Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 135
Like Tree49Одобрявам

Полша подписа договор със САЩ за внос на втечнен природен газ за срок от 20 години

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Отговор: Полша подписа договор със САЩ за внос на втечнен природен газ за срок от 20 години

Пак намерения и обещания за светлото бъдеще .Дано си спазят сроковете за интерконекторите , защото аз чета тръжни процедури, после сигурно ще се съдят няколко години....
    Дано аз да бъркам и да има наистина ясни планове и воля за реализирането им.

2.  
  3. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Отговор: Полша подписа договор със САЩ за внос на втечнен природен газ за срок от 20 години

Брюксел одобри 240 млн. евро за газовата ни връзка с Гърция
    3 милиарда кубика ще влизат у нас до 2021 г.

Еврокомисията обяви днес, че одобрява публична помощ за междусистемна връзка за природен газ между Гърция и България.

ЕК заключи, че плановете за българската и гръцката помощ за изграждане и експлоатация на споменатата връзка са в съответствие с правилата на ЕС за държавната помощ. Проектът ще допринесе за сигурността и диверсификацията на енергийните доставки на Съюза, без да наруши неправомерно конкуренцията.
    ...

4. Member
    Тук е от
    Sep 2016

Польша подписала с США рабский 24-летний контракт по сжиженному газу

http://rusvesna.su/news/1541673114

Украина лишится части транзита газа в*Болгарию | Русская весна

5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2018

Как ще стане това?
    Аман от наивници и интернет пропаганда!
    Нещо разни медии са Ви взели акъла!

---
    Аз съм космонавт!
    Има ли някой да ми повярва??
    Да обаче,уважавана американска агенция тръби,че съм космонавт !
    Ко' правим,в този случай??
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 08-11-18 в 22:33.

6. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Стой си в облаците и не се занимавай със земни неща, щото не са ти по силичките.
    Аман от неинформирани уж четящи но не зрящи !

Собствената ти суета и величие (в кавички разбира се) не са центъра на Вселената.

7.  
  8. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2018

Напротив,на земята съм!
    Явно облаците са...ми мечта???

Я обясни системата за газ,какво ми я цитираш,като първолак!
    И аз мога да копирам линкове и да се правя на разбирач!
    Мога и други неща...
    Нещо ме надува на смях,не знам защо???
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 08-11-18 в 22:57.

9. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

" Обновен терминал за втечнен природен газ бе открит в гръцкия град Ревитуса в областта Атика, съобщи днес Еврокомисията.
    Той е на стойност 40 милиона евро. Парите са дошли от кохезионния фонд на Съюза.
    Терминалът, който вече действа, гарантира на Гърция енергия на по-достъпни цени, която е безопасна и устойчива. Това бе изтъкнато от еврокомисарката за регионалната политика Корина Крецу.

„Благодарение на този проект на кохезионната политика гражданите спестяват пари от сметките си за енергия, а Гърция се утвърждава като врата за доставките на природен газ в рамките на един сигурен и взаимосвързан европейски енергиен пазар“, каза тя.

Терминалът, стопанисван от гръцкия операто ДЕСФА, е построен на два етапа.
    Първо е направена комбинирана топло- и електроцентрала. След това е разширен капацитета на резервоарите на терминала в Ревитуса.
    Вторият етап е включвал изграждането на трети резервоар, обновяването на морските съоръжения и инсталирането на допълнително технологично оборудване с цел увеличаване на газифицирането. "

10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Какъв е капацитета на съоръжението и цена на газа, има ли данни някъде.

11. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Мързи те да питаш Гугъл ?!

LNG-терминали за €384 млн. се строят в ЕС
    Стойността на съоръжението край Александруполис ще около 124 млн. евро
    09-Август-2018
    До края на годината на остров Ревитуса край Атина трябва да завърши увеличаването на капацитета на терминала там от сегашните 2 млрд. куб. м до поне 5 млрд. кубика, като инвестицията се изчислява на почти 51 млн. евро. ...

12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Не ме мързи, но все Гугъл ли трябва да питам, мислех, че следиш темата по-съществено.За цена на газа обаче нищо не пише.Като знам как върви в момента пазара, вероятно е да имат големи проблеми с реализацията.

13. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Ми не знам какво да ти кажа ?!
    Ако искаш отиди и питай Ципрас, колко точно е капацитета на терминала и каква е цената на газа например на последния танкер разтоварвал там.

14. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България

И ако утре, щото основното оръжие на перчема взеха да му стават санкциите, вземе, че туитне ако ципраса реши да не му диша у топките...

15. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Какъв е капацитета на съоръжението и цена на газа, има ли данни някъде.
    Revithoussa LNG Terminal, on Revithoussa island near Athens. Operated by DESFA, a subsidiary of DEPA. Entered service in 1999, total storage capacity of 130,000 m3, 1 jetty, and a regasification capacity of 5,500,000,000 m3 per year.
    http://desfa.gr/en/national-natural-...m/lng-facility
    https://www.google.com/maps/place/Re....4010331?hl=en

https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_in_Greece
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-11-18 в 19:12.

16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

мдаа... на голяма далавера са щом Ципрас бърза да рипа при Путин, белким турски поток да мини през Гърция.
    Пък за терминал....ако европата даде пари, аз нямам нищо против и в България да направят. Колко газ от него ще се ползва е съвсем друга тема.
    milanov одобрява това.

17.  
  18. Moderator Аватара на MitkoS
    Тук е от
    Mar 2005

Италия, Гърция, Кипър и Израел, подписаха тия дни договор за изграждане на газопровод от Израел до Италия, през Гърци и Кипър.
    Капацетета на тръбата ще е 20 млрд, но ма няма да се пълни на максумум от самото начало.
    Газопровода се казва "East Med Pipeline", в случай, че някой реши да търси допълнителна информация.
    Преди време , може би два-три месеца назад, някъде пишеше, че голямото предизвикателство е голямата дълбочина на места в Средиземно море - върти ми се в главата числото 2-3 хил. м.

Israel, Cyprus, Greece and Italy agree on $7b. East Med gas pipeline to Europe

... не ми се отваря нова тема, тук така или иначе вече коментираме диверсификацията (по отношение източниците) на газовите доставки в Европа.

Имаше една теза, че русия се намеша в сирийската война за да попречи на възможноста да се изгради газопровод от югоизточния арабски свят към Европа.
    Ех, като не става през Сирия, ще стане през Израел, засега само с изрелски газ, после и с кипърски. А по-натам ... ще видим, току виж и арабски потече по това трасе.

Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MitkoS; 26-11-18 в 22:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. картинка в подписа
    От MiSteR във форум За Форума
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-09, 13:50
  2. Срок на експлоатация?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-08, 03:38
  3. изтекал срок на windows
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-06, 22:35
  4. Отговори: 8
    Последно: 12-03-06, 00:26
  5. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 14:44
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе