Страница 275 от 280 ПърваПърва ... 225265273274275276277 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,111 до 4,125 от общо 4200
Like Tree1433Одобрявам

Европейски съюз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Отговор: Европейски съюз

Кви гущери, кви пет лева !
    По-горе ти се каза, че разминирането е станало през 1967 !!!!!!!!!!!!!!
    Какви гущери през 1967 !
    На кой от нащите политици по онова време !?
    Къде ще харчиш гущери през 1967 ?! На плажовете на Маями ? А ДС и КГБ, а ?! До стената и набързо па-па-па.
    Даже и Кореком не е имало тогава.

... ама съвсем си се объркал
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-03-20 в 18:52.

2.  
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Ей за тези гущери става въпрос:
    https://www.bgdnes.bg/Article/5062825
    Разминирането започва през 1992 г....

4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ей за тези гущери става въпрос:
    https://www.bgdnes.bg/Article/5062825
    Разминирането започва през 1992 г....
    Да, възможно е и аз да съм в грешка и той да е говорил за минирането. Доста години минаха от тогава... Аз лично съм изучавал мината ПСМ-1
    А това на снимката в статията е противотанкова мина от онези времена. Снимката е на по-нова модификация, защото вътре има и електроника. По мое време на въоръжение бяха тези. Ето инфо от човек, участвал както в минирането, така и в разминирането.
    Този пост е редактиран от Lupus; 13-03-20 в 10:18.

5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Lupus,
    Постът ми нямаше за цел да ти опонира за нещо.

За няколко гущера повече "демократите" разказаха играта на всичко в България. Още през 1987 "вятърът на промяната" им донесе куфарчета, банкови сметки в чужбина, някое и друго външнотърговско предприятие и т.н. Точно на принципа на всеки му според "заслугите".
    А сега тръгнали да ми се вайкат, че границата не е защитена. Като че ли ние изкопахме защитната линия с вкопаните танкове и минните полета, нарязахме са скрап абсолютно годна военна техника. В това число СС20, от които натовците им се разтреперваха мартинките и т.н.
    За цената на т.нар. ограда можеше поне частично да се възстновят или осъвременят защитните съоръжения по границата. Ама така нямаше да може да се лапа безотчетно, нали?

6. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Тотално не си наясно с куфарчетата с гущерчетата.

Първо - годината не е 1987, а е 1990-1991
    Второ - куфарчетата ги раздава Луканов
    Трето - раздава ги на тогавашни партийци, уж да развиват икономическа дейност. Някои имаха акъл и успяха да направят нещо, други се оказаха обикновени авантюристи и прахосаха куфарчетата.
    Четвърто - раздава ги както във вид на "куфарчета със зелен кеш изкупен от подставени лица пред Магура", така и с достъп на нашите хора до банковите сметки в чужбина на тоганашните ВТО, които сметки тайно са отписани от активите на тези ВТО от шефовете им, защото самите шефове са партийци и агенти и още - самите шефове получават по "едно куфарче".
    Пето - раздаването е безотчетно по отношение на държавното Министерство на финансите. Вероятно е имало някаква вътрешнопартийна отчетност, но по-скоро и там е нямало.

Пояснение за "куфарчета със зелен кеш изкупен от подставени лица пред Магура" - това беше възможно, защото печатницата за левове работеше на пълни обороти в оня момент и продукцията и се контролираше от същия Луканов. Едни от най-известните подставени лица изкупували валутата пред Магурата, са И.Карамански и В.Илиев.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 13-03-20 в 11:08.
    Kx и ivodivo харесват това.

7.  
  8. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Lupus,
    Постът ми нямаше за цел да ти опонира за нещо.

За няколко гущера повече "демократите" разказаха играта на всичко в България. Още през 1987 "вятърът на промяната" им донесе куфарчета, банкови сметки в чужбина, някое и друго външнотърговско предприятие и т.н. Точно на принципа на всеки му според "заслугите".
    А сега тръгнали да ми се вайкат, че границата не е защитена. Като че ли ние изкопахме защитната линия с вкопаните танкове и минните полета, нарязахме са скрап абсолютно годна военна техника. В това число СС20, от които натовците им се разтреперваха мартинките и т.н.
    За цената на т.нар. ограда можеше поне частично да се възстновят или осъвременят защитните съоръжения по границата. Ама така нямаше да може да се лапа безотчетно, нали?
    Демократите правилно в кавички си сложил и до там си! Тотално си се изгуби в тоталиризма от който не можеш да излезеш...

9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Аз поне съм свикнал и не ми пречи.
    Мислете му вие, които тепърва ще разберете какво е "демократичен тоталитаризъм".
    Както се казва вие накъдето сте тръгнали, аз оттам се връщам.

Достатъчно е само да следите последователността и взаимно противоречащите си решения на "демократичното", европейско, натовско правителство.
    Сетете се сами защо им беше да се въведе ИП, без да се затварят границите и да се разполагат допълнителни въоръжени части по границите на Р България.

Живи и здрави!

10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Аз поне съм свикнал и не ми пречи.
    Мислете му вие, които тепърва ще разберете какво е "демократичен тоталитаризъм".
    Както се казва вие накъдето сте тръгнали, аз оттам се връщам.

Достатъчно е само да следите последователността и взаимно противоречащите си решения на "демократичното", европейско, натовско правителство.
    Сетете се сами защо им беше да се въведе ИП, без да се затварят границите и да се разполагат допълнителни въоръжени части по границите на Р България.

Живи и здрави!
    Може би си най-големия мрънкач тук! Каквото и да се реши щом не е тоталитарна власт според теб все лошо е! Имам един блокирам тук ама взимам да се замислям да ли да не те сложа и теб в карантината... До сега не си спомням твой пост да ми е бил полезен освен да ми навява само лоши помисли...

Аз одобрявам мерките мога да кажа евала поне се събудиха накрая след като проспаха месец и не осигурха така нужните сега предпазни средства и може би апарати за медиците... Мерките са добри но дано успеят да контролират и карантинираните. А останалата ЕС много закъсняха с мерките... по зле са от нас!
    Kx одобрява това.

11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Поредния конспиратор! Хипотези...хипотези... руски идоли... Аман от такива!

13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Поредния конспиратор! Хипотези...хипотези... руски идоли... Аман от такива!
    видеото е един час, кога успя за 40-ина минути да го изгледаш, провериш фактологията, че и мнение да си изградиш?

аз, например, си го оставям в отворен таб и когато ми остане време, ще го изгледам на спокойствие, ще проверя дали се покрива с действителността и тогава ще взема отношение

не се съгласявам автоматично с неща, казани от хора, с които сме на сходно мнение, или да отхвърлям неща от тези, с които обикновено сме на различно. как ти звучи това като подход?

14. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    видеото е един час, кога успя за 40-ина минути да го изгледаш, провериш фактологията, че и мнение да си изградиш?

аз, например, си го оставям в отворен таб и когато ми остане време, ще го изгледам на спокойствие, ще проверя дали се покрива с действителността и тогава ще взема отношение

не се съгласявам автоматично с неща, казани от хора, с които сме на сходно мнение, или да отхвърлям неща от тези, с които обикновено сме на различно. как ти звучи това като подход?
    Не можах да го догледам от до естестенео след като се отнася автора доста в геополитика и прескачах тези брътвежи! Естествени частта с обясненията в неговите компетенции (твърди че е ветеринар) - изгледах с интерес. Но цитатите му на руски активисти и наклона му към конспирации базиращи се основно на хипотези ме изгуби и даже отврати! И не обясни защо според него вируса е недовършен - така се отклони, че не се разбра защо го твърди...

15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Айде, честито европейци!
    Предсказанията ми се сбъдват, за огромно съжаление!
    https://nova.bg/news/view/2020/03/23...

16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Снощи разбрах, че освен конфискуваните от Чехия и Полша китайски пратки с маски за Италия, има и друг акт на европейска "солидарност".
    Полша не е допуснала руските военни самолети с хуманитарна помощ, медицински специалисти и техника за Италия. Въпреки разговорите на италианските официални лица по този повод!
    Този хуманитарен акт, според поляците, било налагане на експанзия и всяване на разкол сред "сплотените" членове на EU.
    То бива русофобия, ама чак до там! Явно и нашите не са ги пуснали, защото са летели над Гърция.
    Резултатът - освен логистичните трудности e и забавяне с часове на доставката до Италия.

Последният път, когато не се допускат войски през полска територия довежда до загубата на суверенитет на Полша. За 1938 - 1939 година става въпрос.

17.  
  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Снощи разбрах, че освен конфискуваните от Чехия и Полша китайски пратки с маски за Италия, има и друг акт на европейска "солидарност".
    Полша не е допуснала руските военни самолети с хуманитарна помощ, медицински специалисти и техника за Италия. Въпреки разговорите на италианските официални лица по този повод!
    Този хуманитарен акт, според поляците, било налагане на експанзия и всяване на разкол сред "сплотените" членове на EU.
    То бива русофобия, ама чак до там! Явно и нашите не са ги пуснали, защото са летели над Гърция.
    Резултатът - освен логистичните трудности e и забавяне с часове на доставката до Италия.

Последният път, когато не се допускат войски през полска територия довежда до загубата на суверенитет на Полша. За 1938 - 1939 година става въпрос.
    Де да беше само това! С европейската солидарност отдавна е свършено, но сега картината наистина добива свински характер! Това е края на Шенгенското пространство и началото на края на еврото!
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Французите имат най-дългите ****** в Европейския съюз?!
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 05-08-16, 09:28
  2. Безпомощността на Европейския съюз
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-14, 18:36
  3. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 12:22
  4. Малки европейски Нокрии
    От rist във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 11-07-10, 07:15
  5. Intel в съюз с NVIDIA срещу AMD!?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-06, 13:49
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе