Страница 194 от 199 ПърваПърва ... 144184192193194195196 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,896 до 2,910 от общо 2974
Like Tree1014Одобрявам

Европейски съюз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Отговор: Европейски съюз

А каква радост беше да се намери тоалетна хартия Разбира се ако си успял първо да намериш салам, иначе така или иначе няма смисъл

2.  
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2018

То пък сега всичко е наред!?
    Части за колата ми ,20 дни доставка от Германия.
    Битова техника, за един Дайкин чаках месец и половина доставка от Чехия.
    Скъпи хладилници над 1500лв само мостри в техномармаладите и повечето са с козметични дефекти и изхвърлени оригинални опаковки.
    Как се транспортира хладилник тежък 110кг без кашон и стиропор?
    Не всичко е толкова розово.
    Сега съм поръчал един тягов коминен вентилатор от Италия,щото алчните бг търговци искат да ми го продадат на цената на лек автомобил втора употреба!
    Доставката от Италия е 20€!
    Нали са частни вериги,отделно са некоректни като БГ-сервиз.Казват една цена,плащам 50% капаро,идват частите и цената с 20% нагоре!
    Дали вече ги ползвам за доставки??
    Никаква разлика няма от преди 90',всичко е ...и не знаят как да ми вземат парите от джоба!
    Що ли си спомням редовно за филма Баш майстора,когато търсеше гарнитура за глава на Москвич 408?
    Дали в останалите страни членки на ЕС се работи така?
    Може да ни обясниш как е в Нидерландия.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 11-01-19 в 17:40.

4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Те там части не търсят да ремонтират. Направо сменят с ново.
    stainway одобрява това.

5. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Когато е извън гаранция-никой не се занимава да ремонтира, защото излиза колкото нов уред.
    Все пак има салам и тоалетна хартия

6. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Те там части не търсят да ремонтират. Направо сменят с ново.
    Сменят с ново,а произвеждат и продават ремонтни комплекти?
    Смяната с ново важи само за фирмени сервизи,независимо дали са в Холандия,Германия или в България.
    Нали сещаш,че за уплътнения на маслоохладител,които струват 40€,няма да купя нов за 680€.

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Когато е извън гаранция-никой не се занимава да ремонтира, защото излиза колкото нов уред.
    Все пак има салам и тоалетна хартия
    Отдавна има много салам и хартия,даже и холандска бира.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 11-01-19 в 18:11.

7.  
  8. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Сменят с ново,а произвеждат и продават ремонтни комплекти?
    Нали трябва да могат да ги поддържат през гаранционния период. Разбира се, че има резервни части. Ако на някой му се занимава-може да си поръча.
    Въпрос на избор е дали искате да се ремонтира или предпочитате нов уред (след гаранцията).
    Аз никога не съм ремонтирал (след гаранция).Поръчваш нов уред, стария го взимат (безплатно) и после дали го рециклират или ремонтират и изнасят някъде-не знам.
    Spitfaqr12 одобрява това.

9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    От 86 в магазините в София изчезнаха основни хранителни продукти. В провинцията беше още по-зле.

Ти си този който лъжеш нагло и безогледно.
    Относно различната трапеза от която си хапвал - имах предвид, че си бил военен на служба в ония времена, а за тях имаше снабдяване (с храна) в поделенията доста по-различно от това за обикновения гражданин в публичните магазини.
    Единственото ти извинение за лъжите ти е, че всъщност не си информиран достатъчно.

Що се отнася до 90-91, тогава рафтовете в магазините бяха съвсем празни, но това не променя факта, че опразването започна от 86-та

Пример
    През 87 и 88 посещавах пловдивския панаир и пролет и есен и се познавах с персонала, щото работех по тяхна система. Пътувах през ден до София и обратно.
    Те ми казваха "донеси от софия салам". А аз "ми и в София няма". А те отговаряха "в магазина до гарата има". Връщам се в Пловдив - "в тоя магазин е имало доставка на салам в четвъртък сутринта, а следобяд вече е нямало (свършил), а аз така или иначе минах оттам чак в петък"
    ТОВА Е АБСОЛЮТНО РЕАЛЕН ПРИМЕР СЛУЧИЛ СЕ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ В МОЯ ЖИВОТ ОТ ОНИЯ ВРЕМЕНА.
    Ай стига глупости....
    За периода '77 - 89г съм живякл в Карлово, Кърджали и Търговище, НЕ Е имало нищо такова, като да липсва храна по магазините. Казвам го най-отговорно, защото 90% мен прещаха да пазаря от кварталните магазини.
    По онова време наистина имаше дефицит на определени стоки, предимно западна техника и автомобили и както спомена Лупус - циттосови плодове. Но за плодовете от сегашното ми виждане по въпроса го отдавам на логистични трудности отколкото на каквито и да било други причини.
    Месо, местни и млечни продукти имаше в изобилие, защото сами си ги произвеждахме и то в големи количества. И бяха много по вкусни от сегашните боклуци които наричаме салам....
    Gena_bs одобрява това.

10. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

За вкусното си прав, но за изобилието - най-вероятно бъркаш периода и годините.
    Дефицитите на месни и млечни изделия започнаха от 86-та за да се стигне до кулминацията през 91 с абсолютно празни щандове.
    Започнаха през 86-та, а през 87-88 и особено през 89 вече бяха съвсем силно изразени. В посочения период след 86, кисело мляко имаше, но нямаше кашкавал, нямаше пушено и топено сирене.
    Колбасите също един по един изчезнаха, като след 88-ма практически нямаше. Тук вече не говоря за липса на наличие на избор на колбаси, а за липса на колбаси, може би с някакви дребни изключения по празниците

11. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Проблемът реално започва от 1985 година. През 1987 има и редовни справки до ЦК на БКП:
    copy/paste:
    Какво предлага реалният социализъм на обикновените българи най-обективно разкриват специалните поверителни справки, с които седмично е захранван ЦК на БКП и в които не е спестено нищо от действителното положение в страната. В една от тях от 1987 се посочва: "Затрудненията в снабдяването на населението със стоки продължават. Не е добро снабдяването с долен трикотаж, детски стоки, обувки, бойлери, газови печки, хладилници, цветни телевизори, мебели. На редица места още от началото на годината не достигат бутилираните растителни масла, месо и месни произведения, риба и рибни продукти, мляко, пиво и други. Не се гарантират и необходимите количества асортимент безалкохолни напитки. Въпреки навреме дадените заявки все още не са доставени за учениците всички номера гуменки, анцузи, ученическо облекло и други, а също така и трикотажни изделия за всички възрасти. Особено остър е проблемът със снабдяването с капачки за буркани. В магазините за железария не достигат стоките, необходими за извършващите се ремонти в домовете - бои, лепила, тапети, фаянсови плочки и други. Изразява се тревога, че при сегашното равнище на заплатите цените на стоките са високи, включително и на детските изделия, а се разпространяват слухове за увеличението им от януари 1988."
    https://www.capital.bg/politika_i_ik...iia_dulg_idva/
    При комунистите е така:
    Ако им дадеш една голяма част от пустиня, оградиш с огради и започваш да строиш социализъм- след 6 месеца има дефицит на пясък
    Kx одобрява това.

12. ayl
    ayl е на линия
    Junior Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008

За плодовете, цитрусите и бананите обяснението е просто и няма нищо общо с логистиката или каквото беше изтъкнато по-горе. Нямаше валута, това е причината. Иначе и плодове и имало в изобилие и желание да ни продават, и кораби за доставка имаше за разлика от сега.

13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    От 86 в магазините в София изчезнаха основни хранителни продукти. В провинцията беше още по-зле.

Ти си този който лъжеш нагло и безогледно.
    Относно различната трапеза от която си хапвал - имах предвид, че си бил военен на служба в ония времена, а за тях имаше снабдяване (с храна) в поделенията доста по-различно от това за обикновения гражданин в публичните магазини.
    Единственото ти извинение за лъжите ти е, че всъщност не си информиран достатъчно.
    Продължаваш с лъжите и опитите за манипулации!
    Тук поне десет пъти съм писал, че съм работил при военните като цивилен научен работник в НИИ и никога н е съм бил "на служба". И аз като всички други съм пазарувал от кварталните магазини и пазари, а не от някакви измислени "специални" магазини, още по-малко за военни. На специализирани доставки бяха само членовете на Политбюро, за които се грижеше УБО.
    Очаквам да ми посочиш къде са били в София специализираните магазини за военни, за които ти знаеш, а аз даже не съм чувал.

14. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Хайде стига с тези блянове по този Соц бе. Докато не измре и последния останал с подобни помисли няма шанс за тази територия. Хайде да не съм хванал от Соц, че да не знам. В магазина имаше салам кучешка радост, някой път телешки и кренвирши. Едно противно за мен "истинско" много рядко и кисело "кисело мляко", сирене твърдо и това е. И всичко беше с"връзки". Комшията от Месокомбината ни урежда за луканка. Друг комшия месар за прясно месо по-представително. Добре че си отглеждахме кокошки и прасе, че да имаме повечко месни продукти. Почти всички разчитаха на домашно производство - плодове правят сладка и компоти, зеленчуци за консерви зимата, лозя за вино и ракия, пилета за яйца и месо. Трети познат ни урежда с печка, тв или хладилник. Четвърти за телефонен пост-дериват, когато комшията говори ти не можеш. Нямаше откъде едни футболни обувки да си купя, че тренирах в Спартак. Само едни "сини платненки" имаше, че и те свършваха понякога. Каквото можеше да се присвои от държавното се присвояваше на всички нива и размери. Вечерта завършваше в 22.30 с новините по великата втора програма. В петък се превръщахме в СССР с предаванията на руски. Имаше политически изпит за прием във ВУЗ и поне няколко политически комунистически предмета през обучението. Не, не беше по-добре по Соца. И не случайно се сгромоляса. И не случайно не малко от тези с бляновете отиват те или децата им при онези гадни империалисти.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-01-19 в 13:22.
    MitkoS, Kx, svetlio1 и 2 други харесват това.

15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    При комунистите е така:
    Ако им дадеш една голяма част от пустиня, оградиш с огради и започваш да строиш социализъм- след 6 месеца има дефицит на пясък
    По-голяма глупост не бях чел.
    А ти защо си купи климатици произведени от комунисти?
    Не е ли доста лицемерно да плюеш по комунизма докато си купуваш комунистически стоки?
    Сигурно и VanDan ходи на работа в болница построена от комунисти и още ползва ток от комунистически реактори, да?

Как така комунистите пратиха двама българи в космоса и за 18 години пак комунистите от нищото са построили 6 ядрени блока с обща мощност почти 4 гигавата, осигуряващи евтина енергия за населението и индустрията на България и обезпечаващи 46% от потреблението на българите, а след като е приключил комунизма, балъците след тях за 30 години не могат да построят дори 1 блок.
    След комунизма, Иван Костов, бсп-ту, Бойко, Корнела и Обединените Мафиоти колко човека са пратили в космоса? - пращат ги на запад да мият чинии, да стават таксиджии, да копаят градинки в Германия и да мият задниците на бабичките и дядовците из Европа.

Като чета писанията в тази тема вече съм на път да стана комунист.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 12-01-19 в 12:00.

16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Хайде стига с тези блянове по този Соц бе. Докато не измре и последния останал с подобни помисли няма шанс за тази територия.
    Соца е обявен за престъпен режим. На децата трябва да им се преподава това в училище. Възрастните така или иначе ще си отидат с техните си заблуди а бъдещето е за децата и важното е те да не бъдат заблуждавани.
    Ето ние когато учехме история се оказва, че е била силно изкривена. Това не бива да се допуска за напред дори да не ни харесват фактите трябва децата да знаят истината за да могат да си извлекат поуките за изграждането на едно по добро бъдеще.

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Като чета писанията в тази тема вече съм на път да стана комунист.
    Ами имаш такава възможност - има още комунистически режими - та избора си е твой! Хубава или лоша е нашата демокрация но не те спира да ходиш където си искаш да живееш...

Но в онзи соц дето аз съм живял а ти не си (явно е от това което пишеш) нямахме право на такъв избор.

17.  
  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

истината е някъде по средата, както винаги, но мен лично, нещото, което НАЙ-много ме притеснява/отвращава в сегашната ситуация е този начин на мислене, относно който прекалено малко хора са критични:

понеже вкъщи подобни неща не се консумират, случайно попаднах на това нещо, когато с едни приятели коментирахме моя начин на живот...

P.S. понеже току виж съм останал неразбран, да поясня

скритото послание:

бъдете активни -> имате нужда от много калории -> плюскайте снакс
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Французите имат най-дългите ****** в Европейския съюз?!
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 05-08-16, 10:28
  2. Безпомощността на Европейския съюз
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-14, 19:36
  3. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 13:22
  4. Малки европейски Нокрии
    От rist във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 11-07-10, 08:15
  5. Intel в съюз с NVIDIA срещу AMD!?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-06, 14:49
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе