Страница 196 от 200 ПърваПърва ... 146186194195196197198 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,926 до 2,940 от общо 2998
Like Tree1016Одобрявам

Европейски съюз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Отговор: Европейски съюз

Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ти като имаш впечатления я кажи, ако при комунизма някой открадне милиард и четиристотин милиона лева от бюджета за здравеопазване какво щеше да се случи с него, или ако циганин потроши от бой военен, какво щеше да се случи с него...
    Ами станаха най-големите капиталисти - това става...
    Kx и tony34al харесват това.

2.  
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Jack стига писа тъпотии, макар че едва ли ти пука какво пишеш.Това за което ти "правиш справки" ние сме го живяли.

За такива като теб трябва да направят един комунистически лагер, в който да ви въдворят принудително за 6 месеца, да ви се острижат нула номер още с влизането и да ви раздадат от онези бозавите дрехи които имаше по време на соца и да сте с тях докато сте вътре.
    Всяка събота - "Ленински съботник", бачкане за 120-150 лева на месец, да чакате да пуснат салам,бройлери, скумрия и да бягате от работа до магазина, нямаше и тоалетна хартия - ще използвате вестници, ама не като днешните, елементарни работи нямаше, луксът беше ножчета за бръснене polsilver, ама сменяеми, а върхът беше пяна Барбон, детето иска колело - чака.За едно колело "школник" съм чакал година и половина да го докарат в магазина...
    Дяца, опичайте си акъла, повишавайте си квалификацията, учете за знания и придобиване опит.Не пишете тъпотии по форумите.

1. Сега автомобил в движение и с всички застраховки и документи можеши да си купиш и за 800 лева.Тогава внасяш 2000 лева, при масова заплата 120-150 лева и чакаш 5.5-8 година "да ти излезне вноската".

Леля ми си купи блъсната Лада 1500 за 3800 лева на търг- блъснатите коли ги конфискуваха от МВР ако си виновен в полза на държавата и след това ги пускаха на"търг" и хората да не чакат по 8 години си купуваха коли на такива търгове, но за 3900 лева, при положение, че нова струваше 7900- 8000 лева.Тази кола сега биха я оценили като "Тотал щета" негодна за поправка...
    То и затова имаше повече смъртни случаи от сега...Държавата беше съучастникпечеливш от нещастието и неволята на хората въз основа на дефицита създаден от нея...

Професиите на военни и милиционери се славеха като най- михлюзчийхските с пенсиониране на 40 годишна възраст, а тези на барман, сервитьор и бензинджия бяха най- доходоносните и народа искаше или едното или другото.Тираджиите взимаха пари най-вече от командировъчни и там хубавото и беше, че се пътуваше много и извън соца.Но за тираджия/СО МАТ се даваше одобрение от ДС и задължително кандидатът трябваше да е женен с деца, та да не избяга...

Военните си имаха и "военни столове" - ресторанти за хранене само за тях имаха и военни магазини от които си "купуваха" с купони.
    Цитрусови плодове пускаха само между Бъдни вечер и нова година...

Сега, че тук 2-3 или 5 -ма бивши военни и милиционери тъгуват по "доброто старо време"и пишат тъпотии е нормално, защото явно не са се приспособили успешно към новото време.

И за Бойко не си прав- нямаше да е в затвора по време на комунизма, щеше да е пожарникар, милиционер или още по-лошо партиен функционер от БКП...Той е от тези които винаги се стремят към властта- искал да е милиционер,ама връзките на дедо му полковника от народната милиция не стигнали и станал пожарникар, ама в Симеоново да е, след това пие коктейли с мутрите и е мутра, отново ченге, кмет, политик...ФУРНАДЖИЙСКА ЛОПАТА...

Това е Борисов - такива като него съсипаха България и при комунистите и при демокрацията- те идеали и идеи нямат, искат само властта и парите.Те са едни паразити които изместват тези които действително имат идеи,идеали и имат способностите и знанията да решат проблемите на държавата.
    В този смисъл те са едни паразити, едно заболяване от което трябва организма на България да се очисти...
    Този пост е редактиран от justify; 12-01-19 в 19:58.
    Kx, svetlio1, stainway и 1 други харесват това.

4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015

Абе чак пък такава трагедия не си спомням да е било. Не си спомням и нещо да ми е липсвало.
    Tommorow одобрява това.

5. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Миналото си е минало,но бъдещето е неясно.
    Сега е песен,кеф ти ганджа,вносна пиячка и евра.В магазините е пълно с продукти-сирене с палмова мазнина,лютеница с китайско пюре,колбаси пълни с всякаква химия,но не и месо.Замляно с евтини трошки на милион километри.Няма безработица,ами как да има?
    Повечето бачкат в чужбина.В БГ бачкаш за 560лв и шефа ако не си е купил нов Мерцедес,може и да ти плати този месец.
    Може да натупаш и някой полицай или горски,ако те хванат да крадеш.
    Позволено е изнасилване и пребиване на бабички.
    НАТО те пази от агресори.Ако се наложи,вероятно ще ти помогне толкова,колкото помогна на Гърция при турското нахлуване в Кипър през 74'.
    Рай откъдето и да го погледнеш,живот безгрижен.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 12-01-19 в 22:24.
    Tommorow и Gena_bs харесват това.

6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Абе, вие на колко сте години.....дрънкате глупости захласнати в копи/пейст....аз съм на 50 и тогава '83-5 съм бил на 13-15 нито ми е трябвала кола, нито ми е пукало за апартаменти, гладен и жаден не помня да съм бил , нито бос, гол или болен....яденето ми беше най-омразното занимание, защото исках да съм навън и обикновенно поглъщах каквото е направено за секунди за да мога да тръшна вратата отвън....у бабето винаги имаше 3-4 гозби на печката...не смятам, че съм бил живял в мизерия понеже получавах 20ст на ден, а събирах за германиев транзистор от 3.50лв или пък вагон HO, модел на кораб или самолет...когато настанеше деня....няма как да се опише такава радост и щастие.....давайте го малко по-умерено и уважавайте миналото си, щото то ви е формирало такива каквито сте сега....
    Gena_bs и hristoslav2 харесват това.

7.  
  8. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Не само формирало ,ами и изучило.
    Всички висшисти или са били в джобовете с партийни книжки или тяхните родители са върли почитатели на партията.
    Много добре си спомням,че едно от условията да уча в техникума,беше -единият родител да бъде член на партията.
    Така,че....,такива бяха времената.
    За едни е било зле за други добре.Не,че сега е по различно.
    ----
    Това,че влизането ни в Европа ще стесни голямата разлика между нас и богатите държави е пълен мираж.Дори след още 20 години няма да стигнем сегашните минимални доходи на германците.А и бъдещето на Съюза не е ясно даже и на бюрокрацията в Брюксел.Далеч съм от мисълта,че ще се разпадне,но нещата ще се променят.Кой знае накъде?
    А изтичането на български мозъци/специалисти/ и генетичен потенциал ще продължи.Може спокойно да ме убеждавате,че живота в милата ни родина се е подобрил много след като вече сме в Европа.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 13-01-19 в 00:14.

9. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Има примери за много добра интеграция -Чехия има най-ниската безработица в ЕС в момента, Полша става все по-силна икономика, държави като Словения имат по-високи доходи от средните за Европа...
    Съюзът е възможност-участваш на най-големия и богат пазар в света без мита и ограничения. Разбира се трябва да можеш да предложиш нещо, което другите да пожелаят...

10. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Абе, вие на колко сте години.....дрънкате глупости захласнати в копи/пейст....аз съм на 50 и тогава '83-5 съм бил на 13-15 нито ми е трябвала кола, нито ми е пукало за апартаменти, гладен и жаден не помня да съм бил , нито бос, гол или болен....яденето ми беше най-омразното занимание, защото исках да съм навън и обикновенно поглъщах каквото е направено за секунди за да мога да тръшна вратата отвън....у бабето винаги имаше 3-4 гозби на печката...не смятам, че съм бил живял в мизерия понеже получавах 20ст на ден, а събирах за германиев транзистор от 3.50лв или пък вагон HO, модел на кораб или самолет...когато настанеше деня....няма как да се опише такава радост и щастие.....давайте го малко по-умерено и уважавайте миналото си, щото то ви е формирало такива каквито сте сега....
    Без по никакъв начин да се тълкува като заяждане - на практика не си в състояние да сравниш какво е било по хранителните магазини през 83-84 и какво е било след 87-88-89.
    Евентуално ако си спомняш бонбоните "карамел му", които изчезнаха през 85 и се появиха в нови версии чак 10 години по-късно. Имаше едни сладкишчета "лимонови резенки" - също изчезнаха тогава. За тия се сещам в момента, но имаше още много неща които изчезнаха в тоя период ... швепсовете също изчезнаха някога тогава, всичките пет модела - портокал, мандарина, ананас, грейпрут и "битер лимон".
    На мен пък ми се налагаше сам да се издържам и в двата периода и си спомням много добре хранителните дефицити през 87-88-89, спрямо 82-83-84 . През 82-83-84 можеше да влезеш в супермаркет и да си напазаруваш за обяд половин франзела + парче сирене/кашкавал/шунка/колбас (каквото ти се яде в момента) + кисело мляко. През 87-88-89 от обяда липсваше парчето сирене/кашкавал/шунка/салам (говорим за един и същи магазин в Лозенец)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 13-01-19 в 03:10.

11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Честно казано аз пък не ти разбирам спора. Аз не помня кога "карамел му" изчезна. но помня друго....изхранването винаги е било функция на желанията и ангажираността на хората в семейството и родата. С началото на всяка зима на терасата се пействаха 60-70 подкови домашен суджук за сушене...бабата и дядото всяка есен затваряха 400-500 буркана зарзават, компоти и лютеници, 300 за нас, 200 за тях. Домашно сирене, ракия, вино, рибици, филета...в количества и качество за които сега мога само да мечтая.....който гледаше, колеше...ядеше, даваше доволно и на деца и внуци...това какво е имало в магазина никога не е определяло храната ни... и при много хора от прованса беше така без да са от голямото добро ютро....И сега много хора правят това основно с идеята да знаят какво ядат.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 13-01-19 в 12:33.

12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Софиянци направо Ви жаля, за оплакване сте били.Никога не е имало подобни дефицити, споменати от Митко, при нас.
    Gena_bs одобрява това.

13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

stainway
    хайде малко по трезво и информирано да гледаме на нещата?
    Чехия беше първата от соц лагера залята с инвестиции от запада(Австрия и Германия). Бързаха да се застраховат, като си построят икономически плацдарм за завладяване на цяла източна европа.
    Полша? Понеже е голям пазар(37 млн) и на стратегическо място(кръстопът запад-изток) също беше залята с инвестиции.
    В Словения по времето на Югославия беше концентрирана цялата лека промишленост насочена за износ на запад. Отделиха се безпроблемно, понеже останалите участнички в съюза с националисти на власт се бяха вкопчили помежду си в поделянето на територии и извършването на етнически чистки...Словенците просто продължиха бизнеса си с износа на запад.

По времето на соца бях ученик, 1988 влязох в армията. Всеки ден ходих до магазини за пазарувам.
    Имаше си редовно хляб, кисело мляко, сирене, безалкохолни, сладкиши, плодове, компоти, конфитюри, консерви... Яйца три пъти в седмицата. Кашкавал и салам два пъти в седмицата. Кока кола и швепс два-три пъти в месеца. Бира зареждаха през ден - Одесос и Шуменско, намираше се и Радебергер. Цигари и алкохол се намираха безпроблем. Лимони 5-6 пъти годишно. Портокали и банани два пъти в годината когато дойде кораб с такъв товар на пристанището.

14. Member
    Тук е от
    Sep 2018

Полша?
    Вярно е,че много инвестиции се наляха,имат и тяхна индустрия.
    Но щом една камара поляци работят в Германия,значи и при тях нещата не са много розови откъм заплати и безработица.

15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Софиянци направо Ви жаля, за оплакване сте били.Никога не е имало подобни дефицити, споменати от Митко, при нас.
    Да му вярваш на Миткоса на глупостите трябва да си роден след 85г! Точно в някакъв си магазин в Лозенец нямало салам и кашкавал! Дрън дрън ерина! Та нали точно Лозенец и Изток бяха по онова време най-баровските квартали на София! Спомням си, че точно по ония времена отвориха едно магазинче за колбаси по немски рецепти срещу ВИАС. Половин София се редеше там за още топъл леберкез и баварски наденички!
    Тук пишещите в този раздел сме десетина души, всеки със своите пристрастия, ама такива измишльотини и откровени лъжи, такива плоски манипулации никой друг май не си позволява. Това говори за липса на морал и уважение към събеседниците!
    Този пост е редактиран от Lupus; 13-01-19 в 15:12.

16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

само една вметка... сравнявали ли сте дълговете на бившите соц. държави със стандарта им на живот?

не че големият дълг е гаранция за проблеми, но все пак...

понеже беше спомената словения... https://www.investor.bg/sviat/6/a/by...2017-g-254449/

17.  
  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Никакъв дълг нямаше само Румъния до 1989. С цената на около 8 годишни лишения, но нямаха и 1 цент.
    За благодарност разтреляха сем. Чаушеску като кучета. Оттам започна реално "мирния" преход към дивия феодализъм в бившите соцстрани, който не виждам скоро да приключи у нас и в Румъния поне.
    Началото го даде агентът ма MI6 Горби, разбира се. Още щом дойде на власт през 1985. И първата му работа беше да въведе "мек" сух режим. По подобие на американския през Голямата депресия. Резултатът беше абсолючтно същия, както и там, Само че 50 години преди това. Свежи пари за престъпността. Още средства от търговията с наркотици и оръжие в Афганистан и се появиха олигарси в Русия и в останалите соцстрани..
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 13-01-19 в 17:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Французите имат най-дългите ****** в Европейския съюз?!
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 05-08-16, 10:28
  2. Безпомощността на Европейския съюз
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-14, 19:36
  3. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 13:22
  4. Малки европейски Нокрии
    От rist във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 11-07-10, 08:15
  5. Intel в съюз с NVIDIA срещу AMD!?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-06, 14:49
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе