Резултати от 1 до 13 от общо 13

В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Лошото е, че малцина си дават сметка за последствията от тази лобистка директива подкрепена от онази некомпетентна кукумявка Мария Габриел....
    Директивата може да засегне и споделянето на информация в интернет форумите...по-точно с цитирането на материали от разни сайтове.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    В ЕС от десетилетия никой няма понятие, какво налага под формата наДирективи.Вредите са много повче от ползите.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Законът е написан от големите компании с цел максимизиране на печалбата им, но под предлога за защита правата на авторите и увеличаване на техните приходи. Реално не се гонят нарушителите, а се наказват платформите. В действителност той ще накара всички платформи да сложат филтри или да платят лицензи за всичко, което е възможно да се качи на тях..Второто определено няма да го направят.
    Реално големите фирми държащи правата върху музика, филми, информация..и т.н., ще намажат най-много, а авторите на тези произведения няма да получат нищо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    толкоз ИМПЕРИИ ОПРАЙХМЕ,та една директива ли ша ни съ опре.............

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Аз и без това скапаните филми от последните 10-тина години не ги гледам (по един филм на година), музики не свалям (не съм намерил откъде) от поне 15-тина години след последните варези, квото ми хареса отивам в ютюб, свалям оттам и си конвертирам до мп3. То и при музиката е една агония... Вече и дискретни звукови карти не знам откога не съм купувал.
    Квото щат да праат, да има по 2-3 филма от някой торент в годината да изтегля колкото да видя, че не си е заслужавало, и тва е. :Р Даже за тъпа телевизия не плащам а карам на ефирна колкот да има за новини тва онва, щот и на интернет сайтовете нямам никакво доверие!
    За цитирането и т.н., силно се съмнявам, че някой реално ще може да наложи нещо на по-малките форуми и сайтове.
    Като стана дума за наложени простотии, за мен една от НАЙ-големите простотии, налагани в историята на интернет, е това за кукитата и простотията да се лепят отвратително досадни попъпи, че сайтът ползвал бисквитки! С това съсипаха целия интернет в ЕУ. Толкова нерви с абсолютно безсмислено действие не съм брал май никога.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #7

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Абсолютно съм съгласен с теб!
    В допълнение с този GDPR от миналия май загубихме намаленията без регистрация, които даваха повечето големи вериги бензиностанции, аптеки и магазини. Сега или въобще ги няма или искат 3 имена, телефони, e-mail, някои и ЕГН даже. Тези данни лично аз не ги раздавам наляво и надясно и съответно вече нямам намаления.

    Няма кой да подпука в съдилищата разните социални мрежи, и всякакви оператори, продаващи пълен комплект лични данни без наше съгласие. За сметка на това ни натискат от всички страни, измисляйки какви ли не "директиви".
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 20-04-19 в 20:30.

  10. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #8

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Това с бисквитките и мен ме вбесяват, и винаги ми навява асоциации с популярния лаф за идването накрая на горския, който изгонва всички от гората.
    Та в случая - редовно се появяват публикации от рода на: фирма А оптимизира протокол Z, с което се постига 3% ускорение на зареждането на сайтовете, фирма B оптимизира приложение Y, с което се постига 4% ускорение на зареждането на сайтовете, фирма C изобрети не знам какво, с което се постига 5% ускорение на зареждането на сайтовете, и т.н.. И така години наред, докато накрая идва чиновника с голямата власт и малкия мозък и връща нещата в началната позиция. Или даже малко по-назад. Иначе 99% от хората не знаят какво е това, още повече са тези, които не знаят за какво е, и 100% са тези, които вече приемат всичко без да четат, само и само да се махне тази досада от екрана.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Абсолютно съм съгласен с теб!
    В допълнение с този GPRD от миналия май загубихме намаленията без регистрация, които даваха повечето големи вериги бензиностанции, аптеки и магазини. Сега или въобще ги няма или искат 3 имена, телефони, e-mail, някои и ЕГН даже. Тези данни лично аз не ги раздавам наляво и надясно и съответно вече нямам намаления.

    Няма кой да подпука в съдилищата разните социални мрежи, и всякакви оператори, продаващи пълен комплект лични данни без наше съгласие. За сметка на това ни натискат от всички страни, измисляйки какви ли не "директиви".
    Може би имаш в предвид GDPR?
    Но какво общо имат отстъпките и GDPR?!? Тази промяна е в полза на всички нас потребителите и явно не разбираш материята за да правиш такива коментари!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #10

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Имат не общо, ами са задължително свързани!
    За да се ползват отстъпките, позовавайки се на регламента, изискват всички тези юридически лица да са Администратори на лични данни. Оттам следват задължителни изисквания, "стандарти", регистрации, такси и най-важното - регулярни проверки. При нарушение - санкции, с каквато цел е й цялото занятие.
    Затова за фирмите е най-лесно да спрат действието на тези карти и отстъпки само с кодове.

    Аз не съм юрист, но ако не ми вярваш, можеш да се пробваш в някоя произволна верига бензиностанции.
    Вече всички задължително искат попълнен формуляр и саморъчен подпис. Освен това, за да се активира картата за отстъпки трябва и регистрация на дъщерен сайт, специално създаден за целта. Името му, естествено, няма нищо общо с официалния на веригата. Там едва след одобрение в рамките на 20 дни, примерно, ти активират картата. А може да не го направят, но данните са ти вече в тяхната база. Ходи се оплаквай после на арменсия поп!

    И понеже си наясно с материята, обясни ми на базата на проверените от мен факти как резултатът от поредните директиви за "прави краставици" помага на нас, потребителите?

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #11

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    GDPR регламентира кое е лични данни, кой и как ги обработва, съхранява, предоставя на 3-ти лица и не на последно място лицето за което са събирани данни трябва да бъде информиран и да си даде съгласито за събирането , както и има право да иска заличавне на данните. Фирмите (сериозните) изготвиха процедури след като бяха наети адвокати за въвеждане на GDPR. За неспазване глобите са ужасни за бизнеса...
    За нас потребителите има само ползи и големите ретейлъри не спряха да издават карти за отстъпки а просто промениха вътрешните си процедури синхронизирайки ги с GDPR - което е само в ползва на потребителя...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #12

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!

    Моят опит показва, че след влизането в сила на регламента, процедурите се усложниха. Освен това фирмите започнаха да изискват прекалено много и ненужни данни спрямо тези преди 25.05.18. Последните бяха дефинирани като лични в българския Закон за защита на личните данни много преди датата на влизане в сила на GDPR.

    Помолих те да коментираш тези факти, а не да цитираш дефиниции и рекламни материали. В примерите, посочени в предния ми пост визирам големи компании като LukOil, OMV, Gazprom, изискващи освен всичко и online регистрация, каквато въобще нямаше преди това! Старите условия бяха само имена и телефонен номер и нищо повече. По какъв начин ще се увеличи и гарантира защитата на личните данни, като се изискват все повече такива, би ли ми обяснил?
    Онзи ден пак е изтекла информация за user accounts от такъв гигант в ИТ индустрията като facebook и дъщерният му instagram. А какво остава за някаква локална българска фирма или представителство, което има в общия случай базово ниво на защита срещу хакерски атаки. За мен най-добрата защита на лични данни е минималното изискване на такива за каквито и да регистрации.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #13

    Отговор: В ЕП приеха Директивата за авторското право... Честито!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Технически въпрос свързан с право на рекламация
    От valdim във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 27
    Последно: 15-07-12, 19:36
  2. Авторското право ограбва
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 84
    Последно: 31-01-07, 09:23
  3. Отговори: 11
    Последно: 05-12-06, 19:34
  4. Отговори: 95
    Последно: 13-11-03, 16:33
  5. Отговори: 3
    Последно: 01-05-03, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе