Страница 924 от 936 ПърваПърва ... 874914922923924925926934 ... ПоследноПоследно
Резултати от 13,846 до 13,860 от общо 14036
Like Tree5350Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000

Отговор: Спасяването на България

Ние тия самолети конкретно за да воюваме срещу Русия ли ги купуваме? Ако не - защо пак намесихме Русия при съревнование между Швеция и САЩ? Не е ли по-удачно да пазаруваме от по-неутрална страна, отколкото от "миротворците"? И защо се говори за Грипен като за Миг/Су не мога да схвана?

2.  
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Щот такива са опорките и инструктажа спускан ежедневно по всички мурзилски сайтчета и странички у ФБ и пригласян също толкова усърдно от разни "медии" и "политици"

4. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

В съревнованието между Швеция и САЩ, не Русия определя победителя, а това, че Швеция не е член на НАТО.
    Дадох пример с конфликт НАТО vs Русия, само за да се подсили негатива от това, че Швеция не е член на НАТО и докъде може да доведе това - до отказ от подръжка на Грипен.

Втория голям аргумент срещи грипените, е че образно казано те стават за полицейски патрулно-охранителни функции, но не и за съвременни военни действия, заради значително по-слабите възможности за въоръжение, а също и по-слаби летателни характеристики. Все едно да сравняваш късоцевно полицейско оръжие, с артилерия и танкове.

... всичките тези детайли бяха коментирани в медиите, но не и в парцаливите сайтове, в които си има заковани опорки още откакто се заговори за "нов изтребител". И тези опорки обслужват основно руски интереси и местни корупционери.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 11-07-19 в 21:14.

5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Прегледах постовете от последните две страници и виждам доста подходящи цитати подкрепящи първите две тези. Но не виждам подходящи цитати за посочената трета теза.
    Опровергай ме ако бъркам.
    Има и още една трета теза: "За какъв чеп са ни тези самолети? Срещу какъв евентуален противник ще воюваме с тях?"

6. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Всъщност четвърта.
    Но тя не е коментирана в последните две страници.
    Посочил съм само двете от последните страници.

7.  
  8. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Има и още една трета теза: "За какъв чеп са ни тези самолети? Срещу какъв евентуален противник ще воюваме с тях?"

То и аз съм с тая "теза" ама имаме все пак някакви задължения и щем - не щем трябва да имаме някакви ...

Друг е въпроса, че в разни "дупки" изтичат ресурси за още няколко ескадрили/магистрали/централи, а налице няма нищо .

9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Малко по-сериозно за бъдещите войни, какви ще са и как и къде ще се водят...нещата далеч не опират до това, колко бомби ще носят броените на двете ни ръце бъдещи хвърчипляктори, дали са по-яки от грипените или от сутата както и "пилят" ли криле на завоите...каубойските изпълнения ала "топ гън" си ги оставете във филмите...

10. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Въпросът, за какво ще ги използваме има елементарен отговор - само за еър полисинг. За цената платена за F-16 щяхме да получим пълна ескадрила Грипен, които също ставата за еър-полисинг, а и подръжката им е по евтина от тази на F-16.
    За това е и предназначен комплекта въоръжение за самолетите.
    Не стават за бой..дори със съседите ни. Една Гърция има 90 броя F-16, а Турция близо 280. Къде ще се мерим с тях? Единствено с македонците..
    Бъдещето е на хиперзвуковите ракети..

11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Стават руските пилоти на Су-57 да ги ползват за учебни мишени.

Не се знае дали американците въобще ще дадат някакви самолети. До 2024-та има много време и вода да изтекат, и дотогава всичко може да се случи. Янките взеха парите и казаха "Чакайте малко..."
    А тия 8 американски бракми в тоя си предполагаем вид ще стават само за музейни експонати. Може да се окажат втора употреба пребоядисани...

https://www.btv.bg/video/shows/lice-...13-godina.html
    Gena_bs одобрява това.

12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017

Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    То и аз съм с тая "теза" ама имаме все пак някакви задължения и щем - не щем трябва да имаме някакви ...
    Задължения за какво ?
    Иначе :
    "Ангарията е и един от данъците, които крепостните селяни в западноевропейските феодални общества през Средновековието заплащат. Това е задължителен данък, като селяните трябва да се трудят безвъзмездно известен брой дни в годината на феодала, респективно на владетеля"
    Gena_bs одобрява това.

13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Безмислено похарчени пари.Баща ми едно време правеше по 200-250 часа на година, сега толкова нальот нямат общо всички пилоти в България за година и никога няма да имат.Авиация нямаме от много години и няма и да имаме никога повече.
    Gena_bs одобрява това.

14. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

А преди близо 90 години сме произвеждали самолети...7-ми в света
    https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/...stroene.416039

15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Мен повече ме интересува ще имат ли системи за пръскане против комари....

16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Мен повече ме интересува ще имат ли системи за пръскане против комари....
    Ще има! Ято дронове с по една туба отдолу!

17.  
  18. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

По селата е пълно с дебили и дърти кукумявки
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7555398
    При проверки в две села се оказало, че нито едно от прасетата не е регистрирано. Обикалят дворовете и описват броят им - в един двор откриват 16, а на другият ден, когато идват да ги бастисат вече са 14....Собственика ги укрил, продал или заклал и напълнил хладилника. Заразените прасета в първата седмица не проявяват каквито и да било симптоми на африканската чума. А вируса си седи сред месото в хладилника и зимата или пролетта, като го изкарат, пак ще заразят своите или тези на съседите прасета...чумата пак избухва.
    Имаше какви ли не идеи как е пренесена от Румъния у нас - комари, диви прасета, но пропуснаха преносаот румънски или български туристи.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7555115
    https://cache2.24chasa.bg/Images/Cac..._7555116_0.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 968
    Последно: 08-10-18, 16:20
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе