Страница 683 от 692 ПърваПърва ... 633673681682683684685 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,231 до 10,245 от общо 10369
Like Tree4033Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Отговор: Спасяването на България

Тепърва експертизата на автобуса ще покаже дали не е възникнал и някакъв проблем в кормилната система, довел до блокиране на волана.
    Проблема не е в това, а че тази жена я изкараха абсолютен престъпник. Току що гледах по някоя от телевизиите как я водят в съдебната зала - с белезници, две яки полицайки я държат под мишниците и и натискат главата надолу. Добре че не бяха се сетили и за прангите на краката! Грозно и унизително! Гледайки и вчерашния цирк с ареста на нашата кметица си мисля, че Цветановщината се завърна на бял кон.
    Този пост е редактиран от Lupus; 18-04-18 в 09:07.
    Kx и svetlio1 харесват това.

2.  
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

Това,което жената говори,че се протегнала да си оправи радиото сме го гледали по филмите.
    Най-вероятно е плямпала по телефона или си е гледала фейсбука.
    При всички положения шофирането й е безотговорно.

4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията

и за ползата от коланите....само един ранен.
    Този клип нагледно показва, защо коланите трябва да са задължителни.
    Вероятно при инцидента се е случило същото като на видеото - колата удря странично, шофьорът свива рязко волана и автобусът се преобръща. Които са били без колани са изхвърчали и са били смачкани.

На първата и на втората седалка в дясно две жени са си махнали коланите, едната държи дете, вижте какво става с тях при удара.

5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

освен коланите, аз съм категорично "за" законово да се въведат камери във всяка кола и записите да се приемат за доказателство пред кат
    аз съм сложил в своята от сума ти време, но установих следния кретенизъм, който не ме учуди, защото живеем в страната на 90-те %

миналата есен един кьорчо на стоп даде на заден и ми одра предната броня, съответно си отпраши като пич
    отивам в каското със записа, за да се види, че не съм нацелил стълб

застрахователите гледат видеото, съгласяват се с мен, номерът на идиота е кристално ясен
    питам ги: "помогнах нали? сега веднага ще го издирите и т.н..."
    отговорът: "ааа, не. вие ако искате го обявете в кат, намерете си го..."
    аз (изумен): "но вие ще имате полза, защото ще си искате парите от неговия застраховател!"
    те мълчат

за светлините през деня бях яростен противник, но колан си слагам от момента, в който съм седнал зад волана... нека ми се смеят "тарикатите", не аз пълня новините
    Jack Krauser одобрява това.

6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Колкото и да ти е странно, но съгласно нашето законодателство всякакви видео или аудио записи нямат никаква официална доказателствена стойност. Във връзка с работата ми по пчеларските охранителни системи и мераците им за видеонаблюдение водих този разговор със съдия с дългогодишен опит, председател на районен съд. Отговора беше - ако не е направен с официално СРС със съответното разрешение - да си го сложи в рамка!

7.  
  8. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Не знам като коментирате за коланите колко от вас скоро са се возили на междуградски автобус, но средностатистически възрастен трудно би издържал повече от 30 мин. вързан за туй подобие на седалки. Според производителите на повечето автобуси ползвани от нашите превозвачи , трябва да си с телосложение като на китайките от горният клип, за да се събереш в седалката ... за краката да не говорим...
    Много хубаво и задължително е да се ползват колани в автобуси, но си мисля, че първо трябва да минат на стандартизация и проверка на местата - няма начин двама 90кг възрастни мъже да седят един до друг и да могат да си закопчеят коланите ... и да издържат в това положение 300км.
    emil vasilev одобрява това.

9. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Не мисля че в бюджетните авио-превозвачи седалките са по-големи, но няма вариант да летиш без да си си закопчал колана при излитане и кацане. Коланите са друточкови и не е проблем с тях да се върже и 200 кг. пътник,

10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Вижте какви хора има!
    https://www.dnes.bg/obshtestvo/2018/...m=notification

11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я

България едва ли ще бъде спасена ,докато съществува такъв "бизнес".
    Безплатният обяд на Ковачки и Папазов

12. Pat
    Pat е на линия
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

а такъв бизнес ще има докато законите го позволяват, но тук влизаме в омагьосан кръг защото пък хората от които зависят законите правят този бизнес
    Аз знам как да реша проблема, но наказателния кодекс ме спира.
    hristoslav2 одобрява това.

13. Senior Member
    Тук е от
    May 2017

Вандан,нищо лично,но лекарската мафия е номер едно!
    Когато карах нова Лада,докторята управляваха Шкодички 120,сега совалки!
    И аз карам нова кола,но съм си скъсал задника от бачкане при нацистите!
    Като видя паркинг в болница за доктори,все едно съм на изложението във Франкфурт.

14. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Има различни специалности - доходоносни и бедни, различни болници - частни и държавни (в определен смисъл) за бедни и богати, в различни населени места, лекари с различна степен на алчност и бездушие. Има от всичко, но много богати лекари от почтена практика в България почти няма. Има наистина заможни в пластичната (особено) и инвазивната кардиология и кардохирургия, АГ специалисти - специално в ин витро клиниките, в Ортопедията. Част от Офталмолози, УНГ също имат не лоши доходи на места. Но чак като Германия моите уважения, но средното им положение е далеч над нашето. Ние сме тук максимум средна класа общо взето. Като откровено си има доста болници и специалности с заплати около, че и под 1000лв. Подобните позиции на Запад са много по-богати спрямо средното Викинг. Същата работа вършат, същите учебници четат, същите изпити полагат. В САЩ и Западна Европа доходите на лекарите в тези области са на първите места въобще за страната. Че и в Индия и в държави от този калибър. Там няма лекар със сравнително ниски доходи, а тук има и процентът не е толкова малък. Не случайно около 70-80% от випуските от последните няколко години на МУ в България се ориентират основно да заминават за Германия и Великобритания. Почти всички чужденци студенти-медици ( и индийци и африканци) не остават да работят у нас. Аз съм на бюджетна издръжка. По щат съм на 960лв., с някои добавки (нач.отделение, специалност, 20г. стаж, разположения и повиквания нощем и в почивни дни и празници, отделно съм и системен администратор на компютърната ни мрежа) да кажем стигам 1100-1200лв. бруто. Нова кола не мога да си купя посмъртно. Има колеги и с по-малки заплати в някои населени места и болници. Нашият паркинг си е баш като за Северозападнала България. Коли "нов" внос по на 8-10г.
    Викинг, не знам дали е мафия, но се искат задължително 6г. за диплома и 4-5г. за специалност учене и изпити. Може да стигнеш евентуално до парите чак след като минеш 30г. После цял живот трябва да поддържаш ниво на знания ако искаш да си добър. За това на много места по света са богати лекарите и то средно доста повече от България.
    Викинг, нищо лично, но аз не карам нова кола, а пък съм си скъсал задника от учене и четене години наред, по цяла нощ преди изпити. Няма учебник с дебелина по-малка от тухла единичка. Викинг ако се пробваш да направиш сравнение в Германия между себе си работник на позиция не изискваща години подготовка квалификация и лекар в Германия, да ти кажа честно никой няма да ти обърне никакво внимание.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-04-18 в 15:50.
    edi1, ivodivo и DundyTheCroc харесват това.

15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Съществен ръст на настроенията срещу Запада у нас
    https://news.bg/politics/sashtestven...ada-u-nas.html

държавният департамент пак е раздал оценки за демокрация...ама не си поглеждат задният двор...
    https://news.bg/politics/sasht-s-ubi...a-choveka.html

16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ........
    държавният департамент пак е раздал оценки за демокрация...ама не си поглеждат задният двор...
    https://news.bg/politics/sasht-s-ubi...a-choveka.html
    Коя от оценките им би опровергал?
    svetlio1 одобрява това.

17.  
  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Lupus
    - насилието на мнозинството от обществото срещу етническите малцинства.
    - антисемитизъм
    - проблеми със защитата на правата на представителите на различни религиозни и етнически малцинства.

С кое от изброеното си съгласен и с кое не?
    https://www.state.gov/j/drl/rls/hrrp...277149#wrapper

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 947
    Последно: 10-10-16, 22:07
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе