Резултати от 1 до 3 от общо 3

Развиване на мисленето, комбинаторика, логика, схватливост, памет...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #1

    Развиване на мисленето, комбинаторика, логика, схватливост, памет...

    Как поддържате когнитивните способности на мозъка и мисленето?
    Бързина, логика, схватливост, акъл на време... връзки...
    Може и игри да препоръчате.
    Мисля да пробвам World of Goo (пъзел видеоигра) за андроид.

    От класическите игри - има ли нещо по-сложно от шахмат-а, т.е. поне едно ниво на сложност?

    Какви начини има за развитие на паметта (ученето). Обмислям учене на език и съм решил да повиша КПД-то
    Също и да видя какво предлагат в Зеном.
    Не смея да ида за тест в Менса (последно преди 10-12г имах 106)

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Отговор: Развиване на мисленето, комбинаторика, логика, схватливост, памет...

    Зависи от възрастта, но ето тези двете значително ще помогнат (според мен) за посочените цели:

    1
    https://www.puzzle-loop.com/
    както и по-сериозни версии на същия пъзел (на други сайтове) ... но те са за по натам

    2.
    Sokoban - класическа логическа игра
    Има я в много онлайн варианти и по правило има сериозни нива-главоблъсканици.

    Успех с целите и реализирането им !

    ПП
    Като първа и не съвсем лесно постижима цел, може да бъде постигане на резултат от под 10 минути на нивото "25x30 Hard Loop" от посоченото в т.1. https://www.puzzle-loop.com/
    На повечето хора им трябват години за такъв резултат, като постижението му никак не е гарантирано.
    ПП2
    Тук мога да се отплесна малко и да отбележа, че процесор i5-4xxx решава същия пъзел ("25x30 Hard Loop") за по.малко от две секунди. С подходящ софтуер разбира се - имам такъв писан от мен самия. Самото създаване и написване на такъв софтуер също си е една добра тренировка за постигане на посочените цели.

    ПП3
    Личното ми мнение е, че не трябва да се търси бързина, а трябва да се търси сложност. Това в случай, че те интересуват твоите способности, а не какви резултати би постигнал на изпит.
    Преди време тук имаше една доста сложна трудна логическа задача - на пръв поглед електрическа логика, но всъщност накрая се оказа яка комбинаторика. Човека който я реши, я реши за няколко дена, много бавно, но я реши. А пък тези които бързо решаваха по-лесните задачи, не се справиха с тази трудната.
    ... Уф, май не го описах много добре това което имам впредвид. Горе-долу това което искам да кажа, в някакъв смисъл е аналогия на онази мисъл на Платон, която гласи "по-добре последен след орлите, отколкото пръв след гаргите". ПП. не било Платон, а един друг древен грък с още по-главно "П"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 18-03-23 в 19:36.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Отговор: Развиване на мисленето, комбинаторика, логика, схватливост, памет...

    Тая тема ме върна много назад във времето, когато бях запален играч на Сокобан.
    В играта сокобан има един хамалин, който трябва да подреди рахвърляните сандъци на посочените места в склада, като единстваната му операция върху сандъците е да ги бута (... не може да ги тегли).

    От два дена в свободното си време само със Сокобан си играя ей тук (https://www.mathsisfun.com/games/sokoban.html).
    И гледам в перфектна форма съм - за нула време стигнах до 23-то ниво (, което ниво никак не е тривиално).




    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MitkoS; 19-03-23 в 13:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 11-08-16, 23:33
  2. CPU поддържа памет до 1866. каква памет да сложа.
    От divxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-06-13, 16:11
  3. инфо за термоконтролери с ПИД логика
    От eror във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 27-01-09, 14:17
  4. Отговори: 20
    Последно: 13-06-06, 17:03
  5. За памет
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-05, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе