Резултати от 1 до 14 от общо 14

Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Макар че аз сам предложих ЛаМартин за следващ задаващ, не мога да не споделя с вас този голям проблем:



    Преглеждах графика за отпуските тая година и какво да видя - пет двойки, мои колеги, искат по един месец (меден). Всички двойки, включително Георгиев и бъдещата му жена, ще се женат тази година. Всяка двойка си е избрала различен месец за събитието. За мен остава само да си направя график на "лошите дни" (така наричам дните след добри поводи). Обаче не мога да се оправя с имената на младоженците и датите на сватбите. Да не взема да объркам нещо...(всяка сватба е в различен месец - Април е месеца преди Май, Май е два месеца преди Юли, ...).



    Гошо от нашия отдел и годеницата му щели да се женят два месеца преди Пенка и нейния, които пък щели да се женят един месец преди Иванов и годеницата му. Петрова пък щяла да бъде кума на сватбата на Марчето. Димитрова и годеникът й ще се женят през месеца след сватбата на Сашето и годеницата му. Калоянов и Григоров нямало да се женят за Рени (тая пък е една...те да не са прости). Николова и годеникът й щели да се женят три месеца преди Чавдар и годеницата му. Емил и годеницата му са насрочили дата два месеца преди Коларова и бъдещия й съпруг, при това те са последната двойка решила да се жени три месеца преди Виктория и съпруга й. Златев и бъдещата г-жа Златева ще се женят преди Веска и годеника й. Митко (не е Калоянов) няма да се жени за Коларова. Виктория пък нямала да става Иванова. Първата сватба е през април, а последната - през декември (Петрова няма да се жени тогава).

    Обърках се...кои са младоженците...кои са булките...на кой кога подаръци...коя с кого...абсолютна каша.



    @ЛаМартин вярвам, че ще ме извиниш - на зор съм...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    @Edin_Lud,

    Първо: губят ми се две фамилии.



    Второ: ей това

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    при това те са последната двойка решила да се жени три месеца преди Виктория и съпруга й.

    <div align="right">Originally posted by Edin_Lud*-*31/01/2005*:* 01:14:27</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    не ми е ясно какъв смисъл му влагаш...

  4. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #3

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    [Sigh...]...Бях се притеснила, че вече нищо не ми е ясно, но виждам, че проблема си е реален - наистина, какво е това последната двойка ?

    А иначе само една фамилия се губи, женска, от мъжките Георгиев е в горния абзац, малко се е покрил, но го има []

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    @Edin_Lud правилно отигра авантажа Споко, и без това нямам много време напоследък, но скоро ще се върна в играта!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Ето какво се случва като се пише по нощите. Изпуснал съм г-ца Манолова, за която нямам никаква информация. Просто я знам по фамилия.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">наистина, какво е това последната двойка ?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Последната от всички двойки, които ще сключват брак поне три месеца преди Виктория и съпруга й.



    За пропуска моля за прошка.

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #6

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Примерно така:

    април: Гошо Златев и Рени Петрова

    юни: Сашо Калоянов и Пенка Николова

    юли: Емил Иванов и Марчето Димитрова

    септември: Чавдар Георгиев и Веска Коларова

    декември: Митко Григоров и Виктория Манолова.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #7

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Допреди час се мъчих да отгатна защо няма решение задачата :

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Емил и годеницата му са насрочили дата два месеца преди Коларова и бъдещия й съпруг, при това <font color="red"><font size="3">те</font id="size3"></font id="red"> са последната двойка решила да се жени три месеца преди Виктория и съпруга й</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Редно ли е да ме оставите да се мъча с местоимения - не знам за другите решаващи, но за мен ТЕ значеше 'Емил и годеницата му', а не както после за да видя няма ли решение, опитах с Коларова...

    Стигнах до поне едно име или фамилия в двойка и се сверих с Биби, значи грешката е вярна...

    В знак на протест няма да я решавам повече, обаче, Edin_Lud, моли се да не те засека някъде, имам списък за разстрел на морски дяволи, че един луд ли ще ми се опре [}]...Е, хайде, ще ти простя само защото и ти си (в) брак (дал си достатъчно фира) []

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #8

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Същата работа и при мен. Понеже подочух от надежден източник, че задачата има, при това единствено решение, си казах, че математиката и граматиката са далеч една от друга и пробвах с другите "ТЕ". Не съм уверена, че при тази уговорка решението, до което стигнах, е единствено. Видях, че не противоречи на условието, такова, каквото съм го разбрала и зарязах нещата до там.

    Има един "механичен" начин за решаване на такива задачи. Чрез декартово произведение на матрици с булеви елементи. Хубавото му е това, че с него решаването може да се автоматизира и да става бързичко. Обаче лично аз го правих на ръка, по "бабешки". Та не се чудете, че днес за мен "булка" е мръсна дума...

    @Кръстева,

    за първи път чувам да прощаваш на някого. Недей тъй! Направо да вадим томахавките и да го почваме! Иначе скоро ще трябва пак да сменяме титлите примерно с "Втора_Луда" и "Шеста_Глуха".

    Той това цели [}]

    Доказателство: питам го вчера, след като започнах да търся нови мистерии в условието, дали за да кумува, Петрова трябва преди това да се е омъжила.

    А той ми разправя "Зависи" и се хили. Амаха...

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Доказателство: питам го вчера, след като започнах да търся нови мистерии в условието, дали за да кумува, Петрова трябва преди това да се е омъжила.

    А той ми разправя "Зависи" и се хили. Амаха...



    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*01/02/2005*:* 10:10:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Мда, зависи. Кумовете може да не са женени. Може и въобще да не са се познавали преди това. Макар, че е желателно, ако искат да се съберат с младоженците за една бърза пиячка... []




  12. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #10

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@Кръстева,

    за първи път чувам да прощаваш на някого. Недей тъй!

    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*01/02/2005*:* 10:10:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Биби, права си! Ще ми излезе име...



    Edin_Lud,

    дай щафетата на Биби, че имаме работа...с теб [}]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #11

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Една щафета не можете да си вземете без мен...



    Bibi - заповядай [:P]

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #12

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Стана ми съвестно - поех щафетата, а не бях решила правилно задачата.

    Така, както бях разбрала условието първия път, се оказва, че решението не е единствено. Причината е в това, че изречението:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">"Златев и бъдещата г-жа Златева ще се женят преди Веска и годеника й."</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    трябва да се тълкува "между тези сватби няма друга".

    Ето сега едно решение, което спазва и това условие:



    април: Гошо Георгиев и Рени Петрова

    юни: Сашо Златев и Пенка Николова

    юли: Емил Иванов и Веска Димитрова

    септември: Чавдар Калоянов и Марчето Коларова

    декември: Митко Григоров и Виктория Манолова.



    Дано това да е отговорът, който очакваше Edin_Lud, иначе ще оженим не когото трябва. Макар че то все тая...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #13

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Така изглежда значително по-добре [:D]

  17. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #14

    Задача 157 (N сватби и нито едно погребение)

    Ама хайде без повече такива задачки!

    Днес се чувствам като Муун [V][V][V]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Програма за обработка на сватби
    От kenifb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 12-10-10, 15:52
  2. Копие на Flash drive - едно към едно. Може ли ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-10, 19:14
  3. 16:9 и 4:3 в едно avi?
    От vast във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-06, 08:31
  4. Задача 155 (3 в едно)
    От Edin_Lud във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 30-01-05, 18:31
  5. Delphi exe нито в Tray нито в Taskbar
    От REHIT във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-02-04, 23:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе