Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 36 от 47 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 696

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #526

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Майка ми е много доволна от Бриелката дето и я взех.
    Нали знаеш - първите 2-3 кафета от нова машина ги хвърляш.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #527

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Кой модел взе ,ако може да споделиш ?

    Sent from my MIX 2 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #528

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Днес питах - нямал, следващата седмица ако в Плевен имало ще докара.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-08-19 в 13:56.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #529

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Получих си машинката вчера, става дума за ето тази https://www.technomarket.bg/kafe-mac...10-ge-09169429, машинката е с 19 бара налягане, 1200 w мощност, верен на принципите си избрах най евтината,поради факта че и по с къпите са същите, само че снабдени е екстри които никога през живота си не съм ползвал няма и да ползвам нито капучино ще правя нито бито мляко, нито каквото и да било.Машинката ми трябваше за едно късо еспресо сутрин и точка.
    Негативи :
    1.Обидно лека,приличаща на детска играчка по скоро, Направена от евтини сплави ( ръкохватка и карантии) .Корубината обаче е лъскава и лови окото,пластмасата бива.
    2.Трябва да се държи чашката докато тече кафето иначе танцува и ще падне на пода.
    3.Липса на индикация за нивото на водата в резервоарчето.Относно минимума.Трябва да е почти винаги пълно, защото има вероятност когато е по средата точно поради дължината на маркучите ( все едно са ги крали) да засмуче въздух.
    4.Забравете да използвате чашки по дълги от стандартните.Дори и да махнете тавичката отдолу пак не стават.
    5.Още на първото кафе тънки струйки вода започнаха да се стичат отстрани, паралелно с кафето което течеше през цедката. За да не тече трябва да се натегне със сила с която бихте стягали джанта на ТИР.Нещо което най много мразя на света.Да натягам тая лембезия като луд страхувайки се постоянно дали няма да се разпадне в ръцете ми.Просто липсва ергономичност когато поставите ръкохватката ,трябва да натискате силно отгоре самата машинка за да я застопорите и стегнете като хората, а това създава във вас усещането че всеки момент нещо ще превърти или разпадне а в най добрия случай ще ви се изплъзне от контрол.
    6.Просто не доумявам как тая на джаджа правена като картонените обувки за мъртъвци са и гарантирали 5 години безпроблемна експлоатация, след като тя е за връщане още в началото на първия час.( Плевенката навремето ми е правила по 100 кафета на ден...но всъщност в сравнение с тази тя е като Ролс Ройс до Запорожец)
    Спирам с негативите.
    Положителни страни :
    1.Прави хубаво кафе .Няма спор и не мога да си кривя душата.С каймак който се задържа безкрайно дълго,плътно и наситено.Макар че и всичко си зависи от факта кога е печено кафето, кога и как точно е смляно, съотношението арабика/робуста и т.н..Но общо взето съм доволен , това е.
    2.Красива е като мебел в кухнята. Малка,филигрантска и добре изглеждаща.Макар че не сме я купили да я съзерцаваме а да ни прави кафе.
    Отценка по шестобалната система от мен - Добър 4
    Дали бих я препоръчал ? Труден въпрос на който честно казано не мога да отговоря ,поради факта че всичко е строго индивидуално! Първо защото за стоте лева колкото е промо цената на машинката нямате никаква по добра алтернатива.За да получите нещо маааалко по добро може би ще трябва да дадете двойно повече.А дали е целесъобразно за хора като мен които пият точно по едно кафе на ден да дават по 200 и повече лева за машинка е въпрос на финансови възможности,лични възгледи и т.н.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #530

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Първо, честито и безпроблемно ползване!
    Обаче, от толкова негативни черти, които си описал, сам си отговаряш на въпроса, защо не винаги екстрите на даден продукт оскъпяват цената му, а използваните материали също оказват голямо влияние. Бриел предлагат голямо разнообразие, като цени и модели, че ако се обърне повече внимание при подбора им няма как да не попаднеш на по-добро изпълнение. Почти съм сигурен за този модел, че е направен от по-качествени материали - Briel ES-35. Може би, като се вгледаш и я докоснеш половината от отрицателните ти впечатления ще отпаднат .

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #531

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Да де, ама само за едно кафе сутрин бих взел кубинка от неръждавейка,
    имам и такава (от 1993г) и си прави много хубаво кафе.

    https://www.emag.bg/kafevarki-za-kot..._7119_-1453571

    п.с. ще надживее и плевенката...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #532

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Е те "плевенките" не бяха ли копие на "Бразилия"-та , сиреч машини за към 400-600лв днешни пари?

    За 100лв ако изкара гаранцията си е ОК , най-важната е, че си доволен от кафето, което прави

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #533

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Честито, Пони!
    Да си я ползваш със здраве! Машинката е хубава и компактна, а с т.нар. "недостатъци" се свиква. Уплътнението уляга след няколко кафета и не се налага прилагане на толкова сила.

    Към плюсовете бих добавил:
    + произведена в Португалия
    + 5 години гаранция
    + неприлично ниска цена

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #534

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Да де, ама само за едно кафе сутрин бих взел кубинка от неръждавейка,
    имам и такава (от 1993г) и си прави много хубаво кафе.

    https://www.emag.bg/kafevarki-za-kot..._7119_-1453571

    п.с. ще надживее и плевенката...
    Имам чисто нова в кашончето.Е....цял живот не можах да възприема вкусът на кафето от така наречените " кубинки".Просто не е моето кафе..Нищо общо с еспресото, особено когато е качествено. Макар че най близките ми хора предпочитат кафето от кубинка и си пият цял живот вече само такова.Но аз просто не мога...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Честито, Пони!
    Да си я ползваш със здраве! Машинката е хубава и компактна, а с т.нар. "недостатъци" се свиква. Уплътнението уляга след няколко кафета и не се налага прилагане на толкова сила.

    Към плюсовете бих добавил:
    + произведена в Португалия
    + 5 години гаранция
    + неприлично ниска цена
    Първото за мен е без значение,ако ще и в Брега на Слоновата Кост да е произведена.Имам вече седма година китайска душбатерия купена за 23 лева която за мен лично е по добре направена отколкото новата ми на Фаяйс която е няколко пъти по скъпа, и която ми идва да я ударя с чука.
    Второто е наистина сериозен аргумент за покупка, но просто силно озадачава след като я поддържиш в ръцете и съм много мнителен по ред причини.
    Цената не биха нарекъл "неприлично" ниска, но все пак е приемлива спор няма и към момента на покупката беше без аналог в нета като съотношение цена качество ако говорим за нов продукт. Ако трябва да я сравнявам например с Плевенката, която навремето я купих чисто нова за около 350 лева, които си бяха точно една прилична заплата то направо цена е наистина смешна.Защото аналога на 350 лева към момента са 700-800 лева.А за 700 лева вече се купува много сериозна машина.
    Както и да е.Важното е че машинката прави наистина "кафе" !. Дори смея да твърдя , че ако кафето е прясно смляно, еднородно , на подходящ номер и от точните сортове, почти няма да намерите разлика с това от направено от профи машина.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #535

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тъй като първо питам тук и после купувам и досега потребителите не са ме подвели със съветите си ще попитам за покупката която обмислям . Насочил съм се към покупката на кафеавтомат , тия дето им слагаш кафе на зърна и си го мелят на момента ,нещо от този род https://zora.bg/product/ep222010 . Та питането ми е , струва ли си покупката на такава техника втора употреба ,че нови са доста скъпи ,а в сайтовете има доста втора ръка, които като нови са били доста скъпи . Към коя (кои) марки и модели са добри и надеждни дори и втора употреба ? Набелязал съм си някой моделчета ,но ще изчакам Вашето мнение.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #536

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Струват си втората употреба, ако ги купиш от фирма/човек за които си сигурен, че са ги обслужили/рециклирали. По-дългата гаранция е предимство. Относно марка-само "Саеко".

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #537

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    539 е в емаг

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #538

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тази става ли ? Май не е Саеко https://www.olx.bg/ad/kafeavtomat-ph...tml#d4281229d5 или тази https://www.olx.bg/ad/3000-super-kaf...bPw.html#login 3000евра като нова ???
    Този пост е редактиран от maxuel82; 13-10-19 в 20:00.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #539

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цената е съмнително ниска. Машината е Филипс, отпреди обединението със Саеко. Дали става по снимка може да ти отговори само баба Ванга.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #540

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    .. и тя не може.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 47 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 469
    Последно: 06-03-24, 21:09
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 19:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 22:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе