Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 77
Like Tree35Одобрявам

Великобритания

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Отговор: Великобритания

Еди, не ме разбирай грешно. Аз също хипотетично бих се радвал да произвеждаме, но реалността е друга. Няма кой да произвежда у нас само за родния пазар, за да не внасяме. Още повече, че сме с много ниска покупателна възможност, за да върви някаква бутикова продукция с уж по-добро качество. Много е трудно да се оцелее ако се разчита само на вътрешния ни пазар. Още повече, че няма как да се изолираме и съответно някой веднага ще внесе нещо по-евтино от вън и родния производител ще го закъса още повече. А за износ отново се конкурираш с другите. Като прибавим и липсата на кадърна млада работна ръка и желанието за по-високи доходи и работата става още по-трудна с производство на всяка цена.
    Как зеленчукопроизводството ни ще се бори целогодишно с цени и обем на продукция с примерно топла Турция. Остава нишата на еко продукцията, но тя не вирее много у нас, защото е скъпа, а вече написах за покупателната способност. Има и домашно производство. Но все пак съм съгласен с теб. Но си мисля, че намерихме някакви ниши. Все пак зърнопроизводството върви, слънчоглед, олио. Винопроизводителите също не са изчезнали.
    Това е положението и трябва да се нагаждаме. Особено малките и бедните на ресурси.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-02-19 в 00:27.

2.  
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

И това е вярно, съгласен съм с теб.Но все си мисля, че повече можеше да се направи по въпроса за селското стопанство и другите видове производство.А може и да съм пристрастен, доста време преди работих в производство и сега много неща излизат, макар и вече само като хоби, от ръцете ми.
    VanDan одобрява това.

4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Абе въпреки неистовите усилия на ББ и цялата политическа пасмина (като почнеш от кмет нагоре) има производство в България (ей го на, 4-ти път сменям касов апарат заради прищявките на някой си , а гледам по филмите хамериканците още чукат на механични тук-там - ето явно е да насърчаваме производството на касови апарати ). Имаме си и топ производства , в които сме от водещите в Европа .

Но не може да очакваш нещо да падне от небето и само да цоцаме - идва инвеститора и го почват още на ниво кмет с изнудване, рушвети и т.н и хората си обират чукалата я в Румъния, я в Турция - хората са си го казали - каквото сам си направиш никой не може да ти направи (или както казва Божинката - кат си знам какво ми е само аз си знам какво ми е ) ... и там връзка да не сме съвсем офтопик - какъвто си го забиха Англичаните никой не можа да им го забие такъв досега
    VanDan, Wise, edi1 и 4 други харесват това.

5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич

Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    И това е вярно, съгласен съм с теб.Но все си мисля, че повече можеше да се направи по въпроса за селското стопанство и другите видове производство.А може и да съм пристрастен, доста време преди работих в производство и сега много неща излизат, макар и вече само като хоби, от ръцете ми.
    А, защо не направи един завод? Инвестираш, развиваш производството от което разбираш, намираш пазар и продаваш.

6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Англетата прекалено дълго са свързани с ЕС, търговски и други отношения вече са като черва-здраво усукани, а и колониите няма.Всичко това при развод може само да им навреди.
    Тони, там, където работех, още преди 89-а разработихме и направихме нулевата серия на гама промишлени озонатори за вода.В Европа по това време имаше само двама производители - Дегремон и Трели газ.За производството трябваха специфични стъклени тръби, метализирани от вътрешната страна.Произвеждаха ги само тези две фирми.В момента, когато щяхме да започваме масово производство след ноември 89-а и трябваше да купим тръби, се оказа, че не може да се намери валута.След време намерихме, но отказаха да ни продадат тръби.Не се намери друг да ги произвежда, по технологични причини.Абе, дълга е за разправяне.
    Този пост е редактиран от edi1; 27-02-19 в 00:52.

7.  
  8. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Е то и по време на соца беше на "акумулатори", тоест субсидирано.Защото е храна, стока от първа необходимост.

От тази година евросубсидиите се увеличват до 25 000 € на земеделец, та не ми обяснявай.Има няколко такива клиента на които редовно жаля пред АС "уведомителни писма" за отказ на една и повече субсидии.И като зная какви пари получват и че автомобили за 80 000-90 000 ги сменят на по 5-6 години...

А в България е третият по големина производител на акумулатори в Европа-МОНБАТ.Тоест това е производителят с третият по големина пазарен дял в Европа .

Приеми че не си в час и толкова.

Мислиш като едно поколение преди теб.По същият начин е мислел и братът на Роналд Рейгън който му е бил "съветник".

На прогноза на Алвин Тофлър, през 1979 година когато Рейгън като кандидат за президент е събрал 12-десете най-големи умове на САЩ да дадат прогноза за бъдещото развитие на икономиката на държавата, че САЩ ще намалят дяла на индустрията в БВП подскочил като ужилен "Какво искате да кажете, че няма да имаме индустрия ли- ние сме загубени!"

Твоето поколение и най-вече мислене няма как да го разбере.

Основни постулати като такива от "Капиталът" за "притежанието на средствата за производство" губят значение.Вече водещето е не веща, а вложеният интелект в нея.Тоест най-важни са тези които проектират с интелекта си тези средства.

Отдавна няма значение къде ти е завода, а какво качество продукт произвежда, ама не "качество" в стария и общоприет смисъл, а "качество" като вложен в този продукт интелект.

Никой не кара Москвич вече, макар че той може "да издържи и 50 години", защото само след 10 години той ще е вече морално остарял откъм екоизисквания, но най-вече откъм разход за изминаване на единица километър.
    Като казвам енергопотребление имам предвид гориво+електричество+всеки един разход.

И доказателство за това което говоря е, че Тръмп "връща" интелектуалния продукт като място на производство в САЩ- Китай и да искат нищо не могат да направят- могат да копират Епъл смартфони, могат да копират автомобили, авио и космически технологии...,но както е известно всяко копие е бледо отражение на оригинала.

Не е важно какво могат да копират, а какво могат да създават с интелекта си.А Китай е джудже в сравнение със САЩ в областта на иновациите и създадените нови технологии...

Да не говорим че масово китайските коли, например Грейт Уол са с чужди морално остарели технологии- с двигатели на мицубиши отпреди 15-20 години.

За какво си мислите че спряха завода за сглобяване на ловечката мутра- той си въобразяваше, че както си е прескачал правилата, така и ще продължи с автомобилите.
    Е, ама другите производители от ЕС се оплакаха и го затвориха ...

Ама да си беше плащал големи заплати, да привлече големи умове и интелекти и да произвежда и той еколкогосъобразни автомобили...

Е, да, ама той си е мутра - "за него правилата не важат", щото той е уникален...ама друг път ...Не му мина номера...
    тя цялата българска работа е такава - появява се някой гащник и се самопровъзгласява за "новото чудо" на България, събира около себе си по-големи тъпаци, защото само такива могат да му се вържат на акъла дерибейства и...си заминава когато на народа му дойде акъла...

Гащници в България много, интелект малко.

А притежанието на средствата за производство и "индустриализацията" е минало- процесори и шасита се правят е 4-6 фирми в света.Софтуерът който задвижва всичко е различен за всяка марка компютър и се прави от различни софтуерни инженери, независимо дали със или без диплома...
    То и образованието вече не е това което беше и няма да бъде.

Новите технологии водят до изцяло нови методи на обучение и преподаване.

Бъдещето не индустриализацията, а "притежанието" на интелектът който във всеки един момент създава най-ефикасното средство за производство.

САЩ от 80-та години формират над 80% от брутния си вътрешен продукт от приходи от права върху индустриална собственост, което там е събирателно както за патентни и сродни права, така и авторски и сродни права.

Имам смарфон създаден като патент в САЩ от щатска фирма и произведен в Китай.А от миналата година заводът е преместен в Бразилия поради санкциите на САЩ към Китай и телефонът продължава да се проектира в САЩ от същата щатска фирма и да продава дори повече телефони - имат растеж от 14% в световен мащаб за 2018 година.

=====================================================

Като си работил във винопроизводството кажи кога България имала 350 действащи изби(винпроми)...????

Аз не съм алкохололюбител, но една чашка вино не вреди - само като си представя че имам избор от вината на 350 български винарни и ми става едно топло ...Колкото и коняци да съм пил най ми се услажда 5 и най-вече 7 годишният Blacksea Gold български коняк на Винпром Поморие.Пил съм и френски и арменски... Ама българското Черноморско злато ми е най-сладко ...Ама от Поморие, защото има от Плиска уж XO 21 годишен коняк, има едно Черноморско злато бренди което не е на Поморие ... ами не ми харесват ...

Единственото което ми е харесало колкото Черноморското злато на Винпром Поморие е един френски коняк Наполеон, но и той беше истински и 7 или повече години.Засилих се преди месец да си купувам френски Арманяк от Кауфланд за 40-та кинта половинката и... видях че е с 3 звезди(годишен) и се отказах...
    Този пост е редактиран от justify; 27-02-19 в 01:17.
    ivodivo и stainway харесват това.

9. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Съгласен съм напълно за Blacksea Gold Аз съм любител на хубави френски коняци, но миналата година ходих на дегустация в Поморие и коняка им (правилно е да го наричаме Бренди, заради защитеното географско име) е прекрасен. За съжаление вината са по-зле, защото не успяват да ги стабилизират и ги продават на Китай и т.н. в насипно състояние.
    Но е възможно да се направи-в Поморие има и музей как са го правили през 20-те години на миналия век-бъчви от франция, специалисти, хора, които да се учат....много е интересно...
    Иначе бъдещето е на Икономиката на знанието-това е от 10-15 години цел тук и в други държави. Добрите примери са Финландия и Ирландия, които от доста бедни държави, инвестирайки в образование и знание-сега са пример за останалите. За съжаление този процес отнема 10-15 години, но би било добре да има стратегия и да не се променя от всяко ново правителство.
    CSD:Икономика на знанието – нов измерител на просперитета

А може и с домати и краставици, но трябва да имаш изключително добре изградена инфраструктура и да можеш да ги изнасяш в рамките на ден по цял свят, което пак е икономика на знанието.
    Или да ги преработваш-милиони пакетчета с кетчуп се ползват по света всеки ден.
    За всяко успешно начинание има 3 важни неща-продукт, хора и процес. Може да имаш най-добрия продукт, но той минал през не можещи хора и процедиран неправилно няма как да стигне до пазари, потребителите на които са иначе склонни да платят много за качество.

От друга страна ,за каквато и да е инвестиция се изисква стабилност и ясни правила. Има над 200 държави със законодателство за чужди инвестиции. Тези които имат излишни капитали могат да избират …

Наистина се надявам скоро да се стигне до някакъв консенсус -това са 3,4,5 неща, които искаме да постигнем и който и да дойде на власт няма да ги променя.
    Иначе всеки път се почва отначало и се работи на парче, и се бяга след събитията.

П.П. Сега се усетих, че пиша в темата за Великобритания-не ги мислете
    Тук преди няколко години беше направено изследване за Nexit и беше представено по време на изборите. Тогава беше криза, много пари за Гърция и т.н.
    Оказва се, че първите години ще бъдат доста трудни, но след около 5 години нещата стават много добре...Може и без ЕС и евро, но все пак ползите са повече... Въпрос на анализ и решение. Но е добре да се обясни първо на хората и после всеки да зная какво го чака в обозримо бъдеще.
    Този пост е редактиран от stainway; 27-02-19 в 02:13.

10. Member
    Тук е от
    Dec 2009

Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е то и по време на соца беше на "акумулатори", тоест субсидирано.Защото е храна, стока от първа необходимост.

От тази година евросубсидиите се увеличват до 25 000 € на земеделец, та не ми обяснявай.Има няколко такива клиента на които редовно жаля пред АС "уведомителни писма" за отказ на една и повече субсидии.И като зная какви пари получват и че автомобили за 80 000-90 000 ги сменят на по 5-6 години...

А в България е третият по големина производител на акумулатори в Европа-МОНБАТ.Тоест това е производителят с третият по големина пазарен дял в Европа .

Приеми че не си в час и толкова.

Мислиш като едно поколение преди теб.По същият начин е мислел и братът на Роналд Рейгън който му е бил "съветник".

На прогноза на Алвин Тофлър, през 1979 година когато Рейгън като кандидат за президент е събрал 12-десете най-големи умове на САЩ да дадат прогноза за бъдещото развитие на икономиката на държавата, че САЩ ще намалят дяла на индустрията в БВП подскочил като ужилен "Какво искате да кажете, че няма да имаме индустрия ли- ние сме загубени!"

Твоето поколение и най-вече мислене няма как да го разбере.

Основни постулати като такива от "Капиталът" за "притежанието на средствата за производство" губят значение.Вече водещето е не веща, а вложеният интелект в нея.Тоест най-важни са тези които проектират с интелекта си тези средства.

Отдавна няма значение къде ти е завода, а какво качество продукт произвежда, ама не "качество" в стария и общоприет смисъл, а "качество" като вложен в този продукт интелект.

Никой не кара Москвич вече, макар че той може "да издържи и 50 години", защото само след 10 години той ще е вече морално остарял откъм екоизисквания, но най-вече откъм разход за изминаване на единица километър.
    Като казвам енергопотребление имам предвид гориво+електричество+всеки един разход.

И доказателство за това което говоря е, че Тръмп "връща" интелектуалния продукт като място на производство в САЩ- Китай и да искат нищо не могат да направят- могат да копират Епъл смартфони, могат да копират автомобили, авио и космически технологии...,но както е известно всяко копие е бледо отражение на оригинала.

Не е важно какво могат да копират, а какво могат да създават с интелекта си.А Китай е джудже в сравнение със САЩ в областта на иновациите и създадените нови технологии...

Да не говорим че масово китайските коли, например Грейт Уол са с чужди морално остарели технологии- с двигатели на мицубиши отпреди 15-20 години.

За какво си мислите че спряха завода за сглобяване на ловечката мутра- той си въобразяваше, че както си е прескачал правилата, така и ще продължи с автомобилите.
    Е, ама другите производители от ЕС се оплакаха и го затвориха ...

Ама да си беше плащал големи заплати, да привлече големи умове и интелекти и да произвежда и той еколкогосъобразни автомобили...

Е, да, ама той си е мутра - "за него правилата не важат", щото той е уникален...ама друг път ...Не му мина номера...
    тя цялата българска работа е такава - появява се някой гащник и се самопровъзгласява за "новото чудо" на България, събира около себе си по-големи тъпаци, защото само такива могат да му се вържат на акъла дерибейства и...си заминава когато на народа му дойде акъла...

Гащници в България много, интелект малко.

А притежанието на средствата за производство и "индустриализацията" е минало- процесори и шасита се правят е 4-6 фирми в света.Софтуерът който задвижва всичко е различен за всяка марка компютър и се прави от различни софтуерни инженери, независимо дали със или без диплома...
    То и образованието вече не е това което беше и няма да бъде.

Новите технологии водят до изцяло нови методи на обучение и преподаване.

Бъдещето не индустриализацията, а "притежанието" на интелектът който във всеки един момент създава най-ефикасното средство за производство.

САЩ от 80-та години формират над 80% от брутния си вътрешен продукт от приходи от права върху индустриална собственост, което там е събирателно както за патентни и сродни права, така и авторски и сродни права.

Имам смарфон създаден като патент в САЩ от щатска фирма и произведен в Китай.А от миналата година заводът е преместен в Бразилия поради санкциите на САЩ към Китай и телефонът продължава да се проектира в САЩ от същата щатска фирма и да продава дори повече телефони - имат растеж от 14% в световен мащаб за 2018 година.

=====================================================

Като си работил във винопроизводството кажи кога България имала 350 действащи изби(винпроми)...????

Аз не съм алкохололюбител, но една чашка вино не вреди - само като си представя че имам избор от вината на 350 български винарни и ми става едно топло ...Колкото и коняци да съм пил най ми се услажда 5 и най-вече 7 годишният Blacksea Gold български коняк на Винпром Поморие.Пил съм и френски и арменски... Ама българското Черноморско злато ми е най-сладко ...Ама от Поморие, защото има от Плиска уж XO 21 годишен коняк, има едно Черноморско злато бренди което не е на Поморие ... ами не ми харесват ...

Единственото което ми е харесало колкото Черноморското злато на Винпром Поморие е един френски коняк Наполеон, но и той беше истински и 7 или повече години.Засилих се преди месец да си купувам френски Арманяк от Кауфланд за 40-та кинта половинката и... видях че е с 3 звезди(годишен) и се отказах...
    Конкретно за брендито/коняка/.Хубав е защото все още разреждат 30годишните дестилати които госпожата завари като приватизира завода.Поморииското вино и при соца не биваше , сега хич.Ракията е 10-20% дестилат останалото спирт.Шотландските блендове са същата работа ама това е друга тема.

Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

как не запомнихте едно нещо, не ми е ясно!

(т.е. ясно ми е, ама се дразня, когато се повтарят едни и същи неверни неща, аз обяснявам, след 2 страници -> същото)

не можем да говорим за конкурентноспособност, когато държавата субсидира отрасъла!!!

а държавата, капиталистическата, дето е ПРОТИВ плановата икономика и ЗА конкуренцията, НАВСЯКЪДЕ на запад (и в сащ, и в европата), субсидира и планира особено земеделието, където ние се надяваме да си намерим традиционно силната ниша

а още по-важното е, че не можеш да се конкурираш с икономиката на държава, която своеволно печата хартийки и ги раздава "на кило", а ти за да получиш тези хартийки, трябва да си скъсаш г**а от работа

това ако не разберете най-сетне, ще продължим да си дърдорим празни приказки като адвокати по време на процес, и не че на някой му пука де (и с право ), но ще спра да повтарям въпросното едно и също, загубил надеждата, че тук сме от 20%-те, а не от 80%-те
    VanDan и hristoslav2 харесват това.

12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Джъсти, ти в коя държава живееш, викаш цъфтим и връзваме.И стига вече с този соц, само това ви е в главите, някаква параноя ви годи очевидно.Аз искам нормална държава, а такава просто няма.А най-хубавия коняк/бренди е ПЛИСКА 1300 години червен етикет, лимитирана серия, и който отдавна свърши.
    Този пост е редактиран от edi1; 27-02-19 в 10:13.

13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

За нормална държава трябва " нормални институции и държавни органи" - аз такива не виждам и не очаквам с оглед начините им за назначаване...
    И най- вече "натрупаното" и невъзможността за изчистване на корумпираното и некадърното/мързеливото...

Докато това не се промени може да сте недоволни от каквото ви дойде на ум...

Корупцията е страхотна в държавните органи, в съдебната система на практика вони на разлагащ се трупа в напреднал стадии... Но нещо не виждам нито обвинения и изправени пред съд съдии и прокурори, а няма и осъдени такива...

Нещо да кажеш по въпроса, м???

14. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол

Не ми пречи да си мечтая за нормална държава, все някога на народонаселението ще им уврат тиквите.А иначе повечето от изброените от теб знаят как се правят нещата и не могат да ги хванат за нищо, щото МВР-то, ДАНС и другите подобни организации са голи като херувими, хабер си нямат за какво иде реч.А и докато има конкурси в системата, ще е такъв материала.Нормативната уредба е друга бира, там нещата са ясни.Трето пък е, че и двете страни по сделката подкуп са доволни и мълчат като виетнамци пред М16.
    VanDan одобрява това.

15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009

Да, така е.

Най-добре се "правят" престъпления от тези които ги разследват, обвиняват, осъждат ...

За съжаление си казал 101% от която страшно много ме боли, ама и да не ме боли все тая.Не зависи от мен, а и по -принцип не зависи от 1 човек.

========================================================================================================

Съдът в Хага нареди на Англия незабавно да върне островите Чагос на Мавриций

Само където не съм съгласен с извода в подзаглавието - че видиш ли поставяло се под въпрос съществуването на американската база Диего Гарсия.

Както се казва в GoT - "Ланистърови винаги си плащат дълговете", в този смисъл американците винаги ще репдложат изгодна или много изгодна сделка на Мавриций ако се наложи.Вместо да плащат на Великобриатния за наем на острова, ще плащат на Мавриций.

Ако трябва ще плащат много - достатъчно, че Мавриций с радост да отдаде островът под наем...

Останалите интерпретации са глупост.Глупаво и е и заявеното от консерваторите, че "Решението е препоръчително" - да препоръчително е, но е и задължително за международния статус и име на Великобритания...

Лейбъристите са на друго мнение - да се изпълни решението на съда в Хага.
    edi1 и stainway харесват това.

16. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Къщата на Скрипал в Солсбъри е безопасна след 13 000 часа почистване....
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7323768

17.  
  18. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

По време на гласуването в Камарата на общините 412 депутати бяха за отлагане на Brexit, 202 бяха против.
    Сега британското правителство трябва да изпрати искане до ЕС за т.нар. Техническо отлагане на датата на Brexit до 30 юни

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно: 12-05-16, 18:54
  2. Отговори: 6
    Последно: 22-01-13, 15:17
  3. Въпрос за Великобритания
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-05, 16:19
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе