Страница 405 от 407 ПърваПърва ... 355395403404405406407 ПоследноПоследно
Резултати от 6,061 до 6,075 от общо 6098
Like Tree2365Одобрявам

Събитията в Русия.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Отговор: Събитията в Русия.....

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Руските власти признаха, че ядрения взрив бил при опити с оръжие
    Тръмп: Имаме по-напреднали ракети

-----------------------------------------------------

Точно така - такива песни, маршове и метафори са писани от и за идиоти.
    Ядрена експлозия!?!

2.  
  3. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

що се отнася до загиналите - не усещам да ме напъват сълзливи чувства и съчувства. за мен това са изроди създаващи оръжия за масово поразяване
    Нямаш си и понятие, какво е да си човек отдаден на науката и колко от нещата, които употребяваш и срещаш всеки ден, са стигнали до нас с цената на човешки живот на така наречените от теб "изроди".
    Знаеш ли колко от технологиите създадени от учени работещи за военните се прилагат в цивилният живот? Понапъни се...и ще се учудиш. Неблагодарнико...

Между другото, постнах инфо по въпроса преди теб, но ти както винаги не четеш и като робот само постваш линкове.

От доклада на Росхидромет за увеличаването на нивата на радиация след експлозията на военно учебният полигон Ненкос.

4. По информации Северного УГМС на 12.00 часов мск 8 августа 2019 года Архангельской территориальной системой АСКРО (АТ АСКРО) в 6-ти из 8-ми пунктов г. Северодвинска зафиксированы превышения мощности дозы гамма-излучения в 4-16 раз по сравнению с фоновыми значения МАЭД для данной территории (таблица 1).

Среднее значение фона для г. Северодвинск составляет 0,11 мкЗв/ч.

Таблица 1. Зафиксированные максимальные значения МАЭД, мкЗв/ч в пунктах АТ АСКРО г. Северодвинска 8 августа 2019 года

В 12.30 радиационный фон в 6 пунктах АТ АСКРО варьировал от 0,21 до 0,44 мкЗв/ч. В 13.00 – от 0,13 до 0,29 мкЗв/ч.
    По состоянию на 14.30 радиационный фон в г. Северодвинск нормализировался и составлял от 0,13 до 0,16 мкЗв/ч.
    В течение дня 8 августа 2019 года превышений МАЭД в пункте Архангельск зафиксировано не было.

Начальник УМСЗ Росгидромета
    Ю.В. Пешков
    http://www.interfax-russia.ru/Moscow...id=1055299&p=8
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-08-19 в 16:55.

4. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Радиацията в Северодвинск била 16 пъти над нормата
    Според учени нямало опасност за живота на хората
    Нивото на радиация в руския град Северодвинск в Архангелска област е било надхвърлено от 4 до 16 пъти при инцидента на близкия военен полигон в четвъртък. Това съобщи днес федералната служба по околната среда Росгидромет, като цитира данни на регионалния си клон, предаде ТАСС.
    Към 12.00 ч. московско (и българско) време на 8 август системите за контрол на радиацията в 6 от общо 8 точки в Северодвинск са регистрирали дози гама излъчване, надминаващи 4 до 16 пъти фоновите стойности за тази територия, посочва ведомството на своя сайт.
    В деня на инцидента началникът на гражданската защита в града Валентин Магомедов заяви, че в течение на половин час радиационният фон в Северодвинск е надхвърлял близо три пъти допустимата норма, достигайки 2 микросиверта на час.
    За максимално допустимо ниво се смятат 0,6 микросиверта на час. По данни на руската агенция за защита на потребителите Роспотребнадзор при рентгенови прегледи на храносмилателната система пациентът получава около 3,3 милисиверта за една процедура, отбелязва ТАСС.
    Академик Леонид Болшов, научен ръководител на Института по проблемите на безопасното развитие на ядрената енергетика, съобщи по-рано за ТАСС, че след инцидента няма заплаха за населението на Архангелска област. Специална комисия, оглавена от губернатора, е заявила според него, че не се е случило нищо, което да застраши здравето на хората, а радиационният фон след час и половина е възстановил нормалното си равнище.

5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Руските власти признаха, че ядрения взрив бил при опити с оръжие
    Тръмп: Имаме по-напреднали ракети

-----------------------------------------------------

Точно така - такива песни, маршове и метафори са писани от и за идиоти.
    Това не са текстове за нормални хора - нормалните хора не ценят такива бози, за разлика от чугунените глави с "неизстинал блясък в очите" ...(метафора бре)

---------------------
    що се отнася до загиналите - не усещам да ме напъват сълзливи чувства и съчувства. за мен това са изроди създаващи оръжия за масово поразяване
    Продължаваш внушенията чрез лайнометски линкове чрез финансирани от сорос сайтове като клубз. Правиш ли разлика между " ядрен взрив при опити с оръжия" и "инцидент СВЪРЗАН с изпитания на нови оръжия"

6. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

7.  
  8. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Продължаваш внушенията чрез лайнометски линкове чрез финансирани от сорос сайтове като клуба
    Хехе, не че нещо, но част от линковете на Х2 са в пъти "по-лайнометски" и открито притежавани от определени кръгове. Как беше - присмял се хърбел на щърбел.
    Не засягам темата, а само упреците за линковете... Аварии се случват навсякъде. Иначе съм върл противник на изразходването на огромен финансов и научен ресурс за военни цели, но за съжаление още не сме дорасли като цивилизация до разбирателство.

9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Хехе, не че нещо, но част от линковете на Х2 са в пъти "по-лайнометски" и открито притежавани от определени кръгове. Как беше - присмял се хърбел на щърбел.
    Не засягам темата, а само упреците за линковете... Аварии се случват навсякъде. Иначе съм върл противник на изразходването на огромен финансов и научен ресурс за военни цели, но за съжаление още не сме дорасли като цивилизация до разбирателство.
    Аз не съм Х2 ... това за хърбела и т.н.Объркал си се нещо.

В поста си той нарече умни и млади хора , загинали при нелеп инцидент на работното си място "изроди" ... само за да "втълпява" омраза към "лошите рашъни" ! Жалка постъпка-лайномет. За това се включих в темата.

А това че всички ние платихме 2млрд. на американците да ни строят бойни самолети прави ли ни изроди ? Или някои са по-святи от светците.
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-08-19 в 23:47.

10. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Говори си, не ми пречиш.
    На тъпи въпроси съм спрял да отговарям отдавна.
    Пък и станах по-дебелокож и тъпите мнения също не ме вълнуват много-много.
    ... Има хора (и ти си в кюпа) за чието мнение не хвърлям и сопол - в смисъл нито го ценя, нито го уважавам, нито ме вълнува.

... то поне да беше мнение, а то фалшиви твърдения и внушения. Ако ще ти отговорям, то първо трябва да ти посочвам лъжите, после, да правя анализ на внушенията ти, после да ти посочвам логическите несъответствия - все скучни неща, когато става въпрос за идеологизирани несвързани твърдения.
    Не се занимавам вече с боклучави чужди текстове !
    Този пост е редактиран от MitkoS; 14-08-19 в 01:17.

11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

... А това че всички ние платихме 2млрд. на американците да ни строят бойни самолети прави ли ни изроди ? Или някои са по-святи от светците.
    Личното ми мнение е, че това са грешни пари, които можеше да бъдат използвани за нещо друго. И няма значение дали са за американско или руско оръжие. Докато за някои други хора май щеше да има огромно значение.
    Както и да е. Не искам да се меся. Само за линковете ми стана смешно. Тук съм на мнение, че "прогнилият Запад" много изостава от Русия и Китай на този фронт. На наша територия пък Кой държи голяма част от медиите, а не митичния стар Сорос.
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-08-19 в 07:05.

12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Личното ми мнение е, че това са грешни пари, които можеше да бъдат използвани за нещо друго. И няма значение дали са за американско или руско оръжие. Докато за някои други хора май щеше да има огромно значение.
    Както и да е. Не искам да се меся. Само за линковете ми стана смешно. Тук съм на мнение, че "прогнилият Запад" много изостава от Русия и Китай на този фронт. На наша територия пък Кой държи голяма част от медиите, а не митичния стар Сорос.
    Ами хубаво , но в днешната реалност ако не си произвеждаш сам оръжието или поне ако си унищожил това което си имал се получава така че правиш и плащаш , каквото и колкото ти кажат ...прекрасните "партньори". :

България е на второ място в НАТО по разходи от БВП за отбрана

След 20-30г. на територията на някогашна наша България ще има само американска военна база а нищожното местно население ще е само обслужващ персонал. Не е зле да се огледаш преди да критикуваш кой къде влагал парите си.

Пък и диригента все още е саш : https://dariknews.bg/novini/sviat/sa...doklad-2152695

- - - - - - - - - -

Говори си, не ми пречиш.
    На тъпи въпроси съм спрял да отговарям отдавна.
    Пък и станах по-дебелокож и тъпите мнения също не ме вълнуват много-много.
    ... Има хора (и ти си в кюпа) за чието мнение не хвърлям и сопол .... !
    Едва ли някой тук го вълнува какво ще правиш със сполите си ! Прибери си ги в джоба
    Този пост е редактиран от Mig82; 14-08-19 в 08:53.

13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Все още информацията за случилото се на полигона е твърде противоречива и е трудно да се каже със 100% какво точно е гръмнало и защо. Жалко за загиналите учени!
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...tary_accidents

14. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

В поста си той нарече умни и млади хора , загинали при нелеп инцидент на работното си място "изроди" ... само за да "втълпява" омраза към "лошите рашъни" ! Жалка постъпка-лайномет.
    Лайномет е разгласяване на неверни измислени факти.
    Написал съм личната си оценка, която няма как да я свържеш с фалшиви факти.
    Малкото дете прави така - без да знае смисъла на нещата и думите, имитира родителите си в тяхно отсъствие при общуване с други възрастни хора.

"втълпява" омраза към лошите рашъни" - отново внушение.
    Посочил съм, че този който прави оръжие за масово поразяване е изрод, без да съм го свързвал с неговата националност. Важи и за китайци, и за американци, и за севернокорейци, и всички други.
    Съвсем друг е въпроса защо и колко омраза заслужават "лошите рашъни" през 2019.

А "умни и млади" не е твоя лична оценка, а са все недоказани епитети/факти, т.е плитки внушения за дебили. Да посочвам ли какво втълпяват !

финансирани от сорос сайтове като клубз
    И тук една лъжа и едно внушение: (Почвам да се чудя можеш ли да напишеш нормално изречение без лъжи !):
    - директна лъжа - "clubz е финансиран от сорос"
    - внушение - сорос е лош, нещо финансирано от сорос е лошо.
    Всъщност, дебилите четящи предимно парцали, може и наистина да са убедени в такова твърдение. И както се казва за такива случаи "не подозирайте зла умисъл там където всичко може да се обясни с глупост". Т.е., ограничения интелектуален потенциал на внушаващия го кара да си мисли, че съобщава някаква истина.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 14-08-19 в 14:40.

15. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Лъжи и мълчание като при Чернобил: Разбрахме ли какво се случи край Архангелск?
    Властите също като по времето на СССР не казват истината
    (Иван Преображенский)

Аварията на един полигон на руския военно-морски флот в Архангелска област напомни на руснаците за аварията в Чернобил. Според официални съобщения, експлозията е станала при изпитание на експериментален двигател с течно гориво. Чуждестранни експерти и руски коментатори се опасяват, че в действителност се е взривил опитен образец на руската ракета с ядрен двигател "Буревестник", която през 2018 г. бе представена лично от президента Владимир Путин. Какви изводи могат да се извлекат от случилото се?

Любимият военен проект на президента Путин
    Главна отговорност за случилото се на полигона в Архангелска област носи президентът Владимир Путин. Той неведнъж даваше да се разбере, че разработването на нов вид руско оръжие се извършва под негов личен контрол. От 2018 година насам той вече на няколко пъти прояви личен интерес към проекта.

Който познава специфичната съветска психология, лесно може да си представи каква е била ситуацията преди аварията: началството явно с всички средства е притискало командирите и инженерите колкото се може по-скоро да зарадват "лидера на нацията" с успешни резултати. Подобни примери има достатъчно. Някои ги знаят от мемоарната литература, а лично аз ги зная от разказите на баба ми, която навремето е участвала в разработката на някои видове ракети "земя-въздух" и много добре знаеше как изискванията за безопасност са били нарушавани под натиск „отгоре“.

Вината на властите, които в противопоставянето си на Запада и подетата отново надпревара във въоръжаването са искали незабавни успехи, е неоспорима. И то, независимо от това какво точно се е взривило в Архангелска област - нов ракетен двигател с течно гориво, съдържащ и радиоактивни изотопи, или ядрена ракета "с практически неограничена далекобойност" и "непредсказуема траектория на полета", както руското военно министерство гордо нарече ракетата "Буревестник" през 2018 г.

Каква точно е истината?
    Много ли са загиналите и пострадалите при тази авария? Това ние никога няма да узнаем със сигурност. Официалната версия е известна – говори се за петима загинали сътрудници на "Росатом". Те бяха посмъртно предложени за държавни награди и погребани с почести. Дори броят на ранените е известен само приблизително. Съпроводен ли е бил взривът с рязко покачване на радиацията в региона? Има ли радиоактивно заразяване на морето? Колко са руснаците, които са били радиоактивно облъчени? От официалните места се твърди се, че няма такова нещо.

На подобни въпроси обаче руските власти изобщо не се готвят да отговарят изчерпателно. Не е изключено те дори да казват истината, но по такъв начин, че на практика никой не им вярва, защото тя е вкарана в крайно оскъдни съобщения за печата, които навеждат на мисълта, че нещо трябва да бъде прикрито. Междувременно жителите на Архангелска област си купуват йод, а московчанки разискват из социалните форуми въпроса дали се очаква радиоактивен дъжд.

Този тип реакции на техническа авария силно напомня за катастрофата в Чернобилската АЕЦ през 1986 г., а тази година милиони руснаци и чужденци гледаха новия сериал за нея. Във филма отлично е предадена атмосферата на лъжи и чинопочитание, която допълнително увеличи размера на трагедията. Същата атмосфера и до ден-днешен продължава да се шири в Русия.

Не е нужно обаче да се връщаме толкова назад в миналото, за да търсим примери. На 12 август се навършиха 19 години от трагичната гибел на атомната подводница "Курск", за която руските власти безогледно лъгаха в продължение на дни след експлозията.

Същото се повтаря сега и с информациите за взрива на полигона в Архангелска област. Съобщенията на властта са крайно пестеливи. В изявленията на учени, както и в тези на местните власти, се прокрадват различни намеци за повишена радиация и за някакви взривили се "ядрени батерии". Впрочем и най-слабият елемент на критика, появил се някъде из сайтове или по телевизионните канали, незабавно бива заглушен. И хората си остават само със слуховете, които са един от друг по-истерични и по-неправдоподобни.

Взрив на недоверие
    Не знам как провалилите се изпитания ще се отразят на отбранителната способност на Русия. Мисля, че никой засега не знае и какви ще са последиците за здравето на хората, живеещи в зоната на аварията. Даже и да е тествано само течно гориво за двигател, напълно възможно е радиоактивни вещества да са изтекли в морската вода.

Затова с право може да се каже, че случилото се е истински медиен "Чернобил". Това е диагноза за властта в Русия, която се отучи да казва на гражданите си истината – ситуацията е същата, както по времето на СССР преди да се разпадне. А гражданите, както и тогава, вече не вярват на лидерите си. И това няма как да остане без последствия.

16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Лайномет е разгласяване на неверни измислени факти.
    Още първото ти изречение е достатъчно показателно , че понякога ограничения интелектуален потенциал в комбимация с дълъг пост кара пишещия да си мисли че е "прескочил лайното" ... което всъщност е залепено на вътрешната страна на гащите му

http://rechnik.info/%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82

Другото няма смисъл да се чете ...

17.  
  18. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

(copy/paste)
    ... Както отбелязва военният наблюдател Александър Голц, цитиран от сайта Infox.ru, "в началото министерството на отбраната не се и опитваше да обясни как при тестване на "реактивна двигателна установка с течно гориво" (първоначалното обяснение на ведомството) радиационният фон е бил тройно над нормата, а показателите в района са били надхвърлени 20 пъти. Не бяха коментирани и съобщенията, че военните спешно са забранили за месец корабоплаването в част от Двинския залив в Бяло море (най-вероятно поради изтичане на ракетно гориво - хептил, който се разпада във водата тъкмо за четири седмици). Нямаше и обяснения защо, ако липсват опасни емисии, на местопроизшествието е пристигнал корабът "Серебрянка", предназначен за събиране и съхранение на радиоактивни отпадъци"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Събитията в Украйна
    От hristoslav2 във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 4179
    Последно: 18-08-19, 19:26
  2. Събитията във Венецуела
    Отговори: 445
    Последно: 14-07-19, 11:19
  3. Отговори: 6
    Последно: 13-01-15, 14:41
  4. Събитията в Хонг-Конг
    Отговори: 8
    Последно: 07-10-14, 12:03
  5. Забраниха SMS-ите на латиница в Русия
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 18-10-07, 12:36
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе