Резултати от 1 до 15 от общо 15

Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    от Боян Захариев

    Петък 13-и, към 11 и половина, петицата трамвая. На "Пирогов" се качват трима котрольори – мъж и две жени. Започват проверка и веднага ечи добре познатия на пътниците вик: "Колега-а-а, я ела насам!". Другите двама веднага дотърчават до набедената за нередовна пътничка, без да ги е еня за останалите непроверени. В това време трамваят много бързо се изпразва - нередовните явно са били доста.

    Тримата контрольори принуждават жената де слезе, без първо да й предложат да си плати глобата от 7 лв. и да продължи пътуването си, както предвижда Наредбата за превоз на пътници. На спирката на пл. "Македония" тримата са обградили жената и застрашително й крещят, вместо да й обяснят защо я свалят. Тя явно се плаши от физическа саморазправа и бута една от контрольорките, без да я нарани, за да се освободи от затворения кръг. Конторльорката не й остава длъжна и я ударя със служебната си жилетка. Уплашената пътничка побягва и успява да пресече бул. "Хр. Ботев", хем на пешеходната пътека. Дотук - съвсем обичайна гледка за софийския градски транспорт, официално известен като СКГТ. Екшънът обаче тепърва започва.

    Жената тича по тротоара към следващата спирка, а хайката я следва по петите, като мъжът-контрольор вече е откъснал двете си колежки. Жертвата вече достига следващата спирка, но като вижда, че преследвачите я настигат, се мушва в тунелчето на Стопанската камара и свива по "Денкоглу". Вече са се събрали и сеирджии на неясната за тях гонитба - тримата преследвачи са цивилни, без задължителните за СКГТ сини жилетки. Мъжът-контрольор успява да догони жената,

    сграбчва я и се опитва да й вземе чантата.

    Тя се развиква, хората наоколо й се притичват на помощ и я измъкват от ръцете на контрольора. Жената отново хуква, а контрольорите отново са по петите й.

    Жертвата вижда полицай, сграбчва го за ръката му и, останала без дъх, се опитва да му обясни защо я преследват. Представителите на СКГТ отново прилагат изпитаната си тактика – започват да викат. Първо на жената, после и на полицая. Той се опитва да ги успокои, но контрольорът пак се опитва да сграбчи пътничката. След това започна да дърпа и полицая. Жертвите вече са две и всяка се спасява поединично - полицаят се изсулва по улицата, а жертвата е приютена в близкия бар от негови клиенти. Даже двама млади влюбени застават като опълченци на входа и не пускат тримата контрольори в бара. След още няколко минути крясъци те се дръпват малко настрани, причаквайки жената да излезе от бара.

    А тя - задъхана, уплашена и ядосана,

    нервно набира телефона на мъжа си.

    Моли го да дойде да я вземе, че не смее сама да излезе от бара. Докато го чака, обяснява пред репортер на "За града" какво всъщност е станало в трамвая. Дупчила си билета в един от ония перфоратори, към които трябва да се отнасяш доста злобно, за да успееш. Ако не ти стига сила, като в нейния случай, върху хартийката остават само бледи отпечатъци. Контрольорите обаче се заяли за това. Обвинили я, че го е дупчила втори път - неслучайно билетчето било малко смачкано. Иди обяснявай, че е такова, защото е стояло в джоба при ключовете. И че никъде в Наредбата за превоз на пътници не пише, че билетът не може да е прегънат или омачкан.

    През това време хайката още чака на улицата, а мъжът-контрольор вече е успял да се сдърпа с някакъв случаен минувач, явно по повод, нямащ нищо общо с инцидента. После контрольорът решава, че трябва да се обади на полицията за нередовната пътничка. Двете му колежки обаче са по-предвидливи и го убеждават да не го прави. След още няколко минути взаимно успокояване тримата тръгват към трамвайната спирка на Съдебната палата, за да продължат лова си. А жената най-сетне е спасена от своя съпруг.



    Оригиналът: http://www.zagrada.bg/show.php?storyid=330297
    Снимка: Боян Захариев


    Коментар:

    ...кво да му коментирам! Жалко, че не съм бил аз свидетел на тая простотия!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Много са нагли тия мизерници.Пресен случай с мен от миналата седмица:
    В четвъртък с мойта тръгваме към централна автогара за да идем до родното ми място след половингодишна пауза.Качваме се в трамвай номер 7.Всеки месец купувам два карти за транспорта,за мен за въпросния трамвай номер 7(с него пътувам за работа),за мойта карта за цялата мрежа.В пари това ще рече 57 лева всеки месец.Носехме голяма чанта,преди последната спирка се качиха жена и двама мъже.Провери ни жената,показахме и картите и тя попита за билет за багажа.Отговорих че нямам.Отговора беше серия от ругатни и заплахи да сляза.Отговорих че и без това слизам и че всеки месец тя взима заплата благодарение на такива като мен,а аз получавам просташко отношение от такива като нея и мръсен градски транспорт.Двамата мъже(възрастни) мълчаха до нея и не се обаждаха.Бяха стари и неможеха да ме борят,100 кила съм.Слязохме,аз тръгнах с голямата чанта след което усетих хващане за ръкава.Може би за първи щях да ударя жена ако мойта не ме беше спряла.Такава наглост не бях виждал.Както и да е,след обичайните реплики си тръгнахме.Та става въпрос че аз си плащам редовно всеки месец и искат да ме глобят в момента в който нося торба(всеки ден пътувам с ръце в джобовете).В същото време братята роми въобще и не ги питат за билетче защото знаят че е безнадеждно.Мърсотия и простотия цари навсякъде.

    едит
    Виждал съм че към беззащитни жени са още по-нахални и неведнъж съм се намесвал за да помогна.Като видят някоя дребна женица я нападат като лъвове и почват да я дърпат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из цен

    Във Варна отдавна ( преди около 12 г ) решиха проблема като пуснаха кондуктори.
    Не търсиш от къде да си купиш билет- влизаш и ти продават!

    Относно наглите контрольрки - като ме питат за билета ми за чантата  казвам че размер 20 х 40 е макс за без билет- като не вярва да вади и да мери и да ме обори

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Истината е че моята чанта си беше голяма ама отношението е гадно.Как междуградските автобуси са чисти и добри,а градските мизерни.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #5

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    ...кво да му коментирам! Жалко, че не съм бил аз свидетел на тая простотия!
    Последния път като мене се опитаха така да ме притиснат в реис 309 на Сточна гара , седях 24 часа в 5 РПУ , а една контрола я откара линейка със счупена глава , жалко, че и аз не съм бил там , много е лесно да гониш женица , да го

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Правилно. Не съм много наясно какво е положението с тея "шефчета" но правата им далеч не са толкова много колкото се мъчат да ги изкарат Ако бях случаен свидетел не бих им цепил басма...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #7

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Това вече става от край време в София и не се издържа и лошото е , че никои не се намесва , дори и полицията , трябва да го направат като във Варна и другите такива градове , където винаги си има контрола и не можеш да не си вземеш билетче.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Въпросната контрольорка с побелялата коса е много вредно изкопаемо което всеки път излиза от трамвая с някакъв скандал.Изключително нагла и проста жена,то квато компанията такива и служителите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Правилно. Кондуктори и толкова

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Винаги съм се чудел що за душевен изрод трябва да си за да станеш Контрола ...

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Има и свестни хора.Една женица се качва винаги на бул. България(до Шел) и проверява.Винаги поздравява и пожелава приятен ден и не се кара с хората.Просто си е нормална и добра.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из цент&

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    Относно наглите контрольрки - като ме питат за билета ми за чантата казвам че размер 20 х 40 е макс за без билет- като не вярва да вади и да мери и да ме обори
    Правилно - и освен това, средството за измерване да е със заверка от метрологията!!

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #13

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    българите са много прости, когато става дума за аванта всички са солидарни, ей всички сте като Бай Ганьо, ако имаш билет дали въобще ще се стигне до каквато и да е разправа дори и с най-мизерния контрольор, каквито пътниците такива и контролите, как си представят някой възпитан интелигентен човек всекидневно да се разправя с тарикати-авантаджии диви ориенталци

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #14

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    Представям си как се случва всичко това пред очите ми. Бил съм свидетел на много такива случки в трамвай номер 5. Че поведението на контрольорите е извън всякаква критика да така си е, но я се поставете на тяхно място, по цял ден да обикаляте из тези гадни превозни средства и да се разправяте с най-простите хора в целия град, няма ли и вие да изпростеете а? Аз мисля че може и луди да станете. Това че, ние се возим само 1-2 часа на ден (не всеки ден) в този транспорт и не сме доволни от тази мизерия, а я си представете те как ли се чувстват като се возят по цял ден от сутрин до вечер, всеки ден, всяка седмица и така докато не ги застрелят пребият или самите те не се откажат. Тази работа не е за хора с лабилна психика във всеки случай...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Хайка контрольори гонят пътничка из центъра на София

    чудя се само защо във Варна не се стига до подобни ексцесии. може би защото тук хората не си мислят "я съм най-големио тарикато"

    пределно ясно е, че щом се возиш - ще си плащаш. ако ще в кучешко лайно да си стъпил - ползваш услугата и си длъжен да я заплатиш по установения ценоразпис. това не е търговски договор да преговаряш за цени и условия. возиш се, значи си преценил, че това искаш. ерго, плащаш. не по трима, а с ел.шокове трябва да са контрольорите и да трясват "големио тарикат" и да го оставят на паважа да се гърчи. така и "събираемостта" ще е по-голяма, и в средносрочен план ще се оправи градския транспорт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 15-07-14, 11:19
  2. Трагедия в центъра на София
    От MrMyr във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 21-09-06, 10:39
  3. Плащаш до 5 лв. за влизане в центъра на София
    От llll във форум Коментирай новина
    Отговори: 39
    Последно: 09-06-06, 09:42
  4. Още един разстрел (в центъра на София)...
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-05, 09:17
  5. Отговори: 6
    Последно: 12-11-03, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе