Резултати от 1 до 7 от общо 7

Стартиране на празна микровълнова фурна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #1

    Стартиране на празна микровълнова фурна

    Здравейте. Искам да попитам дали е възможно да се получи повреда в микровълнова фурна за десетина секунди работа при условие, че вътре беше празна? Онзи ден купих такава печка от магазин Техмарт Бургас и докато ми пишеха гаранцията друга продавачка стартира фурната пред жена ми за да покаже, че работи. Докато видя ситуацията, то едни 5-10 секунди фурната въртя празна. Поисках да ми дадат нова, но казаха че била останала само една бройка и щем не щем я взехме. Сега се чудя това пускане дали би могло да докара някакъв дефект след време. Като цяло ме порази некомпетентността на продавачите в този магазин - не знаят какво продават, какви модели имат, каква е разликата между тях и прочие и най-вече как да се демонтрират и изпробват нещата.
    А това е марката и модела на печката:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Стартиране на празна микровълнова фурна

    Ползвай си я със здраве! За твое успокоение се запознай с принципа на действие на микровелето.

  4. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #3

    Отговор: Стартиране на празна микровълнова фурна

    Не знам на кой би му хрумнало да пуска празна фурна. Аз като купувах преди години я пробваха с чаша вода дали затопля, имаха си приготвена. Не вярвам да има проблеми за 5-10 сек. Дано да я ползваш дълги години (;

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4

    Отговор: Стартиране на празна микровълнова фурна

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ползвай си я със здраве! За твое успокоение се запознай с принципа на действие на микровелето.
    Благодаря! Дано да няма проблем с работата на уреда. Чудя се нещо, това да издава различни звуци и мелодии даден уред какво помага при функционирането му? Или идеята може би е жените да се кефят докато го ползват. Като при на комшията пералнята - свети с различни цветове, има разни мелодийки при различните режими, ама нищо не пере

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Стартиране на празна микровълнова фурна

    А според теб какво помага цвят инокс, та уредите са по-скъпи и народа се мята на тях? Същата работа-кукичка за балък.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #6

    Отговор: Стартиране на празна микровълнова фурна

    Единственото, което не трябва да се прави с микровълнова печка е да се слагат метални съдове и предмети в нея. Това, че е пусната празна не й вреди по никакъв начин. Баща ми с години си оставяше печката да довърши празна времето, след като е извадил по-рано съда с храна от нея и още си работи. На работа още повече такива случаи има със служебната.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #7

    Отговор: Стартиране на празна микровълнова фурна

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Единственото, което не трябва да се прави с микровълнова печка е да се слагат метални съдове и предмети в нея. Това, че е пусната празна не й вреди по никакъв начин. Баща ми с години си оставяше печката да довърши празна времето, след като е извадил по-рано съда с храна от нея и още си работи. На работа още повече такива случаи има със служебната.
    Това с металните повърхности го разбрах, когато преди време сложих да затопля храна поставена в хартия, която от едната страна имаше алуминиево покритие, в резултат на което хартията се запали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Микровълнова фурна ELITE проблем с магнетрон
    От rkulov във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 01-02-19, 12:23
  2. Избор на микровълнова фурна
    От daley във форум Друга битова техника
    Отговори: 37
    Последно: 21-12-17, 12:00
  3. Фурна+микровълнова - 2 в 1 - мнения?
    От reiner във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 25-01-12, 22:56
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 09:52
  5. Микровълнова фурна върху пералня
    От lav4eto във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-08, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе