Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    На 24 декември 2006 г., в 19:30 ч. ще се проведе всеобщ протест в защита на българските медици в Либия, които заедно с палестинския лекар бяха обвинени в умишлено заразяване на над 400 деца със СПИН и осъдени на смърт въпреки научните доказателства, че децата са били заразени още преди медиците да постъпят на работа в Либия. (http://news.yahoo.com/s/ap/20061220/...ria_aids_trial)

    Точно в 19:30 ч. в цяла България да настане 5-минутна тъмнина. Нека всички се обединим в името на Истината!

    СВОБОДА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ В ЛИБИЯ!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Добре де, само не разбирам, като седя на тъмно 5 минути, с какво ще огорча Либия и щя накарам да си промени законите?
    Надали бай Муамар ша се качи на аероплан да лети над България баш на Бъдни вечер, та в тъмното да се пребие.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Бих предпочел да правя седяща стачка пред либийското посолство... повече ще се види, отколкото това с лампите. Ще ги загася де, в името на каузата.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Мисля, че времето на масовото заклеймяване е отминало вече!
    Ако има някакво конструктивно предложение - може да се помисли, но
    така - не!
    Няма повече да скачам и да ме правят на глупак. Няма да си гася осветлението -
    на другия свят ще ми е доста тъмно.
    Ако започнем с "масовките" се връщаме в соц времената.
    Колко от вас са прочели материалите по делото? За какво точно да протестираме?
    Процедурни нарушения или нещо друго?
    Няма ли сериозни аргументи - това си е плюене в локвата. Не е за мен - много ми стана!
    Заклеймявах американците във Виетнам, руснаците в Афганистан......стига ми!
    Съчувствам на българските мед сестри, няма как да са виновни по това чудовищно обвинение !
    Може да имат някаква вина за немарливо отношение и непредпазливост. Не и умишлено!!
    Но не мога да помогна. Други трябва да го правят! Има си специалисти!
    Желая им късмет!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Аз пък ще си изгася осветлението.

    Представям си картинката: София (Варна, Русе, Елена или кой да е град) осветен празнично. Лампите започват да изгасват една по една, докато всичко потъне в мрак. И ако това се заснеме по подходящ начин (например от специалистите, за които @Wise говори - т.е. журналистите); ако после се разпространи по света от други специалисти (от новинарските агенции)... мисля, че въздействието ще е силно.

    Не мисля, че ще е масовка; не се чувствам манипулиран. Ако не бяха масовките от 1989 - 1990 и 1996 - 1997, и днес щяхме да си викаме: "Аууу, пуснали са банани"... и да тичаме да не свършат.

    Това е от мен по темата.

  7. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #6

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Добре де, само не разбирам, като седя на тъмно 5 минути, с какво ще огорча Либия и щя накарам да си промени законите?
    Надали бай Муамар ша се качи на аероплан да лети над България баш на Бъдни вечер, та в тъмното да се пребие.
    Много точно казано!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Спомням си една история от студентските си години. Тогава имаше много виетнамски студенти и всичките живееха по общежитията. Един наш "юнак" опъна една виетнамка там, разбира се без нейно съгласие. След няколко дни той е сам в стаята си, когато влизат четирима виетнамци. Нашия човек се паникьосва, като си представя какъв пердах го чака. Но виетнамците се нареждат в редичка, вдигат по една ръка и започват да скандират: "Ти си льош, льош, льош..." След което си излизат.
    Не знам защо идеята за осветлението ме накара да си припомня тази история....

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #8

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Ще ги загаса обезатално да ми е чиста съвеста и без това друго не мога да направа

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #9

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Aми, когато австрийските и чешките енергоразпределители , спират тока това означава, че хората чисто и просто са ни влизали в положението. Видите ли те горките всъщност ни улесняват в протестите.

    ОФФ ТОПИК (Отечествено-Фронтофски-Философски-Тротоарно-Обществен-Публично-Исторически-Културообмен) :

    Тъмнината е осезаема липса на светлина.Противно на общоприетото схващане чиста или абсолютна тъмнина не съществува, защото малки количества светлина, във радиационна форма изпълват всяко кътче на вселената, повечето от които (по осезаеми причини) не може да бъде доловено от човешкото око.Така дефинираме понятието 'тъмнина' с наличието на нищожно количество светлина , обратно на израза 'липса на всякаква светлина' . Абсолютна тъмнина чисто теоретично е възможно в състояние на 'абсолютна нула' .
    В западната и християнска култура , тъмнината е асоциирана със злото,дявола,сатаната и Ада и Подземния свят (напр.Египетската митология).
    Тъмнината е основна част от древните гностически схващания , които обикновено го/я отъждествяват със злото.Според същото схващане светът е резултат от непрестанната борба между Светлината и Тъмнината.
    В по-модерно време , Средновековието е обозначено - 'Тъмно' в израз на липсата на писмени сведения и мудния научен напредък.

    Lygophilia (Гр.: lyge, "здрач,полумрак") - желание за стоене и/или пребиваване в тъмни или слабоосветени места. Обикновено това са личности със Сатанински или готически наклонности . Пациенти с диагноза 'слънчева алергия' развиват лека форма на лигофилия.
    _________________________________________________

    Не знам защо , но лично аз смятам, че удачният символ за протест (особенно преди Коледа и Нова Година) това е СВЕТЛИНАТА. Но явно в тази държава вече ТЪМНИНАТА е главен символ и етикет.N.O. C.O.M.M.E.N.T.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #10

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    DarkSaber, изби рибата! Бира!

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    DarkSaber, все още усилено продължавам да се питам какви точно алкохоли смесваш...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #12

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    .

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #13

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Йо хо хо !!! ... Весела Коледа ...

    IvO™ ще те черпя някой път ...

  17. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #14

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Като чета по повечето форуми какво се пише за медиците и решенията на либийска съд май вече народа си мисли, че това е чиста форма на реклама на политици и т.н. Не мисля, че мястото на тези хора е там в затвора, но те са за 8ма поредна коледа там защо чак сега някой се сети да гаси светлини? Защо 5 минути нека да е 1 час? Не трябва да се преговаря с хора от тези страни те са си терористи под каквато и да е форма. Те не уважават никакви нормални закони освен тези, които им е изгодно. за двете страни.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30

    Добре, да приемем че идеята на ББ е добра. Да приемем че не всички, 50% от хората изгасят за 5 минути светлините и след това ги включат. А сега деца кажете, ще ли издържат трансформатори и подстанции на тез шегички с напрежението? Замислихте ли се малко? Ами дано, щото тия дето ви манипулират с цел вдигане на рейтинга май изобщо не мислят.
    За моралния ефект с гасенето споменах по-горе.
    За пореден път се доказва колко лесно може да бъдат манипулирани хората да правят безсмислени неща в името на уж добра идея.
    Казах го същото в предишното обсъждане преди година, казвам го и сега. Лошото е че психологията на тълпата е сложна работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Честит 8-ми декември
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 13-12-11, 20:39
  2. 24 май- национален празник на Македония
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 30
    Последно: 18-06-07, 15:28
  3. Три от ЕС внесоха протест срещу България и Румъния
    От roumen68 във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-07, 16:06
  4. Обявявам национален конкурс
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 51
    Последно: 09-02-07, 11:41
  5. Честит 8 декември!
    От Raid във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 16-12-04, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе