Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Избор на термокана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #1

    Избор на термокана


  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Re:Избор на термокана

    Взимай най-евтината, която ти харесва на външен вид... Това е просто кана.

    Весели празници!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #3

    Re:Избор на термокана

    Благодаря ти, ще ги поразгледам в Техномикса.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Избор на термокана

    Както ти е казал колегата взимай най-евтината.Няма смисъл да хвърляш много пари за този уред.Дори най евтините модели на НЕО и Елит са изцяло метални с автоматично изключване и филтър за варовик цената им е около 25/30лв.Остава само да обиколиш магазините.Препоръчвам ти изцяло метална понеже в пластмасовите понякога водата има дъх на пластмаса.
    http://appliances.market.dir.bg/prod...d5/neo-ke-1800

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #5

    Re:Избор на термокана

    Те има някои с алуминиево покритие, което май беше вредно ако не се лъжа И аз искам да не е с пластмасови елементи. На Sapir нагревателя изгоря, според наште сме го развалили ние. Обикновено аз дигам каната от подлогата след като се изключи автоматично, но преди да е спряла да ври водата. Дали е от това, кой знае...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #6

    Re:Избор на термокана

    Не е от това - дали ти ще изключиш нагревателя, като вдигнеш каната или термостатът ще го изключи - няма никаква разлика. Аз си взимам от най-евтините - 15-18лв и няма никакви проблеми. Като изгори - нова и не те е яд. Няма никакъв мирис на пластмаса.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Re:Избор на термокана

    Не знам дали може да изгори нагревателят, но при всички случаи прецакваш уплътненията (а оттам може би и самия нагревател?!). У нас имаме една съвсем обикновена кана (15-тина лева беше) и в упътването пише, след като заври, да се остави поне 30 секунди да поизстине преди да се ползва. С новата ти препоръчвам да го спазваш.

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Избор на термокана

    Това няма никакво значение -дошло му е времето изгорял е .все пак това е само нагревател.Изгаряла ми е и скъпа Russell Hobbs затова и съвета ми е да си купиш по евтина.Няма гаранция ,че като е скъпа няма да изгори.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Избор на термокана

    Цитат Първоначално публикувано от svt11
    Те има някои с алуминиево покритие, което май беше вредно ако не се лъжа И аз искам да не е с пластмасови елементи. На Sapir нагревателя изгоря, според наште сме го развалили ние. Обикновено аз дигам каната от подлогата след като се изключи автоматично, но преди да е спряла да ври водата. Дали е от това, кой знае...
    Не е от това. Просто му е дошло времето. Новата си я махай когато искаш. Ти все пак разглоби ли я да се увериш, че е нагревател. Аз наскоро с една кана имах проблем и се оказа, че се е измъкнала едно от кабелчетата в подложката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #10

    Re:Избор на термокана

    Хмм, отвори ми занимание :rolleyes: Сега ще я погледна.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Избор на термокана

    Понякога термоканата е просто термокана

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #12

    Re:Избор на термокана

    Лошо, не мога да я отворя - нуждае се от някаква специална отвертка. Тия китайци поне в това са иновативни.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #13

    Re:Избор на термокана

    Каната да не е с тръбен нагревател, май нямат защита от пускане без вода. Все още ги има по магазините.
    Тези с нагревателя под дъното си имат защитите и се мият много по лесно.
    Иначе по добре да се изключи от копчето и тогава да се вдига/поставя от/на основата. Идеята е включването/изключването да става в ключа, а не с перата на куплунга.
    Има чудесни за по 18-30 лева. Тея от по 100 лева нещо не ги разбирам
    Оня ден гледах в метро 1,5л (по малка) Оптимум - красива, прилича на чайник, изцяло метална, не надхвърляше 30 лева.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #14

    Re:Избор на термокана

    Цитат Първоначално публикувано от svt11
    ...На Sapir нагревателя изгоря...
    Сигурен ли си че е изгорял...аз също имам такава,която спря да работи и аз като теб мислех че е изгорял награвателя...оказа се,че не изгорял,а не прави хубав контакт в подложката...една медна жичка смачкана на топче и пусната в дупката на подложката оправи работата...за сега...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #15

    Re:Избор на термокана

    Малко извън темата, но имаме проблем с нашата кана. Моделът е на Singer, не иска да се изключи като заври водата и ври все едно е чайник на котлона. Някакви предположения какво и е?
    hadean одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термокана с проблем в щепсела
    От Privet във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-14, 17:43
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  3. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  4. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе