Страница 153 от 156 ПърваПърва ... 103143151152153154155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 2336
Like Tree569Одобрявам

Най-горещите точки на ислямския свят - актуално

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Отговор: Най-горещите точки на ислямския свят - актуално

Нещо си в грешка!
    Всички искаме да пасем американски породисти говеда,ама не ни дават Визи,не ни искат в краварника.
    Иначе съм си Аресал едно ранчо в Аризона,ще продавам двете панелки с обзавеждането,всички бангии,малко доплащане и съм в американската мечта.

2.  
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Цецо, ти ли си бе?

4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017

Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Цяла България им беше база.
    Дай един пример за безплатна руска военна база на наша територия ?

България е готова да даде цялата си територия + въздушното си пространство за американска военна база след закупуването на Ф16 и участието им в агресорски набези като този в Сърбия. Нали не мислиш че тези самолети ги купват за да "пазят" нас Кай иначе ще остави атлантиците в парламента да се обзавеждат с апартаменти за милиони.

5. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

https://www.moonofalabama.org/2019/0...eelection.html

Остатъците от последният лагер на ИД в Богуз

още снимки

Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-03-19 в 23:23.

6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Дай един пример за безплатна руска военна база на наша територия ?

България е готова да даде цялата си територия + въздушното си пространство за американска военна база след закупуването на Ф16 и участието им в агресорски набези като този в Сърбия. Нали не мислиш че тези самолети ги купват за да "пазят" нас Кай иначе ще остави атлантиците в парламента да се обзавеждат с апартаменти за милиони.
    Хайде стига де. Показваш отново непознаване как беше устроен реално бившия Соц.лагер, Варшавския договор и т.н. На друга основа седяха нещата. Не на плащане и сделки, а на "интернационална" (Коминтернска) основа, "пролетарии от всички страни се съединяват" за общата победа над капитализма и империализма. Всичко беше под командата на Москва и се водеше като напълно доброволно. Даже за България се води, че Политбюро е имало желание да станем "Република" на СССР. Само Югославия на Тито нещо се дърпаха от този принцип. Но там съветски войски не влезнаха, а само в Унгария и Чехословакия, когато се наложи. Не вкарвам никакви лични оценки, просто така седяха нещата. Абсолютната върховна власт беше в Москва и нищо нямаше как да стане без съветско решение и водещата роля и "братска" подкрепа на КПСС към местните Комунистически партии. В основата на всичко седеше идеология.
    Това вече е минало и няма нищо общо със сегашните ни отношения и с НАТО и с Русия.
    Цялата роля на понтонния полк, в който служех като наборен войник 2г. в Белене, беше да направи мост на Дунав да минат Съветските танкове и войски в рамките на няколко часа. То цялата ни армия тогава имаше за цел само да задържи малко положението, докато дойдат Съветски войски. В ГДР, като първа линия си имаше пряко Съветски дивизии. И забележи, че навсякъде използвам термина "Съветски", а не "Руски". Между двете няма нищо общо. Мисля, че ние се водехме към "Украинския" фронт.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-03-19 в 22:40.
    Pat, Kx, ivodivo и 1 други харесват това.

7.  
  8. Member
    Тук е от
    Sep 2018

И сега е същото.
    Ще имаме шест хвърчила,докато паднат, пристига шести американски флот да ни спасява от извънземните.

- - - - - - - - - -

Само,че между тези дето бяхме на турската граница и тези дето сте били на Дунав разликата е оттук до Луната.
    Gena_bs одобрява това.

9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

"Водехме" се към Одеския военен окръг, ако трябва да бъдем точни. Авиацията му, заедно с Черноморския флот на СА си свършиха перфектно работата през 1988-89.
    Иначе сега официално щяхме да сме турска провинция. Благодарение на най-демократичния и миролюбив, но военен пакт на Земята - NATO.

10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Само инфо, 2-а турска армия имаше срещу нас 6 дивизиона по 7 гаубици, способни да стрелят с ядрени заряди.Тоеа мисля, че стига да стане ясно за какво идеше реч 87-89 година на турската граница.Другото ще си го носим, докато идем на оня свят.

11. Pat
    Pat е на линия
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Турската граница по онова време си беше тежко място за служба, но пък и VanDan e прав за останалото.

12. Member
    Тук е от
    Dec 2009

Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Само инфо, 2-а турска армия имаше срещу нас 6 дивизиона по 7 гаубици, способни да стрелят с ядрени заряди.Тоеа мисля, че стига да стане ясно за какво идеше реч 87-89 година на турската граница.Другото ще си го носим, докато идем на оня свят.
    И аз бях по тези места/Грудово/ Трета армия имаше срещу тях 4 дивизиона ТР Фрог/Луна/ плюс бригадата в Ямбол със Скъд така че имахме превъзходство поне в тази област.Да не говорим че ПВО ни беше далеч над тяхното .
    Spitfaqr12 одобрява това.

13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Не знам с какви ракети сме разполагали тогава.
    Обаче AWACS-ите летяха денонощно от Македония до Румъния, морето на границата с нашите териториални води пълно с натовски кораби. Турските изтребители влизаха постоянно чак до Черноморец, но беше забранено да се прихващат или свалят с ракети. Имаше доста полети и в Гърция на американски пилоти. "Послушвачите" ги разконспирираха по откритите им радиоканали, На всеки чужд кораб имаше два съпровождащи "наши", разбирай съветски. Така мразените сега МИГ-29 се предислоцираха от Одеса в Равнец за един предиобед. Като резултат турските и натовски самолети доста разредиха излитанията си, като въобще избягваха да се насочват към нашата граница.
    Турците и сега ги е страх от руснаците, въпреки разликата в тренираността на пилотите тогава и сега.

14. Member
    Тук е от
    Dec 2009

Ауксите не знам как са летели тогава през Югославия до Румъния.Летяха по мое време покрай южната ни граница.Бяха нещо много модерно тогава и офицерите се шашкаха.Спомням си имаше команда Орбита когато Ауакс беше във въздуха и се пазеше пълно радиомълчание че кабелните връзки ограничаваха.
    Иначе съм чел че ракетните ни сили са били най големите във Варшавския договор.Когато. служих базата им в Чорлу си заминаваше на 25 минута след шифрограмата. След Кипър при евентуален конфликт не се знаеше гръцката армия нас ли ще атакува или Одрин .

Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Имах предвид точно по гръцката граница от Македония, после по турската и директно на север над Черно море към Румъния и обратно. Пазеше се абсолютно радиомълчание, даже се спираче ВЧ излъчването на повечето наши РЛКС.

16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Само,че между тези дето бяхме на турската граница и тези дето сте били на Дунав разликата е оттук до Луната.
    По принцип много мразя този период от живота си. Загубени 2 от най-жизнените години от живота ми. Затова не ми се спори на тема казарма. Наистина "триъгълника на смъртта" долу на юг при кашиците имаше лоша слава. Но и ние бяхме водещо поделение за Инженерни войски и имаше много гонка, упражнения, маршове на скок, много нощни тревоги, проверки и инспекции дори от СССР, че и от Куба идваха веднъж. Участвахме и в големите учения. Все пак това беше основния сухопътен плацдарм за идването на основната съветска сила. Бях отличник на Школата за младши сержанти между другото. Като си спомня как посред зима и -20гр. газя до кръста в Дунав и звеното (елемент от понтонен мост) като падне от огромния камион "Краз" (при свалянето на звеното за момент се вдигаше на задни гуми) във водата и капките вода директно замръзваха при допира по метала. А за комари лятото пък въобще няма конкуренция.
    Личната ми класация за най-зле, обаче водеха морските (май подводничари), които служеха по 3г.
    Според мен при наличие на огромните ядрени арсенали, нямаше как да се води конвенционална война.
    Хайде стига с тези "чичарски" спомени.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-03-19 в 23:04.
    espace и Kx харесват това.

17.  
  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009

Изгубени години за съжаление.
    Боеспособноста също не беше така висока както е в носталгичните спомени на някой.Офицери и фатмаци крадяха гориво и продоволствие на поразия.И това в бойно ракетно поделение.

Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk
    VanDan, espace, Kx и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. DVB-T - актуално положение в София?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-11, 17:54
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-08-09, 11:29
  3. Отговори: 39
    Последно: 05-02-09, 00:05
  4. Най-добра видеокарта в диапазона 150-250лв актуално към 12.2006
    От MetalMilitia във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 16
    Последно: 08-01-07, 14:32
  5. Нещо полезно за горещите AMD-та.
    От Vency във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 25-01-03, 12:32
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе