Microsoft предлагат Ubuntu
Цитат:
"Забележете: Това е десктоп версия на Ubuntu. Ubuntu е операционна система, перфектна за преносими и настолни компютри и за сървъри. Без значение дали я ползвате у дома, в училище или на работа, Ubuntu Ви предлага всичките програми от които се нуждаете, от текстообработка и e-mail приложения, до софтуер за уеб сървъри и инструменти за програмиране. Ubuntu е и винаги ще бъде безплатен. Не е необходимо да заплащате каквито и да е лицензи. Можете да го изтеглите, използвате и споделите с приятелите, семейството, в училище или на работа без пари. Версия 7.04, именувана "Feisty Fawn," представя Ubuntu Studio, пакет за създаване и редактиране на мултимедия.", пишат от Microsoft.
Това съвсем не е шега. Горният текст действително принадлежи на Microsoft, а историята около него е съвършено нелепа. Добре познатата софтуерна компания Microsoft е собственик на сайт, наречен Windows Marketplace, предназначен, да цитираме: "да откриете лесно софтуера и хардуера, които работят най-добре на вашият персонален компютър." С две думи, Windows Marketplace е уебстраница, предлагаща за изтегляне различни софтуерни продукти, които не са непременно на MS.
Миналата седмица на китната страничка, сред богатия избор от софтуерно меню Microsoft предлагаха и операционната система Ubuntu на Canonical. О, да! И според написаното от MS Ubuntu е направо перфектна. Не може да не признаем, че поднесената така оферта е направо изкушаваща до болка. За жалост, скоро след "Ubuntu инцидента", страничката с шеметната реклама изчезна безследно. Хиляди доволни потребители обаче все пак успяха да я прочетат и да изтеглят Ubuntu от Microsoft. Всъщност, нека бъдем точни, говорим за 10,000 изтегляния, според страницата "detailed specifications". Браво на Microsoft за добрия вкус!
:-memnon
Източник: kaldata.com
Mакар, че е вече остаряло май, реших, че си струва да се прочете! Но е адски весело!!! Дали чичко Били е изритал някой от компанията??? :yahoo:
А сайта за който става въпрос е: http://www.windowsmarketplace.com/
И останах малко шашнат от цените, на които се предлагат някои игри (апропо - не съм геймър).
http://www.windowsmarketplace.com/default.aspx?tabId=2
Re: Microsoft предлагат Ubuntu
аз си мисля, че микромек просто е купил убунту-то ...
сигурно е някаква стратегия за покоряване на черният континент.
п.п.
другият вариант е - калдатата нещо да не са разбрали ... - същата работа днес като радио 3рок дето ... "някви 44 двойки, направили групов СЕХ по случай ЕС(нещо си) ... - дрън-дрън(нищо такова няма в youtube.com ) - вече проверих.