти направих сметка, какви пенсии трябва да получават пенсионерите плащали вноски преди 1997 година
    25-30 лева на месец и то със съответното олихвяване на натрупаната сума.
    Всичко над тази сума, е узаконена КРАЖБА от страна на държавата. Краде от едни и дава на други, в името на солидарността!

П.С.
    Съгласен съм със забележката ти че понякога съм краен индивидуалист. Пропускаш че често това е начин на оцеляване.

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Джаки, чувал ли си и знаеш ли какво означава израза "3 към 1" и "2 към 2" от 80-те години на 20 век. На всеки 3 часа с пуснат ток следваше 1 час със спрян или на 2 часа пуснат следва 2 часа спрян. Имаше и виц - чужди космонавти гледайки от космоса питали защо в българските градове премигвали регулярно светлините по кварталите, а само на определени места светело без прекъсване. И нашите отговарят - това е просто всенародна дискотека, а там където не гасне са разположени водещите дискотеката диджеи (разбирай жилищата на партийната аристокрация).
    Аз честно да си кажа, не си спомням скоро да е спирал тока.
    А ти помниш ли кога и за колко време бяха тези режими. Беше за два зимни месеца...и то през някои години.
    Освен това изнасяхме ток за почти всичките си съседи. Токът за битови нужди беше ЕВТИН - жълти стотинки за киловат, и никой не се притесняваше за плащането. Пускаха се електрически уреди на поразия без икономии.

9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Нищо му няма на втория стълб, нито е основна пенсия, нито някой ще остане на нея.Кой колкото внасял, толкова получава.Ако иска още, има много начини, ама българина все чака от дедо Боже, нито мисли напред, даже не се и застрахова, после пищи и иска.Аз съм си доволен от натрупаните вноски, имам избор за начин на получаване, какво повече.

10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    А ти помниш ли кога и за колко време бяха тези режими. Беше за два зимни месеца...и то през някои години.
    Освен това изнасяхме ток за почти всичките си съседи. Токът за битови нужди беше ЕВТИН - жълти стотинки за киловат, и никой не се притесняваше за плащането. Пускаха се електрически уреди на поразия без икономии.
    Помня аз, много добре помня за съжаление. Ученик бях. Помня и как всяка сутрин на входа на училището ме проверяваха за униформа и да не ми е дълга косата. И изучаването в извънучебно време на тезисите на др.Живков и Н-тия конгрес на БКП помня. И как седяхме на пост пред Паметника на борците против фашизма при -10гр. И пред портрета на Брежнев, когато почина, че после и пред портретите на Черненко и Андропов. Но това са минали времена.
    Ти живял ли си тогава, между другото.
    justify одобрява това.

11. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007

Е добре де, като си живял, не виждаш ли прилика в отношението ни към тогавашния ни господар и сегашния. Тая сутрин гледам един депутат, как се увива като глист, и оправдава бомбардировките. Усеща му се, че сам не си вярва. И го оправдава с това, че трябвало да се определим, каква ценностна система подкрепяме. Да си гледал филма "Да обичаш на инат" Ей сега мога да кажа с чисто сърце, че учителя пее фалшиво, нищо че всички власти, барабар с четвъртата, да ме убеждават в противното.
    teon одобрява това.

12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Не може да се сравнява с тогава. Сега си свободен да кажеш и пишеш за всеки, че "пее фалшиво". Преди такъв лукс не се полагаше на никой. Несравними са нещата.
    Съжалявам, никак не обичам да влизам в полемики онова време и това време. Просто покрай момента с режима на тока се сетих за тийнейджърските години. Каквото било, било.
    ivodivo и emil vasilev харесват това.

13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004

Подсетих се за следния виц:
    По "онова време" руснак и британец спорели за това къде е по-свободно - в Англия или в Съветския съюз. Разбира се, руснакът рекъл, че в СССР всичко било по-демократично. Англичанинът просто онемял. Запелтечил от изумление и рекъл "Но, сър... то демокрация е почти английска дума!". "Че какво ви е толкова демократичното?" - запитал недоумявайки руснакът. Опонентът му съвсем се смахнал - "Не сте ли чули за свобода на словото, за Хайд парк?!". "Ммм... Градинка някаква? Какво за нея?" - рекъл руснакът. "Сър, елате в Хайд парк и спокойно можете да обявите на всеослушание, че Чърчил е магаре!". "Това ли било... Можете да кажете същото и на Червения площад."
    justify одобрява това.

14. Member
    Тук е от
    Sep 2016

Ами как да спира като населението е намаляло с 2 милиона, като има хиляди които не могат в 21 век да си го позволят и карат без такъв лукс като електрификация, като нямаме индустрия, която да го потребява.
    По онова време обаче в нашия град имаше и още един лукс - Топлофикация(фалира преди няколко години) - демек си ходехме из апартаментите по потници зимно време, снегът бързо се топеше, защото отдолу минаваха тръбите на топлото. Никой не знаеше къде са отворите за комините в апартаментите, защото бяха с капаци и не се ползваха. Някой от онова време, ако сега мине зимно време по улиците и види как пушат комините над панелни блокове, няма да повярва, че е 30 години напред в бъдещето, а ще си мисли, че са го върнали поне половин век назад
    Този пост е редактиран от morandis; 16-04-18 в 22:44.

15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Ами как да спира като населението е намаляло с 2 милиона, като има хиляди които не могат в 21 век да си го позволят и карат без такъв лукс като електрификация, като нямаме индустрия, която да го потребява.
    По онова време обаче в нашия град имаше и още един лукс - Топлофикация(фалира преди няколко години) - демек си ходехме из апартаментите по потници зимно време, снегът бързо се топеше, защото отдолу минаваха тръбите на топлото. Никой не знаеше къде са отворите за комините в апартаментите, защото бяха с капаци и не се ползваха. Някой от онова време, ако сега мине зимно време по улиците и види как пушат комините над панелни блокове, няма да повярва, че е 30 години напред в бъдещето, а ще си мисли, че са го върнали поне половин век назад
    Само 3 думи - за теб спасение няма!
    justify одобрява това.

16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Помня аз, много добре помня за съжаление. Ученик бях. Помня и как всяка сутрин на входа на училището ме проверяваха за униформа и да не ми е дълга косата. И изучаването в извънучебно време на тезисите на др.Живков и Н-тия конгрес на БКП помня. И как седяхме на пост пред Паметника на борците против фашизма при -10гр. И пред портрета на Брежнев, когато почина, че после и пред портретите на Черненко и Андропов. Но това са минали времена.
    Ти живял ли си тогава, между другото.
    И аз съм бил ученик, но на такива неща не съм присъствал. Явно някои хора в ръководството са се пооолели с подмазването..
    89-та бях в казармата.

17.  
  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Хайде стига де. Тезисите на др.Живков и материалите от Н-тия конгрес на БКП си бяха стандартна част от политическата учебна година. Аз бях 2г. отговорник по политическата част (това се считаше за наказание, да четеш пълни глупости). При смъртта на Брежнев имаше национален траур. Радио Хоризонт и Първа програма виеха по цял ден тъжни мелодии. После и на другите. Проверката за униформа и дълга коса беше най-нормална процедура. Не вярвам само в Плевен да е имало караул от комсомолци и пионери пред паметници. И аз 1987-89 бях в казарма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 964
    Последно: 25-06-18, 20:05
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе