Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 76
Like Tree16Одобрявам

За златото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Отговор: За златото

Като навъртиш още няколко по десет, сам ще се убедиш, че най-субективното нещо е обективността, когато става въпрос за обективност свързана с човешка оценка.
    Пример:
    Кое е по-обективно в ООН - оценката на западния свят относно последната химическа атака в Сирия или оценката на русия относно същото ?

Само по себе си, това твое изречение
    "обективността е пряко зависима от събраните данни"
    е пример за противоречие.

Обективността не трябва да е зависима от нищо !

2.  
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково

Напротив, точно обективността е зависима, защото за да си обективен ти трябва цялата информация, а точно тя липсва. В примерите ти, говориш за различни гледни точки, които са субективна истина, защото истината зависи от гледната точка и е индивидуална, а обективността обхваща множество факти и анализира реалноста.. FB_IMG_1524397411363.jpg
    В случая с примера за ООН и Сирия, точно информацията и данните липсват, за обективна оценка на реалноста.. Ако трябваше да анализирам конкретната ситуация и имах точните данни за наличните, произведени, използвани и унищожени химически оръжия в световен мащаб, може да се изчисли има ли разлика в наличноста им преди и след предполагаемата атака и в зависимост от резултата да се получи обективна оценка на реалноста. Те затова и пращат комисия, която да проверява на място, но няма гаранция, че ще направят обективна оценка, поради субективни фактори и липсата на достатъчно информация. Извода който мога да направя е, че резултатите от проверката на комисията няма да са обективни и да ги класифицирам, като субективна оценка още сега, преди края на проверката. И за да свържа разсъжденията с темата, златото също е субективна мерна единица за оценка, както и паричните знаци и от това произхожда субективността на разпределяне на блага в съвременния свят.
    Относно навъртяните от мен почти 5х10, мога да твърдя, че вече ме интересува само повишаването на собствената ми полезност за останалия свят, а в каква валута и стойност ще ме"оценят", зависи от субективизма и геолокацията, където се намирам в момента. Донякъде имам и плюса да определям сам цената на труда, който влагам, след постигането на споразумение с клиентите ми, за определена цена.
    Този пост е редактиран от nikolov333; 22-04-18 в 15:57.

4. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Ех, моите повече от 5х10 ми казват, че намеша ли се човешката оценка, то край с обективността.
    Както и да е ...

Картинката която си посочил е страхотна и само заради нея съм съгласен да говорим за различна дефиниция за обективност - т.е. това което ти считаш за "обективност", да е различно от това което аз считам за "обективност". А така като гледам - разлики има и то съществени.

5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково

Ами понеже съм компютърен специалист и работя с информация и данни за реална стока, мога да ти гарантирам, че има автоматизирани начини за обработка на информация, при които вероятността за грешка е минимална.. но винаги съществува. Плюса, който посочих в предишните коментари е, че обективността на резултата ще нараства в аритметична прогресия в зависимост от натрупаните във времето допълнителни данни и коригирани грешки. В този случай не е проблем, че данните не са пълни и обективността съответно, тъй като в бъдеще тя ще клони към по-голяма, поради натрупването на информация и усъвременяването на алгоритмите за анализа и, а възможноста за преоценка на минали събития е подобряване на обективността. Тъй като все още няма създадена съответната техническа база в момента, това няма как да става без намесата на човека, но в бъдеще с така наречения Интернет на нещата, ще може да се анализира дори колко пъти сме включвали и изключвали лампата в тоалетната с точната дата и час..така че задачата може да трупа и обработва изключително подробна информация.. нещо което правят Гугъл, Фейсбук и още много подобни на тях сървъри с информация и към днешна дата. Не се хващай за обективността като понятие или значение. Въпроса е това да бъде цел на алгоритъма. http://blog.mtel.bg/2018/04/20/narro...-smart-cities/
    Този пост е редактиран от nikolov333; 22-04-18 в 23:46.

6. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Gold Leaving US Vaults: Signs of Upcoming Currency War and Armed Conflict
    https://www.strategic-culture.org/ne...-conflict.html

7.  
  8. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

след издънката на криптошитните през януари златото се търгува хоризонтално, така че тази статия хем е неточна, хем е писана малко с капаци

турция си иска златото, не защото цената му ще се качи или вече е започнала да се качва, нито пък тези 220 това ще предизвикат скок в цената
    това е политически ход на ердоган, който иска да декларира независимост от сащ

9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

само да вметна, че преди малко златото чукна all time record от над 2000 долара за тройунция

поздравявам всички анти-златари
    Прикачени изображения Прикачени изображения

10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

На инвестиралите по-рано - честито!
    Аз нямам експозиции в злато(нещо не ме кефи като финансов инструмент).

11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004

Абе... мен много ме кефи, ама - нямам злато............

12. Member
    Тук е от
    Nov 2007

Позавърти се покрай дънди прешъс или асарел-медет.... яко копат и може нещо да изпадне настрани от 10-те тона годишно...

13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

както е казано: Златото не е инструмент, който да те направи бързо богат, а който да те предпази от това да не станеш бързо беден.

макар че последните 2 месеца май опровергаха и това...

прочее, по-рано в темата сме дискутирали и съм обяснявал защо повечето хора с.... по-учебникарска нагласа към FOREX пазара са дресирани да не харесват златото
    няма нищо лошо в това, когато всичко върви "по план" (не нашия план, разбира се), но в момент на кризи като сегашната краченцата на борсите бързо лъсват, че са глинени и пак се връщаме към доброто старо злато

след около седмица плахи опити да се пробие психологическата граница от 2К, вчера най-накрая беше мината, днес сме с още 20 долара нагоре, като за мен нивото на поддръжка ще е чак на 2200, а корекцията надали ще го върне под 2100

да продължава ФЕД да налива хартийки, пак после защо хората бягали към металите

14. Member
    Тук е от
    Nov 2007

Инвестирането в злато не е гаранция за успех. То е доста рисков актив, така че инвестирането на всичко или на повечето пари в злато не е най-добрата идея.
    Златото обаче, може да бъде чудесно допълнение към разнообразното инвестиционно портфолио.

15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Абе... мен много ме кефи, ама - нямам злато............
    И с какво те кефи? - някаква жълта тенекия...

16. Member
    Тук е от
    Nov 2007

Еееххх, минаха времената когато правеха златни зъби.... ставаше 24-каратова усмивка....

17.  
  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    както е казано: Златото не е инструмент, който да те направи бързо богат, а който да те предпази от това да не станеш бързо беден.

макар че последните 2 месеца май опровергаха и това...

прочее, по-рано в темата сме дискутирали и съм обяснявал защо повечето хора с.... по-учебникарска нагласа към FOREX пазара са дресирани да не харесват златото
    няма нищо лошо в това, когато всичко върви "по план" (не нашия план, разбира се), но в момент на кризи като сегашната краченцата на борсите бързо лъсват, че са глинени и пак се връщаме към доброто старо злато

след около седмица плахи опити да се пробие психологическата граница от 2К, вчера най-накрая беше мината, днес сме с още 20 долара нагоре, като за мен нивото на поддръжка ще е чак на 2200, а корекцията надали ще го върне под 2100

да продължава ФЕД да налива хартийки, пак после защо хората бягали към металите
    Не само Фед, ами и ЕЦБ, ЯЦБ, АЦБ, Центробанк и т.н... в момента печатат хартийки без покритие като луди.
    Тези стотици милиарди стимули(грантове), с които нашите политици се хвалят, че евросъюзът ги отпуска като помощи за корона-кризата, всъщност са пари без покритие, и когато се налеят в икономиките през следващите няколко години, естествено стойността на валутата няма как да не се обезцени.
    Затова не изключвам вероятността през следващите години златото да продължи да поскъпва и да достига нови рекорди...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Кой краде златото...
    От Hpz във форум Логически задачи
    Отговори: 10
    Последно: 18-02-11, 23:04
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе