Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    7,64 лева ще струва средно бутилка ракия след увеличението на акцизите от 2006 г., стана ясно на семинар на финансовото министерство. В момента цената на шише от 700 мл е 6,40 лева.
    Българската водка "Флирт" ще поскъпне с 19,69% и цената й ще скочи от 5,60 на 6,70 лева.
    Средната цена на цигарите ще стане 2,18 лева за кутия при 1,40 лв. в момента. Заради повишението на акцизите кутия "Булгартабак" или "Виктори", които сега струват 1,60 лв., ще станат 2,48 лв. "Булгартабак" обаче може да предложи друга цена. Увеличението при луксозните цигари е с 48,93%. Така кутия "Давидофф" ще струва 6,85 лв. при цена от 4,60 лв. в момента.
    Цигарите и алкохолът поскъпват шоково, защото Министерството на финансите предложи графикът за увеличение на акцизите до минималните нива в Европейския съюз да бъде изтеглен с две години напред. Целта е да се избегне прекомерно високата инфлация, която може да попречи на приемането на еврото през 2009-2010 г.
    През 2006 г. ще се повиши и акцизът на горивата, но това ще става според досегашните планове. В резултат горивата ще поскъпнат средно с 3,5 ст. През 2007 г. предстои ново повишение на данъка, което ще воведе до увеличение на цената им със 7 ст. на литър.
    От 2007 г. се въвежда акциз и върху тока. Това ще доведе до поскъпване с 5 ст. за всеки 100 киловатчаса.

    Източник : http://www.novinar.org/main.php?act=...r=MTc0NDsxNA==
    Кофти така...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #2

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Така! Така!
    Радвайте се, фенове на ЕС!!! :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2:

    А шишето с ракията... На мен домашната си ми излиза почти без пари! Че е и по-хубава от купешката! :dock:

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #3

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Чуствам как другата година ще търся някой пенсионер да кооперираме правенето на ракия за зимата...

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Много чевръсто действат нашите управници за да догонят данъците и акцизите европейските.
    А не съм чул някой да се е загрижил за минималната и средната заплата да достигнат минималните в Евросъюза.
    За пенсии да не говорим. (Изключение е само депутатската и министерската заплата).
    И проблемът не е в ЕС. Тук си е - в нас си е. Наши са си народните любимци.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    1
    #5

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Чуствам как другата година ще търся някой пенсионер да кооперираме правенето на ракия за зимата...
    А случайно да сте чули, че "милото" ни правителство е на път да забрани и домашното производство, макар че кой ли може да ни спре?*

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Цитат Първоначално публикувано от klin64
    А случайно да сте чули, че "милото" ни правителство е на път да забрани и домашното производство, макар че [size=14px]кой ли може да ни спре[/size]?
    Ми... Репликата в червено обобщава ситуацията. :coolsmiley:

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Да Вдигнем наздравица за новите цени* :dock:
    Добре е че си имам "НЗ" , за поне 2 г.*
    То щото съм един голям пияч* от 150г. завъртам главата*

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Ами специално за тези акции ги подкрепям. Като ви е скъпо няма да пушите и пиете. И домашния алкохол ще бъде забранен което още повече ме радва. Нестига че сме на едно от първите места по пушене, че и големи пиячи сме.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #9

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами специално за тези акции ги подкрепям. Като ви е скъпо няма да пушите и пиете. И домашния алкохол ще бъде забранен което още повече ме радва. Нестига че сме на едно от първите места по пушене, че и големи пиячи сме.
    А бе орехова шума 'ше свиваме ако трябва и пак 'ше си пушиме!

    А относно пиячеството - доказано е, че две чаши домашно червено вино или една малка домашна ракия дневно са поне 47 () пъти по-полезни отколкото една чаша кока-кола (или пепси, или пък каквато и да е газирана безалкохолна напитка).

    Тъй чеее.... Бегом към буретата, вадете пращината и залагайте казана! :dock:

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами специално за тези акции ги подкрепям. Като ви е скъпо няма да пушите и пиете. И домашния алкохол ще бъде забранен което още повече ме радва. Нестига че сме на едно от първите места по пушене, че и големи пиячи сме.
    Аааа, нещо не съм съгласен. Аз нямам кола и нека бензина да стане 100лв/литър. Нямам къща - данъка да е 1000 лв на година. Вегетарианец съм - нека месото го вдигнат 1000%. Като ви е скъпо..... - не дишайте!
    Ама какъв кеф - комшията пуши, пие, кара кола и има вила. Мамка му ...................
    Дали не чука жената?? - едва ли - не си е платил...............

    Колко ли струва перушината за ангелски крилца?? Май щели да я раздават безплатно

    //Идеята ми бе - всяка стока си има производствена цена и търговска надценка докато стигне до купувача. При свободен пазар надценките са малки и съобразени с реалните разходи (естествено и за развитие, разработки, брак....)
    Но това което прави държавният ни апарат не го е имало и през турско робство!! (имаше го през "социализЪма").
    Да вземаш пари - много пари и то за нищо!!! Държавен рекет!

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Предлагам да започваме да запиваме още от 28-29 декември...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #12

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Незнам какво ще стане в бъдеще но сега положението е такова 16 ст--100гр** (във Винзавода). Преставете си каква пиячка става.

    [attachment deleted by admin]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #13

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Не знам за ракията и цигарите ама преставете си какво ще стане ако ни направят 1Mb нет по 100 лв, тогава съфорумци ще има революция май-

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #14

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Предлагам да започваме да запиваме още от 28-29 декември...
    Ъ-ъ-ъ... Аззз в-вече поЧ...нах!* :dock:
    И-и поуша п-п-пет цигари накуп. Кат' Ну П-п-погоди...
    Ша видат те...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #15

    Re: 7,64 лева средно за шише ракия от Нова година

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    ... ако ни направят 1Mb нет по 100 лв...
    Тю-ю-ю, плюй бързо... пепел ти на езика !


    А, казано сериозно - според мен тенденцията е точно обратна, но това не е поради присъединяването ни към ЕС. Ама нямате идея какъв кеф ми беше преди 10-ина дни в "Албена" да си отворя лаптопа в колата и да се вържа към hotspot-a, и да си чета форума... :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Честита нова година!
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 03-01-11, 22:22
  2. Честита Нова Година!!!!
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-08, 11:19
  3. Нова Година къде?
    От hecoat във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 10-12-06, 00:30
  4. Честита нова година!
    От skynet във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 07-01-05, 19:48
  5. Честита Нова Година!
    От Ghost във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 03-01-02, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе