Страница 193 от 200 ПърваПърва ... 143183191192193194195 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,881 до 2,895 от общо 2998
Like Tree1016Одобрявам

Европейски съюз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Отговор: Европейски съюз

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    без да влизам в академични анализи, ще попитам нещо от реалния свят:

имаш ли преки впечатления какво се случи с ГДР, когато "влезе в състава" на ФРГ?
    Нямам преки впечатления, освен, че жител от бившето ГДР е канцлер на Германия вече повече от 10 години и се казва Ангела Меркел

2.  
  3. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    без да влизам в академични анализи, ще попитам нещо от реалния свят:

имаш ли преки впечатления какво се случи с ГДР, когато "влезе в състава" на ФРГ?
    Да доста са по-добре от Чехия, Унгария и Словакия с които бяха горе до долу на едно дередже 1989 и не влязоха в ФРГ.

4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Това въобще не е вярно!
    DDR беше лицето на социалистическия блок и икономически беше най-добре от посочените държави. След нея бяха Унгария, Чехословакия и останалите.

5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

И кое по-точно му беше "по-добрето" от Чехословакия примерно?
    Като вземете да плющите глупости ... то щото беше най-добре ги разстрелваха по Стената и ... на българо-турската граница.
    Като икономика Чехословакия може би беше най-добре, иначе имаше все още останало от немския манталитет и каквото правеха го правеха добре ... доколкото им позволяваше камъка на шията ...
    Kx и stainway харесват това.

6. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    И кое по-точно му беше "по-добрето" от Чехословакия примерно?
    Като вземете да плющите глупости ... то щото беше най-добре ги разстрелваха по Стената и ... на българо-турската граница.
    Като икономика Чехословакия може би беше най-добре, иначе имаше все още останало от немския манталитет и каквото правеха го правеха добре ... доколкото им позволяваше камъка на шията ...
    Според теб сигурно е трябвало да им четат вестник на предателите?
    При „демокрацията” също има хора за разстрел!Хора като Дянков и Цветанов какво заслужават?

7.  
  8. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

отново накратко, защото имам работа:

след като се "обединиха" с ФРГ, гедерейците разбраха какво е да си чужденец в собствената си държава - нито стандартът им скочи, нито някой на запад ги смяташе за Истински Германци
    базработните си останаха безработните, бедните още по-бедни, само някои берлинчани намазаха заради преместването на столицата

сега вече е по-различно, но разделението още го има... питайте в хамбург какво мислят за дрезденчани...
    Gena_bs и Spitfaqr12 харесват това.

9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич

Oooo, предатели щом се намесиха, явно темата стана сериозна!
    VanDan одобрява това.

10. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

А не е ли по-важен въпроса "Ако го нямаше обединението на Германия, дали тези от ГДР днес нямаше да живеят по-бедно ?".

... Чета последните постове и се сещам за "не искам аз да съм добре, а искам Вуте да е зле".
    Т.е., ако го нямаше обединението, аз сега щях да съм по-беден източен германец, но нямаше да ми се налага да се сравнявам пряко с "охранения" западен германец.
    Не случайно по онова време имаше такъв български виц - на сръбски ГДР е "източно немечко", а ФРГ е "западно имачко".

Относно "какво мислят за дрезденчани в Хамбург" - същото го мислят и на други места в Германия, включително и в източната част. Това е нарицателно, както "Габрово" в България или пък Шотландия в UK, както реднек в САЩ

ПП.
    Така и така стана въпрос - най-отвратителните български черти са
    "не искам аз да съм добре, а искам Вуте да е зле"
    "неговото канче е по-пълно"
    "другите са ми виновни"
    и
    "щом това може да се открадне, значи ще го открадна"
    "правилата трябва да се спазват ... ама от другите, не от мен"

Тия черти се срещат навсякъде по света, ама тук "средностатистически" са най-добре изразени и индивидуално и в комплект. Например когато някой казва с разочарование "няма закони в тая държава", той няма предвид "трябва да спазвам законите"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 11-01-19 в 14:16.
    Kx, svetlio1, ivodivo и 1 други харесват това.

11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Този въпрос ми звучи както "А какво щеше да се случи, ако Горби и останалите не бяха продали и разрушили СССР"?
    И отговорите на подобни въпроси могат да се получат само в едно паралелно измерение, където могат да се променят началните събития. Нещо като времева лаборатория, каквато е възможно да има някъде във Вселената.

А германчетата от DDR ги лъжеха, че ги чакат с мед и масло в BRD.
    Успелите да преминат българската граница наистина получаваха последното. Но, за съжаление малко по-рано и на територията на Турция. Преди близки срещи от третия вид с подивелите турски граничари. Много им се радваха с тези руси дълги коси.
    Не съм видял статистика, която да отчита полуделите след бягството през Турция. А и кой ще си признае дали си е заслужавало бягството от "лагера".

12. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Този въпрос ми звучи както "А какво щеше да се случи, ако Горби и останалите не бяха продали и разрушили СССР"?
    Ми то се беше случило - магазините в България бяха празни още от 1986.
    "Горби" не го продаде нито разруши, просто щото вече си беше разрушено и изгнило отвътре.

13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ми то се беше случило - магазините в България бяха празни още от 1986.
    Май си от непомнещите! Магазините се изпразниха след 90г. Освен ако това не си го адресирал към родените след 85г!
    В България преди 90г имаше дефицит за три неща - коли, цветни телевизори и банани!

14. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Май ти не помниш, но за това си има причина - не си посещавал магазините в кварталите (пък и централните) в ония времена, щото си папкал от друга трапеза
    ivodivo одобрява това.

15. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Това за стандарт е много относително.
    Дори в градовете на най-богатата немска провинция има големи разлики в цени на услуги ,стоки и заплати.
    Пътуване с такси в Бон 6км-13€
    ---- --- ---в Дюселдорф за същото разстояние 18€.
    Цената на дрехи в Дюселдорф е най-висока в сравнение с Кьолн,Бон,Дуисбург,Солинген.
    Една квартира за семейство/ четири члена/в Солинген 650€,в Дюселдорф 1100-1300€.
    Точно заради такива разлики в Германия хората са мобилни и пътуват 100-300км до работа.

16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Май ти не помниш, но за това си има причина - не си посещавал магазините в кварталите (пък и централните) в ония времена, щото си папкал от друга трапеза
    Я ми посочи къде в София или някъде другаде имаше специализирани магазини за военни, ако изключим тоя на интендантството, където продаваха униформи? Лъжеш толкова нагло и безогледно, че не се траеш!

17.  
  18. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

От 86 в магазините в София изчезнаха основни хранителни продукти. В провинцията беше още по-зле.

Ти си този който лъжеш нагло и безогледно.
    Относно различната трапеза от която си хапвал - имах предвид, че си бил военен на служба в ония времена, а за тях имаше снабдяване (с храна) в поделенията доста по-различно от това за обикновения гражданин в публичните магазини.
    Единственото ти извинение за лъжите ти е, че всъщност не си информиран достатъчно.

Що се отнася до 90-91, тогава рафтовете в магазините бяха съвсем празни, но това не променя факта, че опразването започна от 86-та

Пример
    През 87 и 88 посещавах пловдивския панаир и пролет и есен и се познавах с персонала, щото работех по тяхна система. Пътувах през ден до София и обратно.
    Те ми казваха "донеси от софия салам". А аз "ми и в София няма". А те отговаряха "в магазина до гарата има". Връщам се в Пловдив - "в тоя магазин е имало доставка на салам в четвъртък сутринта, а следобяд вече е нямало (свършил), а аз така или иначе минах оттам чак в петък"
    ТОВА Е АБСОЛЮТНО РЕАЛЕН ПРИМЕР СЛУЧИЛ СЕ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ В МОЯ ЖИВОТ ОТ ОНИЯ ВРЕМЕНА.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 11-01-19 в 14:58.
    Kx, ivodivo и stainway харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Французите имат най-дългите ****** в Европейския съюз?!
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 05-08-16, 10:28
  2. Безпомощността на Европейския съюз
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-14, 19:36
  3. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 13:22
  4. Малки европейски Нокрии
    От rist във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 11-07-10, 08:15
  5. Intel в съюз с NVIDIA срещу AMD!?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-06, 14:49
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе