Страница 390 от 390 ПърваПърва ... 340380388389390
Резултати от 5,836 до 5,846 от общо 5846
Like Tree2325Одобрявам

Събитията в Русия.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Отговор: Събитията в Русия.....

пропуснал си параноята и дебилщината в тоя турлюжювеч ... които станаха съвсем очевидни дори тук

2.  
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009

VanDam, не очаквай отговор от такива тролове.Те самите не знаят смисъла на това което постват .Почти съм сигурен че
    МиГ не е стъпвал в Русия ама обяснява какви са духовните ценности на руснаците.Както и Х2 ми обясняваше докато бях в Доминикана какъв е реда в Латинска Америка.Той поне телевизорите ги разбира и подържа форума.
    Бях се ядосал ама вече само се забавлявам като вляза във форума.

Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
    hristoslav2 одобрява това.

4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017

Какво и най-вече колко ли трябва да му липсва на човек , за да тръгне да пише километрични постове в интернет форум само с цел да засегне лично друг човек който е на противоположно мнение. Още повече по въпроси , чийто отговори не зависят от мнението на никой от пишещите тука ...
    Това че се надъхвате един друг само по себеси е показателно колко сте "силни" .... нали се сещате че на никой не му дреме колко ви е гръдната обиколка

ПП: VanDan , не ми отговори с цитат къде съм те обидил така просташки както ти го направи ... но ще уважа въпроса ти ! Между другото имах съвсем друго мнение за теб ...

Тезата ми е , че България може да има далеч по-добри търговско-икономически , ако щете и културни отношения ВКЛЮЧИТЕЛНО със съседна Русия без западно вмешателство. Не казвам изолация от евросъюза , а да си отстояваме националните интереси като достойна нация , съсед на Турция и Русия .... а не чрез плюене и натякване на омраза навсяка цена по Русия с цел подмазване на запада. Нали се сещате че така България "олеква" и пред едните и пред другите.

Имам странното усещане че някои от вас като прочетат думичката "Русия" и започват да си хапят топките от яд ... затова се забавлявам в този раздел

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    morandis одобрява това.

5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

За протокола съм бил два пъти по 14 дни като ученик в СССР. Москва-Ленинград-Киев-Минск. Ленинград е соц.името на Санкт Петербург, за който не знае. Много го харесах този град. Страхотни исторически и културни обекти, наследство от имперския период. Ермитажът е черешката на тортата. Нямам никакви лоши чувства към тази държава и нация. Но от контактите ми (преки и косвени) със съвременни руснаци имам лошо впечатление. Нямат абсолютно никакви симпатии и сантименти към нас. Считат се за много велики, и че ние българите сме под нивото им. Може и просто извадката, с която съм се сблъсквал да не е представителна.
    Миг82 ето това е приказка. Иначе ти започна с обръщенията към други форумни членове (не към мен) с мнение различно от твоето с лафовете за "соросоидчетата", "грантаджии", към Стейнуей отправи едни хомо квалификации покрай водката на Ким Трети. И "чугун" предполагам знаеш откъде идва. Не е кръвна обида. От едно стихотворение - как беше "не човек, а желязо, не - комунист". Може и "Как се каляваше стоманата" да споменем. Не се обиждай, че контрапункта на тези, които намесват бай Сорос е "чугуни" и "мурзилки". Нека да е справедливо.
    Иначе като пишеш сериозно се вижда, че с теб нямаме противоречие по отношение на тезата да имаме нормални икономически отношения с Русия. Но накрая винаги се оказва, че се намесват политически мотиви в това. И в последно време за съжаление изглежда Русия е тази, която намесва в по-голяма степен политическите козове в икономическите ни отношения. Винаги в България ще има много хора, които са положително настроени към тази държава. Това ни е заложено от историческите обстоятелства. Но няма нужда от свръх преклонение.
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-03-19 в 23:31.
    Kx, ivodivo, nassko1 и 1 други харесват това.

6. Member
    Тук е от
    Dec 2009

Не само нямат симпатии, направо ни слагат в графа врагове и предатели.С известни основания за съжеление.
    Пък аз си чакам от МиГ факти за културния и одухотворен живот на младото поколение в съвременната Русия.

Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk
    Kx и hristoslav2 харесват това.

7.  
  8. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2018

Как с известни основания?
    Щом имаме американски бази сме врагове.
    Вие ко' чакате целувки , прегръдки и уважение??
    Gena_bs и hristoslav2 харесват това.

9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Вики не е само за това. Днешните руснаци все повече заприличват на американците по отношение манията за величието на държавата им. Но това е обяснимо, защото наистина са големи и свръхмощни държави. Което интересно не е толкова валидно май за германците. Срещам се във фитнеса на Мед.университет с няколко момчета студенти от Германия и с един от преподавателите там - върл почитател на всичко немско, който все ги подкача на тема Дойчланд юбер алес и те никога не откликват, даже се мръщят. Но все пак ти повече ги познаваш германците.

10. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Нямат уважение, защото винаги са смятали България за някаква губерния зад Дунав. За това са писали и Раковски и Захари Стоянов.
    VanDan-това което си видял в Санкт Петербург е наистина впечатляващо и е благодарение на Петър I (Велики) , който с желязна ръка е въвеждал европейски порядки.
    Тук може да се намеси и Холандия, където Петър I се е учил на корабостроителство и ако сте чели А.Толстой "Петър I" може и да си спомняте как е зашивал джобовете на болярите, за да не крадат от домовете, който са посещавали , карал ги е да не ходят с кафтани и да се бръснат но е режел и глави... Така са свикнали-да има някой, който да ги командва …

Иначе няма нищо лошо да имаме нормални търговски отношения. Разбира се ако имаме какво да предложим. Домати и чушки си купуват от Турция
    Картофи от Египет .Замразени от Холандия. В крайна сметка всеки е свободен да избира с кого и как да търгува. Санкции или не, ако няма какво да предложим-полза никаква.

Опитват се да съживят селското стопанство, но им липсва техника и знание-садят огромни площи с картофи, но имат нисък добив:
    http://мниап.рф/analytics/Mirovoj-rynok-kartofela/

Преди малко даваха по новините, че въпреки санкциите холандските производители на селскостопанска техника имат много добър бизнес с Русия. Купуват машини, know how….чудесно Правят съвместни производства за техника и се надяват да си прибират картофите така:

Ако имат какво да предложат като технология и да е по възможност нещо, което да може да се ползва с не военни цели-винаги са добре дошли да продават, но до тогава:
    https://abcbiznes.ru/biznes-idei/64-...ehnologii.html

Само с газ и ракети не става.

Дано успеят в начинанието си да са независими -моите уважения, но светът е устроен по-различно и според мен не е готов на нови експерименти.

Разбира се всеки трябва да се отнася с необходимото уважение към малки и големи държави, но това не включва анексиране на територии по доста примитивен начин.
    Този пост е редактиран от stainway; 16-03-19 в 11:37.
    Kx, svetlio1 и ivodivo харесват това.

11. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

5 г. след анексията на Крим: ЕС не я признава и я осъжда
    ЕС не признава и осъжда анексията от Русия на Крим и Севастопол.

Това се казва в разпространена днес декларация от името на Съюза на върховния представител за външната политика и сигурността Федерика Могерини. Документът е по повод 5 години от анексията, която Брюксел смята за нарушение на международното право.

Европейският съюз остава ангажиран с пълното прилагане на политиката си на непризнаване, включително чрез ограничителни мерки, се казва в декларацята.
    ...
    Някой някъде питаше "защо русия е престъпник ?".

12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

стига бе, човек, много над това ниво си!

като оставим настрана, че престъпник не се става, когато те нарекат така в декларация, а след доказване на престъпление след съдебен процес, ти ми говориш за същия този ЕС, който не осъди преврата в украйна, затваря си очите за протестите на французи срещу законно избраната им власт, но подкрепя протестите на венецуелци срещу законно избраната им власт ли?
    Gena_bs одобрява това.

13. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Журналистка от Украйна не открила в Крим носталгия по Украйна

https://ru.krymr.com/a/news-pompeo-o.../29818484.html

В Москве на Суворовской площади сегодня проходит согласованный с московскими властями митинг "За Россию, справедливость и новый курс" с достаточно пестрым составом участников (от крайне левых до крайне правых - отмечаются флаги "Левого фронта", "Другой России", КПРФ, "Партии Дела", "ОПР", Новороссии, имперки и т.д.) и различными требования от отставки правительства и смены экономического курса до признания ЛДНР и запрета отдавать Курилы.

https://chervonec-001.livejournal.com/2741716.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-03-19 в 20:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 390 от 390 ПърваПърва ... 340380388389390

Подобни теми

1. Събитията във Венецуела
    От hristoslav2 във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 348
    Последно: 16-03-19, 21:09
  2. Събитията в Украйна
    Отговори: 3948
    Последно: 27-02-19, 23:03
  3. Отговори: 6
    Последно: 13-01-15, 15:41
  4. Събитията в Хонг-Конг
    Отговори: 8
    Последно: 07-10-14, 13:03
  5. Забраниха SMS-ите на латиница в Русия
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 18-10-07, 13:36
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе