Страница 301 от 302 ПърваПърва ... 251291299300301302 ПоследноПоследно
Резултати от 4,501 до 4,515 от общо 4519
Like Tree1542Одобрявам

Европейски съюз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Отговор: Европейски съюз

Честит празник на Франция
    Прикачени изображения Прикачени изображения

2.  

3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Каква стана тя - задължителна и принудителна ваксинация в EU.
    Страните в ЕС могат да въвеждат задължителна ваксинация - Webcafe.bg
    Еманюел Макрон: Франция въвежда задължителна ваксинация за лекари и други професии (focus-news.net)
    Същото правят и други държави извън Съюза. Само не ми е ясно защо толкова настойчиво се натяква на раята, че в ЕС това е хем принудително, хем демократично.
    По-демократично от задължителната ваксинация в Русия и Китай, например.

4. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Мигрант от Африка реши да говори за нарушаване на правата му от дърво в центъра на Хановер

https://www.youtube.com/watch?v=9pssl95p7Ow

5. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Бунт на мигранти в Литва

В центъра за задържане на бежанци от Беларус в Литва стана малък бунт. Освен това на границата литовските полицаи пребиха брутално група мигранти от Централна Азия, нарушавайки всички възможни права на човека.

Батката си отмъщава на Литва

6.  
  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Сега със сигурност няма да искат вече да ходят там!
    Вместо скатаджията да строи ограда, да бяхме реконструирали Белене.

8. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Някой да ми припомни точно кое човешко право е да прекосяваш безусловно държавни граници?

Щото демократичните янки пуцат по мексиканците, които прескочат оградата, не знам ние що трябва да пускаме Сульо и пульо
    espace, Gena_bs и Kx харесват това.

9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Ице, виж що да не вярваш много много на газетите онлайн или не.
    Понеже турчарите яко са го подпалили, а имам приятели там реших да погледна новините....отворих един английски сайт....и се втрещих....викам си аз ли не съм у ред....Картата в описваща пожарите в турция на news.co.uk няма един град дето да си е на мястото....Aнталия в планината...а онова дето го кръстили Mangavat всъщност е Manavgat малък град долу в дясно в залива...boyazi дето го изтипосали голям колкото столица и много наляво и нагоре и всъщност е супер малко градче по скоро село....и т.н....а най-отдолу се кипри NASA...ужасТ

10. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Някой да ми припомни точно кое човешко право е да прекосяваш безусловно държавни граници?
    Питай политиците дето пускаха политическите имигранти, защото имали правото на бла-бла-бла......
    Обаче тези права не важат за икономическите имигранти - важат само за тези които може да използваме като оръжие в геополтическата игра.

Tommorow
    Джордж....знам им образованието по география на журналистите. Колко примери съм давал тук..
    Да са живи и здрави приятелите ти в Турция. Дано тези пожари да бъдат погасени по-бързо.

ПС.
    А ние нямаме и един специализиран хеликоптер или самоет за борба с пожарите...Ползват военните Кугари които са тромави с малка товароносимост и скъпа поддръжка.

11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ползват военните Кугари които са тромави с малка товароносимост и скъпа поддръжка.
    Но за сметка на това са натовски и журналята в репортажите ги споменават по-често, отколкото важните факти за бедствията.
    Eurocopter AS532 Cougar - Wikipedia
    Друго си е Ми-8 (Ми-17). Ми-8 – Уикипедия (wikipedia.org)
    Mig82 одобрява това.

12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Е, Турция получи помощ от два Б200 и 6 ИЛ76, за гасене на пожарите.Преди години и нас спасиха.У нас нещо не се чува, организацийките, дето членуваме, да ни помагат.

13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

За нас ил76 не са особено подходящи - прекалено голям е и не може да се зарежда с вода в полет, но за Русия и нейните размери е ОК.

На нас ни трябват 2 специализирани хеликоптера които да стават и за пожари и за спасителни акции по морето и в планините и подходящи са от "Ка" серията двувитловите поради:
    - по голямата устойчивост на турбуленция и завихряния на въздушни маси особено над планините

- много по слаба низходяща струя на пропелера в сравнение с едновитловите, което е огромен плюс при спасителни акции
    - по-голяма подемна мощност в сравнение с едновитловите.

Преди 10- на години даваха някакъв немски филм как инсталират цяла кула с клетки на телекомуникационен оператор на един недостъпен планински връх - бяха наели точно фирма с такива хеликоптери и монтажници изтъкнаха че е изключително стабилен на разнопосочните ветрове и завихрянията на въздуха в планините.

Но трябва и задължително един "super scooper", който с един заход хвърля 5.4 тона вода, а ако наблизо има язовир/море или воден канал като гребния канал в Пловдив може на всеки 15-20 минути да хвърля по 5.4 тона вода.Освен това може след загребване на водата да дозира в нея вещество за по-голяма ефикасност на гасенето :https://youtu.be/fuLk5hXMRZY

На практика този самолет ще могат да го ползват и за морето за по- далечни от брега спасителни акции от тези на хеликоптерите и ако морето не е бурно и се налага да кацне във водата, за да спаси 5-8-15 човека.Това което един хеликоптер не може да направи.

14. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Реклама на сникърс...
    Авторите на испанската реклама Snickers и самата компания бяха обвинени в разпространяване на хомофобия и популяризиране на тезата „Яжте Snickers, дори и последният гей ще стане мъж“.

https://mobile.twitter.com/aravosis/...279425?lang=bn
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-08-21 в 16:54.

15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Тая реклама в 4:3 и VHS качество да не е претоплена манджа за целите на пропагандата , щото ако прегледаш реклами от 80-те и 90-те може да се окаже, че 50% са "расистки" и "хомофобски" по днешните ... "стандарти"
    Gena_bs одобрява това.

16.  
  17. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

svetlio1
    Не си ти , когато си гладен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Французите имат най-дългите ****** в Европейския съюз?!
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 05-08-16, 09:28
  2. Безпомощността на Европейския съюз
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-14, 18:36
  3. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 12:22
  4. Малки европейски Нокрии
    От rist във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 11-07-10, 07:15
  5. Intel в съюз с NVIDIA срещу AMD!?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-06, 13:49
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе