Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кана за пречистване на вода ползвате ?

Гласували
71. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Aquaphor

    27 38.03%
  • Brita

    42 59.15%
  • Electrolux

    1 1.41%
  • General Electric

    0 0%
  • Laika

    1 1.41%
  • Singer

    0 0%
  • Virgin Pure

    0 0%
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 60

Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #31

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    С гивгира на жената, дето сити брашно ще отсявам фракции, па може някой диамант да изкочи от тия въглени Само и само да изчезне вонята на жабурняк от водата.
    Пролетта бях около Девин-Триград–Ягодино. Е няма такава вкусна вода, все едно я сипват от шишетата с едноименната марка във водопровода и по чешмичките в парковете.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #32

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Не троши/мели активния въглен.

    Ви трябвало и така на гранули да няма проблем.

    На прах малко или много ще го гълтате заедно с водата и при редовна употреба може да започнете да страдате цялото семейство от необясними заболявания...

    -липса на витамини(витаминен дефицит)

    -липса на микроелементи

    - понижена имунна защита....


    Иначе ще ви прочисти организма, но то всяко нещо трябва да е с мярка ...

    Затова на гранули и в оригинален вид, пресован и през него минава водата...

    Но ми се струва че в една част от тези кани за пречистване активния въглен е на гранули.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #33

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане


    Първото е съдържанието от филтъра, втората снимка - това дето прилича на миши акита е гранулирания активен въглен, който възнамерявах да натикам. На третата очевидно е кочината, която настана при целият технологичен процес по рециклирането на филтъра Да вкарам въглена така гранулиран беше ясно, че ефектът ще е минимален. Посмлях част от него в мелачка за чер пипер. - Получих черен прах. Смесих двете фракции, обаче съотношението не беше правилно и филтърът не пропусна нищо. Последва корекция с изхвърляне на част от "карашика" и добавяне на още гранулки. Уж станаха нещата, даже водата преминаваше доста по-бавно, и очаквах да излезе течност с неземни вкусови свойства. Жената, като видя цялата чернилка на секундата каза "Да, ти си пий от тая кана, аз утре ще взема друга за мен."
    Като конструктор изпитател с нетърпение започнах да дегустирам резултата от няколкото часа опити. Водата беше бистра, но за огромно разочарование вкусът й беше по-зле от водопроводната. Пак си смърдеше на жабурняк, но имаше и допълнителен привкус от въглищата.

    ОБОБЩЕНИЕ: Усилията по замяна на оригиналното съдържание на филтъра само и единствено с активен въглен не дават добър резултат. Вкусът на водата се влошава, ръцете ми станаха като на въглищар, масата - все едно съм я посипал с тонер, мивката в банята стана черна, тази в кухнята едва не я запуших, като мих гранулите. Мелачката за чер пипер не я сполетя добра съдба. НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА В КЪЩИ.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #34

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Все съм си мислил, че белите неща са перлит, който да държи въздушни междини, за да може да се стича водата между гранулите активен въглен.
    Много фино е смляно, някакво начукване ще е по-добре. Имам две снимки горе какво бях извадил аз от филтъра.
    Този пост е редактиран от avenger; 22-08-16 в 22:33.

  6. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #35

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Използвам Брита от 6-7 години обаче нещо през последните 6 месеца започна да жабонясва водата вътре. Филтъра го сменям на два месеца каната се измива редовно но жабоняка е на лице. Филтрите ли са боклуци или самата кана е за смяна.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #36

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    latzi , изхвърли ли каната и си купи друга. Аз моите ги сменям през 2-3 години.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #37

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз бих пробвал с лека дезинфекцийка на всяко ъгълче и гладка повърхност с парцалче с разредена белина, след15 ина мин. сапунисване и изплакване. Домашната още не е завъдила нищо, обаче, капакът побеля на пръски, все едно съм го пръскал с вар. Оцетът не помага!

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #38

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Смени оцета.

    Иначе може и самата вода да е проблема - ако копат наоколо вик,хвърлят повечко хлор по тръбите и да не става жабуняк, а може и просто да не си вършат работата...
    Може да пробваш просто да оставяш каната на слънце - то ще си свърши работата.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-09-16 в 10:29.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #39

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Брита, големите филтри 4бр. 32,99 в Кауфланд. От това по-надолу май няма.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #40

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    ...От 2 години ползваме AQUAPHOR с филтър 100-5, много сме доволни .
    Ако се оглеждате от време на време изскачат за 9-10лв, иначе са 12.5-13лв. Явно ние не пием чак толкова вода в къщи, но ги ползваме по около 2м.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    16
    #41

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    ...в момента има промоция на филтри "Аквафор" в сайта им до края на месец май..филтрите тип "кошничка" стават за кани "Брита"https://www.aquaphor.bg/shop/promocii/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #42

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Доста добро ревю, където уж Аквафор били на първо място, само дето никакви ги няма в него... сравнете и детайлите. https://www.test.de/Wasserfilter-im-...ner-4840828-0/

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #43

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Аквафор (не Акваефект!), по-скъпите кани и B100-5 серия филтри (цилиндричните) с Аквален. Има надпис на опаковките и синьо-червено лого.
    Не B100-15 (стара модификация) и B100-25 (Maxfor) , на който някой му казват кошничка
    Не взимайте по-евтините кани с марка Акваефект, както и тази марка филтри! Последните са със светло зелени опаковки.
    Въпреки, че са марка на Аквафор, на каната от промоцията в Кауфланд пише, че има срок на годност 5! години! Кой-знае какви рециклирани пластмаси ползват.

    Относно Brita - по-малък капацитет и срок на годност на филтъра, но затова пък с по-висока цена. След около месец и много по-малко от заявените 170л на Maxtra, водата започна да излиза жълта. Освен това на мен ми се струва, че променят вкуса на водата. Опасявам се, че цената на единичните им филтри ще надмине 15, че и повече лева/брой.
    Има доста тестове в тубата, но никой не е правил химически анализ на входящата и изходяща вода. Така, че това са само информационни пособия. Без химически анализ реално не могат да се сравнят различните типове филтри и производители.

    Внимавайте и при купуване на т.нар. трапезни води от магазините. На повечето от тях не е ясен произхода. Както и на други продукти пише "Произведено за ...." и толкова. Да не говорим за съдържанието и качеството на пластмасовите бутилки.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #44

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Има доста тестове в тубата, но никой не е правил химически анализ на входящата и изходяща вода. Така, че това са само информационни пособия. Без химически анализ реално не могат да се сравнят различните типове филтри и производители.
    Браво за рекламата! А сега прочети това, което съм пуснал.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #45

    Отговор: Кана (системи) за пречистване на вода / FAQ - мнения, обсъждане

    Първо не е реклама и второ трябва ли да знам всички езици, на които са писани статии?.
    Споделям собствен опит с цел да помогна..
    За съжаление продължавам да се убеждавам, че тук това не се цени. Даже напротив.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане
    От kod във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 68
    Последно: 02-01-24, 13:36
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 22:45
  3. Електрическа кана за вода / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 23-10-21, 16:44
  4. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 15:07
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе