Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 218
Like Tree82Одобрявам

ДА, БЪЛГАРИЯ!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Отговор: ДА, БЪЛГАРИЯ!

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ти как мислиш - до къде беше спонтанния протест срещу назначаването на Делян Пеевски и къде продължи с платените "протестори", от чиито среди се пръкна и "Да,България". А може би въобще не е имало платени протестанти и "Петното" е чист борец за човешки правдини? И според теб вместо да го арестуват, трябваше Плевнелиев да го награди с орден за гражданска доблест?
    Както си написал последното изречение човек остава с впечатление, че е награден Бисер Миланов с такъв орден! Не подвеждай така!
    Иначе как да бъде арестуван ей така щото не ни харесва лицето му ли? Не че оправдавам службите, че не са цъфнали и вързали е ясно - но все пак ти се опитваш като виден защитник на статуквото да защитиш и омаловажиш тогавашните протести! Да ясно е, че всеки спонтанен протест се използва и яхва от някой си - все се намират мераклии и обяснимо! Но ако не бе гафа на тогавашните управници нямаше да се случи и по нататъшните събития...
    Освен това посочи ми платените протестори и срещу кого викаха?!? Щото аз се сещам за Барековите хора, както и за тези от атака...
    MitkoS, cooler и emil vasilev харесват това.

2.  
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

между другото, понеже ползва термина "статукво", сигурен ли си, че знаеш какво значи?

защото ти си против статуквото, лупус е против статуквото, миткос е против статуквото, тумороу е против статуквото, джъсти е против статуквото, аз съм против статуквото, пък не намираме общ език помежду си

'що тъй?

4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Както си написал последното изречение човек остава с впечатление, че е награден Бисер Миланов с такъв орден! Не подвеждай така!
    Иначе как да бъде арестуван ей така щото не ни харесва лицето му ли? Не че оправдавам службите, че не са цъфнали и вързали е ясно - но все пак ти се опитваш като виден защитник на статуквото да защитиш и омаловажиш тогавашните протести! Да ясно е, че всеки спонтанен протест се използва и яхва от някой си - все се намират мераклии и обяснимо! Но ако не бе гафа на тогавашните управници нямаше да се случи и по нататъшните събития...
    Освен това посочи ми платените протестори и срещу кого викаха?!? Щото аз се сещам за Барековите хора, както и за тези от атака...
    Излежда трудно загряваш. Ще почнеш истински да разбираш процесите, когато се научиш да различаваш повод и причина. Когато има причина, повод винаги ще се намери. Ако такъв няма, той се създава. И той трябва да е такъв, че с мощен старт да се предизвика спонтанната реакция на тълпата. А после просто да се поддържа огъня. Причината в БГ беше правителството на БСП, начело с Орешарски, което не беше желания резултат от оставката на ББ. И трябваше да бъде свалено. Ако не беше случая Пеевски щеше да се намери друг повод.
    Същото е в Румъния. Правителството на социалдемократите е неудобно някому, по неизвестни за сега поне за мен причини. Повода се намери в указа за да се иска свалянето му. И протестите там ще продължат до постигане на желания резултат. Има обаче една особеност - падането на правителството и изобщо нестабилността не се харесва в този момент на ЕС. Нестабилността в нея като общност и идва в повече. Та ако този опит не успее, ще има следващи.

5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Излежда трудно загряваш. Ще почнеш истински да разбираш процесите, когато се научиш да различаваш повод и причина. Когато има причина, повод винаги ще се намери. Ако такъв няма, той се създава. И той трябва да е такъв, че с мощен старт да се предизвика спонтанната реакция на тълпата. А после просто да се поддържа огъня. Причината в БГ беше правителството на БСП, начело с Орешарски, което не беше желания резултат от оставката на ББ. И трябваше да бъде свалено. Ако не беше случая Пеевски щеше да се намери друг повод.
    Същото е в Румъния. Правителството на социалдемократите е неудобно някому, по неизвестни за сега поне за мен причини. Повода се намери в указа за да се иска свалянето му. И протестите там ще продължат до постигане на желания резултат. Има обаче една особеност - падането на правителството и изобщо нестабилността не се харесва в този момент на ЕС. Нестабилността в нея като общност и идва в повече. Та ако този опит не успее, ще има следващи.
    Аз стоплям, загрявам, схващам, осъзнавам много бързо Лупи и затова ще ти кажа, че не аз не схващам а ти си градиш теории на конспирациите и си вярваш! Това което твърдиш може само да споменеш, че ти така предполагаш а не да заявяваш, че е така и да ме хвърляш в джаза дали съм правил разлика между едно или друго... Със същия успех мога да ти кажа, че в България някой не иска и десните да са на власт - ама то това ще е само хвърлей прах след като нямам нищо черно на бяло нали?
    Не виждаш какво правят тези твои любими леви а после някой си не искал да са на власт - ами да някой си сме ние нормалните хора!

Феар обясни ни що тъй де? Явно не го разбираме това чудо..

6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

ами защото всеки си го разбира съобразно своя мироглед и информираност

статукво = status quo = текущо състояние на нещата

все едно да попиташ какво е текущото състояние на вълните в черно море
    каквото виждаш, за теб е такова

в политиката е същото

за джъсти статуквото е "червените не са мръднали от властта от 9.9.44 досега", за мен е "елитът си мести пешките по дъската", за теб "всичко е естествен хаос, а FearMe е параноиден любител на конспирациите"

кой колкото знае...
    cooler и chavi харесват това.

7.  
  8. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Така е! Някои гълтат черешите, както им ги хвърлят в устата. За тях е без значение дали са зрели и че ги гълтат с костилките. Други лапат само зрелите, дъвчат ги и плюят костилката. А когато черешата я виждат, че е зелена, просто не я лапат!

9. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Бас хващам, че това което ти си мислиш за теб относно черешите - от коя лапаща група си - е различно от това което ние си мислим за теб към коя лапаща група принадлежиш.

Точно това се опита да ти обясни ivodivo в последния му пост, ... ама много ти е голямо самочувствието и самовеличието и такива "дребнички неща" не могат да ти привлекат вниманието.

10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Бас хващам, че това което ти си мислиш за теб относно черешите - от коя лапаща група си - е различно от това което ние си мислим за теб към коя лапаща група принадлежиш.

Точно това се опита да ти обясни ivodivo в последния му пост, ... ама много ти е голямо самочувствието и самовеличието и такива "дребнички неща" не могат да ти привлекат вниманието.
    Какво ти си мислиш за ядящия череши няма никакво съществено значение.

11. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Точно така.
    И това е приликата между теб и мен, която май не я виждаш.
    А именно "Какво ти ("ти" = Lupus) си мислиш за ядящия череши няма никакво съществено значение."

А разликата е:
    "Какви череши яде Lupus" според Lupus,
    е различно от това
    "Какви череши яде Lupus" според MitkoS.
    ... и обратното.

А голямата разлика е, че ти не разбираш, че съществува първата разлика.
    Защо мисля така ли - защото когато ivodivo ти я посочи първата разлика, то ти не я видя.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-02-17 в 18:00.

12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Точно така.

А голямата разлика е, че ти не разбираш, че съществува първата разлика.
    Защо мисля така ли - защото когато ivodivo ти я посочи първата разлика, то ти не я видя.
    А ти как разбра, че аз не я разбирам? Да съм ти се обяснявал кое как го разбирам?
    Последното ти изречение доказва само едно - не мислиш, защото няма информация върху която да мислиш.
    Можеш само да предполагаш - разбира се пак от височината на собствената си камбанарийка.

13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Едно пиле има и крак, и крило, и шия, и глава, и т.н.
    Когато отиваш в магазина, ти казваш "дайте ми едно пиле", а не казваш "дайте ми един крак" имайки предви пилешкото бутче.

Най-меко казано, дори не мога да си представя, че правораздавателната система може да се отъждествява с репресивна система !
    Пилето има и акъл, не само мозък за разлика от теб....
    Ти и колегите ти работещи в тази система, много неща не може да си представите....

Този, съдия Георги Колев трябва да бъде уволнен и наказан - да върне всички доходи като работещ в съдебната система и забрана да работи в системата на правораздаване у нас.

Седнали сте да коментирате протестите, но само една диктатура ще оправи българските овце...

14. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Lupus,
    Няма как да знам какво мислиш, но пък виждам какво пишеш и как реагираш на чуждото написано съдържание.
    Което дава предостатъчно информация какво разбираш и какво не разбираш.
    Като тук "разбираш/неразбираш" е единствено в контекста на предходните постове.

Ице, май правилно съм заподзрял за картечницата, а ?

15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Ице, май правилно съм заподзрял за картечницата, а ?
    не - не си. Това е твоя интерпретация.
    Под минимизиране на човешкият фактор разбирам
    - намаляване на броят хора на управленски и административни длъжности(силно съкращаване на броят им)
    - орязване на правомощията
    - автоматизиране на счетоводните и административни работи (разширено електронно правителство)
    - забрана на лобирането
    За някои много тежки престъпления ще има екзекуция и конфискация - по бързата процедура....На стената зад стола на всеки държавен служител, ще има табло с описание на престъпленията и техните наказания....Да му напомнят и да се замисли, дали си струва...
    Орязване на броят правоимащите да гласуват..
    - психично болни и такива с идиотизъм...абе малоумни.
    - инвалиди лежащи на гърба на държавата, (тези които се самоиздържат ще имат право на глас)
    - пенсионери над 70,
    - дължащите данъци или осигуровки към държавата на сума над 1000 лева
    - тези без основно образование
    - осъдените излежаващи присъда
    - получаващите социални помощи
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-02-17 в 22:26.

16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    не - не си. Това е твоя интерпретация.
    Под минимизиране на човешкият фактор разбирам
    - намаляване на броят хора на управленски и административни длъжности(силно съкращаване на броят им)
    - орязване на правомощията
    - автоматизиране на счетоводните и административни работи (разширено електронно правителство)
    - забрана на лобирането
    За някои много тежки престъпления ще има екзекуция и конфискация - по бързата процедура....На стената зад стола на всеки държавен служител, ще има табло с описание на престъпленията и техните наказания....Да му напомнят и да се замисли, дали си струва...
    Орязване на броят правоимащите да гласуват..
    - психично болни и такива с идиотизъм...абе малоумни.
    - инвалиди,
    - пенсионери над 70,
    - дължащите данъци или осигуровки към държавата на сума над 1000 лева
    - тези без основно образование
    - осъдените излежаващи присъда
    - получаващите социални помощи
    За инвалидите - защо? Как така инвалидите няма да могат да гласуват? Че има инвалиди не можеш им се опре по интелект... Ице няма човечност у теб хич ама... Ами ако ти кажа че си инвалид! Няма да имаш право на глас. Дори защо да ти търпи жалкия живот държавата и по добре да те екзекутира? Пишейки тези редове осъзнаваш ли какво пишеш - това ако са само думи е лесно ама нямаш си идея какво е това в реалността...

17.  
  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

Такааа....Да видим....Кой остави чувала с идиоти развързан ??!!!

Аман от лични определения и нападки, дайте малко по-спокойно бре, на един и същ бряг сме...
    Давайте да видим тоя синковец дабъла става ли за някакъв чеп....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 17-02-17 в 21:44.
    chavi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Спасяването на България
    От FearMe във форум Клуб Оксиморон
    Отговори: 6926
    Последно: Вчера, 01:55
  2. 4G LTE мрежа в България
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 45
    Последно: 07-12-15, 21:26
  3. EON България
    От mitko715 във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 12:35
  4. Emotiva в България?
    От ghost_of_sparta във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 31-10-09, 11:03
  5. Кой в България?
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-06, 21:32

Тагове за тази тема

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе