Страница 933 от 956 ПърваПърва ... 883923931932933934935943 ... ПоследноПоследно
Резултати от 13,981 до 13,995 от общо 14338
Like Tree5439Одобрявам

Спасяването на България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Отговор: Спасяването на България

И пламенната убеденост, че такива текстове в договорите на нап липсват се дължи на...? Трябва ли да ти обяснявам какво значи "общи изисквания" и защо се наричат "общи"...
    Ето: правят се типично по български след като се е обърнал кораба...и защо, този, ден по-рано твърди това което твърди и къде е сега да се произнесе пак
    Този пост е редактиран от Tommorow; 19-07-19 в 17:58.

2.  
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    И пламенната убеденост, че такива текстове в договорите на нап липсват се дължи на...?"
    Дължи се на факта, че ИО не правят такива тестове. С това се занимават специализирани фирми, които се наемат след обществена поръчка.

Трябва ли да ти обяснявам какво значи "общи изисквания" и защо се наричат "общи"...
    Достатъчно ще бъде само да обясниш, защо според теб НАП имат задължение да правят пенертейшън тестове на системите си.

4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

След като ми обясниш къде съм го твърдял това, че НАП имат такова задължение?

5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Моля за извинение, припознал съм те с някой, който го твърди!

6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Извинен си

7.  
  8. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Достатъчно ще бъде само да обясниш, защо според теб НАП имат задължение да правят пенертейшън тестове на системите си.
    Най-малкото поради работата с лични данни. Има си ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
    В изтеклата информация има - трите имена, ЕГН, адрес, телефон, имейл, банкова сметка, фирми, обороти, платени данъци..

9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Най-малкото поради работата с лични данни. Има си ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
    В изтеклата информация има - трите имена, ЕГН, адрес, телефон, имейл, банкова сметка, фирми, обороти, платени данъци..
    Тези тестове, не са предмет на закона. Ама изобщо.

10. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Закона ги задължава да полагат грижи за опазването на тази информация, независимо от това, дали тя е на хартиен или електронен носител.

Нека Justify като адвокат, да се опита да тълкува закона в този случай.

Не съм проверявал дали КЗЛД и КЗП имат някакво мнение по случая....и дали няма да глобят НАП. Тоест държавата ще премести едни пари от левият в десният джоб, а виновният ще продължи да се усмихва и чувства безнаказан.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-07-19 в 17:08.

11. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ежегодното преиздаване и подновяване на сертификата трябва да бъде включено като разходи и дейности в гаранционната поддръжка за целия срок на поддръжката
    Това е пълна тъпня.
    Текста тук трябва да бъде
    Дейностите по ежегодното преиздаване и подновяване на сертификата трябва да бъде включено като разходи и дейности в гаранционната поддръжка за целия срок на поддръжката

Никой не е длъжен да им плаща сертификатите на тия тъпаци, още повече, че бройката може да е значителна и значително да варира в рамките на година. Пък после заради някакъв друг спор, може да се случи да си чака плащанията към него за тия чужди сертификати.
    По принцип всичко е въпрос на договорката, но такава тъпа и неуместна клауза може само да подсказва за високомерието на държавната администрация.

ПП
    Или пък е вратичка за рушветчета - поддръжката да им купи сертификатите, за да има основание след това да им ги фактурира, със съответната прилична печалба, която печалба после да си поделят.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 20-07-19 в 02:10.

12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Това е пълна тъпня.
    Текста тук трябва да бъде...
    Не е ок да вършиш работа на хора взимащи около петцифрени заплати...
    Те просто искат да си направят заплатите х2
    Как се прави това?
    Хакер "източва" данни, не иска пари, не иска нищо...праща ги тук там.
    Всички отварят усти...АУУУ, ние сме във война, нацията е в опасност....трябва да дадем повече пари за киберсигурност....Колко повече?
    Ми колкото може повече....50-100 милиона......няма значение, нали не излизат от джоба ми.... евроджендърите дааат пари....само трябва да се наведеш и да ги вземеш....шибаното ми ЕГН е застрашено....презимето ми, фамилията ми....смешния ми фиш за заплатата и доходите.....ще наемем наши хора, наши фирми, на баджанака и чинка ми, доверени, ще пенетрейтват през ден....и ще им плащаме от скъпо прескъпо за неща, които струват далеч по-малко....щото не може да си купим един Acunetix Enteprise Plus

Доб:
    Премиерът Бойко Борисов заяви днес, че няма да има уволнения в Националната агенция за приходите (НАП). „На ЦРУ файловете отвориха, там проникнаха. Путин и Обама разпоредиха на техните служби отпреди 3 години и техните служби минаха на механични пишещи машини… , припомни за утешение Борисов пред журналисти.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 20-07-19 в 20:40.
    hristoslav2 и chavi харесват това.

13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017

https://www.economic.bg/bg/news/11/c...e-haknata.html.

Такова "обществено достояние" на състоянието на отделния гражданин имало ли е през комунизма , че аз съм малък ?
    Нямам впредвид регистрирането на прасетата
    Случката тотално обезсмисля сума ти закони , да не кажа законноста като термин на територията на бившата държава България. Сега сме племе от тимбукту където се знае от кого колко прасета има за крадене Предлагам вместо лични(в кавички документи) да носим рога от кози , пера от кокошки и зъби от прасета ... а спестяванията в мускалчета.
    Този пост е редактиран от Mig82; 21-07-19 в 13:14.

14. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич

Само не разбрах връзката с комунизма, че аз съм голям.

15. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Африканската чума влезе в свинеферма със 17 000 прасета
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7568443
    Българска Агенция по Безопасност на Храните (БАБХ)-Българска Агенция по Безопасност на Храните (БАБХ)
    Да не стане като в Китай, където направо се отказаха от свинското...

Хайде още 500-600 кукумявки на държавна заплата, защото политиците ни са решили, да уредят техни хора на държавна хранилка...
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7568448

16.  
  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Ех, да можеше да влезе и в парламента....едно две прасета там да дадат положителна проба и другите да ги евтаназираме а? ааа? Засърбяха ли те ръцете Ицеее

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Спасяването на Гърция :)
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 1014
    Последно: 10-08-19, 12:22
  2. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 11:35
  3. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 20:32
  4. България - ЗА БЪЛГАРИТЕ !
    От Pat във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 15:54
  5. Виртуална България
    От Pit във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-06, 08:03
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе