Страница 783 от 789 ПърваПърва ... 733773781782783784785 ... ПоследноПоследно
Резултати от 11,731 до 11,745 от общо 11832
Like Tree4530Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Отговор: Спасяването на България

То ест, политическата върхушка умишлено създава безизходица в която нямаш избор. Която и партия да избереш, продължава същата линия, но на нов глас - имитиране на реформи....А ако по погрешка направи някаква промяна за добро, то техният наследник във власта, веднага оплюва промяната и връща положението както е било преди.

2.  
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

А в магазина...примоциии

4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

абе то хубави тия снимки, ама на улицата (в лондон) обикновена тестянка под 3,50 паунда няма, а последно пред природонаучния гола филийка с резенче кашкавал беше 4 паунда

но ако човек реши да пазари неспонтанно, категорично може да харчи горе-долу колкото тук, само дето разликата в средните доходи е поне къмто 3 пъти в брит'ска полза

5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Ти остави разликата в цената! Виж на етикета на маслото в нашите магазини къде е произведено.
    Аз до преди 6-7 години само такова пазарях.
    Но после изведнъж поскъпна и като погледнах на етикета - произведено в Украйна. И забравих за тази марка оттогава.

6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Как при такива случаи, да не ти се прииска да застреляш няколко заспали прокурора и родители за урок на останалите!
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7186101

Трябват ни закони, които да не позволяват на родители да бягат от отговорност към децата си..

11-годишният Мустафа, болен от левкемия, почина в болница в Пловдив
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7170412

Преди левкемията да го победи, 11-годишният Мустафа бил щастлив - за първи път имал парти за рождения си ден
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7181141

7.  
  8. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Да си припомним:

"Влади Горанов ми е като дете. Дойде при мен и ми каза: „Шефе, ти си на 55 и оттук нататък само с политика може да се занимаваш. Аз съм на 30, моите колеги станаха милионери, а пък аз стоя в тази зала за 2000 лева и дните ми минават безсмислено. Имам две деца, мисля за трето, как да ги издържам? Ако имаше поне политическа класа у нас, ако имаше смисъл като експерт да стоя в парламента, но сега в парламента няма нищо, свързано с политиката и експертността“, заяви Борисов в интервю за в. "Преса".

Независимо от похвалните откровения, че в парламента няма нито политика нито експертност, това в общи линии показва основните движещи мотиви на цялата пасмина там... и схемите в които са оплетени. Това обяснява и квантовата неопределеност как за две години от 2009-11 се изплаща кредит от 305к със заплата от 1200лв като зам.мин като успоредно с това увеличава спестяванията си с 40к.

А Джъсто ще ми разправя - гласувайте беееее
    Този пост е редактиран от Tommorow; 05-12-18 в 22:00.

9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Този пост е редактиран от Pat; 05-12-18 в 23:48.
    Tommorow одобрява това.

10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

How do European countries differ in religious commitment? | Pew Research Center

Религиозен профил на България
    19% (18-то място) казват, че религията е много важна в живота им
    19% (22-ро място) казват, че посещават църква поне веднъж месечно
    15% (23-то място) казват, че се молят всеки ден
    30% (14-то място) казват, че вярват в Бога с абсолютна сигурност

Views of national identity differ less by age in Central, Eastern Europe than in Western Europe | Pew Research Center
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-12-18 в 19:25.

11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

А къде се вписват тези, дето не им пука за религия.Щото докато някои се молят по цял ден, други работят и създават.

12. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Да си припомним:

"Влади Горанов ми е като дете. Дойде при мен и ми каза: „Шефе, ти си на 55 и оттук нататък само с политика може да се занимаваш. Аз съм на 30, моите колеги станаха милионери, а пък аз стоя в тази зала за 2000 лева и дните ми минават безсмислено. Имам две деца, мисля за трето, как да ги издържам? Ако имаше поне политическа класа у нас, ако имаше смисъл като експерт да стоя в парламента, но сега в парламента няма нищо, свързано с политиката и експертността“, заяви Борисов в интервю за в. "Преса".

Независимо от похвалните откровения, че в парламента няма нито политика нито експертност, това в общи линии показва основните движещи мотиви на цялата пасмина там... и схемите в които са оплетени. Това обяснява и квантовата неопределеност как за две години от 2009-11 се изплаща кредит от 305к със заплата от 1200лв като зам.мин като успоредно с това увеличава спестяванията си с 40к.

А Джъсто ще ми разправя - гласувайте беееее
    За Горанов всичко е ясно-обаче кой ще произнесе „присъдата”?
    От началото на прехода това вече е най-наглото и най-корумпираното управление на България.

- - - - - - - - - -

UIUSSE NARDIN за около 9000$.jpg
    Няма с какво да си „храни”децата,но може да носи скъп швейцарски часовник,ако на ръката му имаше Ориент за 1500лв,на никой нямаше да му направи впечатление.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 06-12-18 в 16:49.

13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Тия снимки с часовниците ги заеби....има такива реплики, че само отваряне може да установи ментето....

14. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Не се връзвавай,че е менте.
    ЕС не толерира ментета да се носят от министри и депутати,също да пушат цигари без бандерол.
    Сега ще ме убеждаваш,че на депутатките чантичките също са имитация.
    А и „екперт” като
    Владко,как го виждаш в мафиотските среди с часовник ментак??

--------------
    Понеже знам,че се занимаваш много неща,ако
    ти се наложи да купуваш циркулационна помпа,избягвай Грундфос и Вило с ръчно превключване на скоростите.
    Всичко е китайски ментак.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 06-12-18 в 17:50.

15. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив

Мантрата „Няма работници!“ като фейкнюз

Работодателски организации наричат дефицита на кадри „ноторно известен факт“, но изследване установи, че той се базира не толкова върху данни, колкото на усещания на самите работодатели. Докладът показа, че зад исканията за внос на работна ръка навсякъде по света се крие натиск на бизнеса за поевтиняване на труда. Както и че никой в България не бяга от заплата „3000 лева за кравар“, каквато всъщност няма
    Липсват работници… в целия свят?!

Натискът на бизнеса за поевтиняване на труда чрез внос на работници не е само български феномен. Оказва се, че при търсене на термина „labour shortage“ (недостиг на работна ръка) в интернет търсачки излизат хиляди публикации за „дефицит на кадри“ къде ли не по света, включително в Европа, Канада, САЩ, Япония, Саудитска Арабия, Латинска Америка и дори в Китай. Анализатори, работодатели, синдикати и правителства кроят планове за привличане на работници, пишат стратегии за квалифициране и преквалифициране на работната ръка, за да се справят с този „глобален проблем“.

Въпреки всички твърдения на анализатори, агенции за подбор на персонал, бизнес организации и правителства, тежък недостиг на кадри в цял свят при нарастващо население няма и е невъзможно да има, се отбелязва в изследването. То съдържа следния пример:
    В началото на 2018 г. в САЩ избухват масови протести на учители с настояване за увеличаване на заплатите и подобряване на материалното осигуряване в училищата. Вместо да решават тези проблеми, властите започват да се ориентират към решения за внос на учители, включително от Филипините. А бизнес издания подгряват атмосферата с твърдения, че дефицитът на преподаватели е „един от най-сериозните проблеми пред нашите училища“ и че „нарастването на броя на учениците, трудното задържане и проблемите с набирането на нови учители водят до недостиг в критични размери“. Разбира се, намират се и гласове, които предупреждават, че целта на истерията около „липсата на кадри“ е да се прокарат решения за трудов дъмпинг.
    И, както отбелязва по този повод главният редактор на списанието „Current Affairs“ Натан Робинсън – „Ако искам да купя велосипед за 5 долара, но никой не ми предлага на такава цена, това означава ли, че в САЩ има тежък недостиг на велосипеди?“.

Това е интересно. Въпреки вкорененото ми недоверие към всякакви "изследвания" и "проучвания".
    Rado Smilkov одобрява това.

16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от chavi Виж публикацията
    Мантрата „Няма работници!“ като фейкнюз
    Докладът показа, че зад исканията за внос на работна ръка навсякъде по света се крие натиск на бизнеса за поевтиняване на труда. Както и че никой в България не бяга от заплата „3000 лева за кравар“, каквато всъщност няма
    Това е интересно. Въпреки вкорененото ми недоверие към всякакви "изследвания" и "проучвания".
    Поради тази причина у нас през лятото в туризма се внесоха 4000 работници от Украйна и Молдова
    Румънците и те не изостават
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7185000

https://www.24chasa.bg/novini/article/7187437

ЕЦ "Белене" може да бъде изградена за 8 години и да струва около 9 млрд. евро
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7187899
    а можеше вече да е построена...

17.  
  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Владко,как го виждаш в мафиотските среди с часовник ментак??

--------------
    Понеже знам,че се занимаваш много неща,ако
    ти се наложи да купуваш циркулационна помпа,избягвай Грундфос и Вило с ръчно превключване на скоростите.
    Всичко е китайски ментак.
    Малко подценяваш хората, които са се научили да крадат от десетилетия. Те много добре са наясно, че ще бъдат гледани под микроскоп. Имат и оригинал и перфектна реплика за няколкостотин долара. Ако някой от общественото пространство прекалено нездраво любопитство, веднага са готови да му покажат и платежното и поръчката на ментето. Преди години познавах един такъв партиен деец, който с нагла усмивка ми обясни, че не яде доматите с колците.

А бре, на Трайчето боднаха ли му милките за които няма обяснение или?
    ...
    Циркулационни помпи само Calpeda...никога друго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 968
    Последно: 08-10-18, 17:20
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 12:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 21:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 16:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 09:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе