Страница 217 от 224 ПърваПърва ... 167207215216217218219 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,241 до 3,255 от общо 3347
Like Tree1178Одобрявам

Европейски съюз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Отговор: Европейски съюз

Как я смяташ цената на тока от АЕЦ ? Включваш ли първоначална инвестиция, ядрен материал, обработка и скадиране на ядрени отпадъци , обезопасяване на централата след приключване на живота и ?

Как включи мангалите и камъните не знам. Факт е че щом сега в една Германия могат да достигнат 100% зелена енергия. то за нас би трябвало да е далеч по-лесно при доста повече и по-качествено слънце-греене.
    Потенциала всяка къща да произвежда ток е доста сериозен. Цената не съм я смятал но в момента 250W панел струва на дребно около 200 лв. груба сметка 1 KW 800лв , --> 1GW 800 милиона , тенденцията е тази цена да пада

2.  
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2018

Кх,европравилата отдавна се заобикалят.
    Най-простотият пример е с наемането на работна ръка.
    Първо трябва да се наемат жителите на дадената страна,след това от страни в ЕС,последни от трети страни.
    Бизнесът се интересува само да плаща малко и да има голяма печалба.
    От първи януари,вече и трети страни имат работни визи за две години за Германия.
    Сигурно половината Украйна ще се насочи на запад?
    Независимо,че нямат работници,безработицата при младежите е 20%.Нямат желание да получат 10-12€ на час.

- - - - - - - - - -

И не си мисли,че Германия не внася ток от френските реактори!
    Като знам,че вали и е мрачно от понеделник до сряда и от сряда до неделя,смятай как тежката им промишленост ще се захранва от солари.
    hristoslav2 одобрява това.

4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    Факт е че щом сега в една Германия могат да достигнат 100% зелена енергия. то за нас би трябвало да е далеч по-лесно при доста повече и по-качествено слънце-греене.
    Потенциала всяка къща да произвежда ток е доста сериозен. Цената не съм я смятал но в момента 250W панел струва на дребно около 200 лв. груба сметка 1 KW 800лв , --> 1GW 800 милиона , тенденцията е тази цена да пада
    Ще си позволя леко да не се съглася на каквито и да е сравнения на България с Германия. Не случайно важи с пълна сила израза "тука е така". Много е трудно да се предвиждат каквито и да е потенциали за произвеждане на каквото и да е от "всеки блок" (къщите са малцинство).

5. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

100% ВЕИ в Германия е пиково, иначе те имат не малко централи на въглища и газ и не не знам дали затвори последните ядрени мощности или още са на доизживяване.
    Но щом в мрачна Германия може , със сигурност ще може и в слънчева България. Тези технологии са сравнително млади и се развиват бурно в момента.

6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2018

То,щото сме много Убави,затова ни взеха в ЕС!Бизнесът е в основата на всичко,друго си е да идват бедни и да работят на ниски ставки.Така няма да даваме мангизи и на нашите работници.

- - - - - - - - - -

Не знам дали ректорите им работят?
    Но едрият бизнес имаха доста дебати с Меркел по този въпрос.Никой не го интересува от къде ще идва ел енергия,важно е да не спира производството!

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ще си позволя леко да не се съглася на каквито и да е сравнения на България с Германия. Не случайно важи с пълна сила израза "тука е така". Много е трудно да се предвиждат каквито и да е потенциали за произвеждане на каквото и да е от "всеки блок" (къщите са малцинство).
    Такива панели за ток съм виждал само по обществени сгради.Еднофамилните къщи са със няколко солара за топла вода.

- - - - - - - - - -

IMG_20160721_182308.jpg

7.  
  8. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Kx
    Надявам се виждаш до какво водят промените в климата? Бурите в северна Европа с всяка година зачестяват и се усилват.
    Една буря с висока скорост на вятъра над 65 км/ч и системите за сигурност на ветрогенераторите няма да ги спасят - ще се разпаднат и разхвърчат в близките поля...
    Една градушка и панелите в соларният парк отиват за рециклиране.
    След такова бедствие какво правим? Седим на тъмно пред запаленото кандило и се молим на оня горе?

Има и доста сушави години, в които реките и язовирите пресъхват - а ТЕЦ и ПАВЕЦ зависят от водосбора на реките..

Предлагаш да минем на газови централи, ама за тях се иска много газ, а ти си против някои газопроводи....
    Хайде да седнеш и да си изясниш: какво искаш, как и за какъв срок може да се постигне, да е сигурно, независимо от външни фактори и много важно - на каква цена??

9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2018

IMG_20160713_204345.jpg

Еднофамилни къщи в нов квартал,нямат и солари за топла вода.
    Кх,обърни внимание на небето и покривите.
    Истината е тъмната ивица асфалт,там е газовата тръба.

- - - - - - - - - -

Не е село,а в град с 120 000 население.

- - - - - - - - - -

Това съм го снимал на 13 юли,много добре си спомням,щото в София беше 35°С,още при кацане си сложих якето, 15°С и облачно време,което си е нормално за оная Европа.

10. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

Това с бурята над 65 км ч направо ме разсмя, ако е така жива перка да не е останала. Ветрове по билата където са перките са често над 100 км/час и не съм чул за излетяла перка.
    Ако градушките бяха такъв проблем нямаше да имаме какво да ядем. Разбира се че има щети но те са локални и не сриват системата като цяло.
    А знаеш ли какво се случва с АЕЦ ако му свърши водата ?
    ПАВЕЦ когато работи като акумулатор не зависи особенно от водосбора, При него това е основната функция да балансира натоварването на системата.
    Никъде не съм писал че съм срещу газопроводите, против съм да ни изнудват.
    Вече написах какво смята че е правилното развитие.
    Rafailiev и stainway харесват това.

11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Германия могат да достигат каквото си искат а ние можем само да гледаме. И стига с тая Германия...този преход към зелена енергия се плаща и то от всеки германец, български емигрант и друга бляд работеща или живееща там. Всяка фактурка за ток там съдържа перото EEG Levy ( Renewable Levy ) в размер на EUR 0.06792/kWh. ( 0.135 лв/квтч ) с което покриват 80% от милиардите изсипващи се в соларни и вятърни централи, както и за плащане на произведената от тях енергия независимо дали има нужда от нея.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 15-03-19 в 23:03.
    VanDan, Gena_bs, hristoslav2 и 1 други харесват това.

12. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    Това с бурята над 65 км ч направо ме разсмя, ако е така жива перка да не е останала. Ветрове по билата където са перките са често над 100 км/час и не съм чул за излетяла перка.
    Ако градушките бяха такъв проблем нямаше да имаме какво да ядем. Разбира се че има щети но те са локални и не сриват системата като цяло.
    А знаеш ли какво се случва с АЕЦ ако му свърши водата ?
    Подред..
    Ветрогенераторите често стават жертва на гръмотевица.
    При скорост на вятъра над определена граница се задейства спирачна и блокираща система, която спира перката и завъта витлата в неутрална позиция. понякога това обаче не е достатъчно и витлото се откъсва...
    Гледай!
    https://www.google.com/search?q=stor...&bih=757&dpr=1
    https://www.google.com/search?q=stor...w=1440&bih=757

Градушката може да удари голяма площ и да потроши панелите на 2-3 соларни парка. А след седмица да повтори... Бурята ако е по силна също може да ги изкърти от стойките...

Знам - ама ти явно не го знаеш, та за това и питаш.
    АЕЦ има тройна и дори четворна защита! При тях има два затворени цикъла независими един от друг + водни резервоари . Не говоря за аварийните такива, монтирани над самият реактор(водата потича по гравитачен път) и сработващи при спадане нивото на водата в реактора. Първият цикъл е напълно затворен!
    При опасност да спре водата за охлаждане и вторият цикъл(топлообменник-турбина), системата за сигурност превключва на резевният източник и постепенно се намалява мощността на реактора - изтеглят се касети с гориво.

13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

И като стана дума за Германия, един анализ от човек, който очевидно не "пипа стъклото" често...

14. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

В Германия, но и в други държави зелената енергия е голям бизнес, защото необходимите съоръжения се правят и от локални компании.
    Така хем има промишленост, хем зелена енергия.Разбира се трябва да има и кой да е готов да я купи, но хората са по-принцип ентусиасти

Ако дойде време да се подменят-намерили са начин да ги продават:
    https://money.bg/macro/zashto-german...balgariya.html

Всяка държава е свободна да решава по какъв начин да намали емисиите. Зависи от природните дадености , но да се плашим от вятър и градушка... Всяко нововъведение среща съпротивление...
    Ако няма друг начин-нека да е АЕЦ, но да се каже ясно колко ще струва, кой ще плаща и къде ще се съхраняват отпадъците.

А иначе ето още една възможност-ползване на течението (tidal energy)

До 2020 ще има 100 мегавата от тези турбини и ще може да се захранват около 100 000 -150 000 домакинства.
    https://www.hollandtradeandinvest.co...tidal-currents

Преминаването към зелена енергия разкрива всъщност много възможности-иновации, производство, поддръжка .
    Kx и Rafailiev харесват това.

15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2018

Стенли,стига с тези измислени солари и вятър.Това са поддържащи централи.
    Истината е в АЕЦ, газови централи и донякъде в котли,които изгарят дърва,но си имат и газови горелки.
    За твое успокоение,даже в България имаме такъв енергиен ”самолет”,австрийски-супер модерен и екологичен.

16. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008

@Tommorow, nали не искаше да говорим за Германия ;-)
    Подмятанията на лична основа не ти правят чест мисля че не съм си позволявал такива
    Ето ти малко актуални факти за Германия
    за 2018 40% от ВЕИ , същевременно намаляват твоята любимка с EEG Umlage на 6.4 цента за тази година
    за 2019 (до сега) 45% от използвана енергия е от ВЕИ източници .

Относно проблемите на ВЕИ ги писах и съм наясно с тях , (и няма в предвид апокалипсисите на Х2 ). За това е необходимо да имаме мощности в резерв на фосилни горива, най-чистото от които е природния газ.

Относно апокалиптичните истории на на Х2 разбира се че има щети при урагани и градушка но пак ти повтарям , щетите по земеделската реколта са доста по-големи пък не сме умрели от глад, защото са локални.
    Тук сигурността пак е по-голяма от колкото при АЕЦ, защото яйцата не са в една кошница. ( при повреда дори не в самия АЕЦ а на трансформаторите се срива цялата мрежа защото наведнъж губи 1/3 произвежданата ел. енергия) . Разпределените мрежи са много по-сигурни . Да не забравяме че трагедията в Япония стана точно защото помпите за охлаждане излязоха от строя.Освен реактора трябва да се охлаждат и изваденото от експлоатация ядрено гориво. като говорим за апокалиптични сценарии какво да кажем за земетресение....
    Това със светкавиците направо ме разби. сигурно нямат гръмоотводи перките.Като се има в предвид че с изключение на тези край морето се слагат по билото където има най-много светкавици всичките трябваше да са изпепелени.

17.  
  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2018

Между другото Утрото е прав,че не може да се сравняваме с швабите в губещи еко проекти .При тях половината заработени пари се връщат отново в държавата.Имат около 50 вида данъци,само за заплати на физически лица са четири групи на облагане от 9к до 260к €.Така,че държавата може да инвестира във всичко.Друг е въпросът дали някои инвестиции някога ще се изплатят.
    Щом тяхните банки дават заеми с 1.5% лихва за жилище,защо нашите не дават за солари на частни домове с такива лихви?

- - - - - - - - - -

Стенли,трябва да правим разлика м/у трици и брашното.
    Не знам как е в Нидерландия?
    Но на други места цялата ел инсталация е от
    от проводници 1.5мм²,само фурната е 5х2.5мм².Мощните ел консуматори са сведени до минимум.Хората са на работа през деня,така.че солари и перки може да захранят и няколко милиона домакинства.
    Интересно е колко фабрики в тежката промишленост ще успеят да захранят денонощно?

- - - - - - - - - -

Среща се при баровци някое трифазно Miele 5.5kWh,ама в него влиза топла вода от газов котел и солар,а и изпира за 40 минути.Нямат по пет супер-дупер клими и закачени към тях електромери да им следят консумацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Французите имат най-дългите ****** в Европейския съюз?!
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 05-08-16, 10:28
  2. Безпомощността на Европейския съюз
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-14, 19:36
  3. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 13:22
  4. Малки европейски Нокрии
    От rist във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 11-07-10, 08:15
  5. Intel в съюз с NVIDIA срещу AMD!?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-06, 14:49
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе