Резултати от 1 до 8 от общо 8

Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

    по ирония на съдбата на моя милост, непиещ кафе, подариха гореспоменатата швейцарска машинария
    ровенето по нета обаче разкри неизвестната за мен истина, че системите на капсулите са разнообразни до степен Mutter-а да си трахаш

    изниква въпросът откъде, по дяволите, да си поръчам 100-200 капсули кафе и чай и да мирясам, или да ангажирам някой швейцарски агент и да се разправям с куриери и прочее?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #2

    Отговор: Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?


  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    мда, май и ти си намерил единственото място в бг-нета, където се предлагат капсули по тази система
    пичовете обаче обаждат по-висока цена от швейцарците, ама така е като стандартът ни е по-висок ))))

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

    И на мен така миналата година юли месец ми подариха Бош Тасимо и тъй като не успях никъде да намеря капусли януари 2021 си купих нормална кафе машина.

    На нея поне мога да си избирам и кафето което пия, и смес от кафета мога да си правя и най-накрая мога да си "пускам" и любимата марка кафе.

    Да не говорим, че с тези капсули за едно капучино заминават 2 капсули...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #5

    Отговор: Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

    За някои кафе машини продават капсули за многократна употреба:

    https://www.aliexpress.com/item/1005...9f779440e7fd-3

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

    Благодаря за линка.

    Ама миналата година се утрепах да търся и в Али и в Ебай и в Амазон и нямаше.

    Освен това да знаеш, че няма как да е същото - на оригиналните е алуминиево фолио което при натискът върху капсулата се пробива и вътре влизат двата издатъка на Тасимото.
    Водата е под голямо налягане и без фолио избива извън капсулата.

    А Тасимото имат и баркод-четец и без него Тасимо не пуска кафе или каквото е.Уж налягането и температурата е според вида напитка с Тасимо.

    Отделен въпрос е при 85-90 градуса на водата какви частици от пластмасовата капсула се "всмукват" в кафето.

    Тези кафемашини с капсули са малко немски и американски стил - взимам ти парите, а ти пий и бягай, няма значение какво има в капсулите...

    За сравнение само ще отбележа, че в истинските кафенета в Италия няма нищо случайно и всичко е изпипано до последната подробност, например :
    Дори лъжичките за кафе не са от метал, а са от керамика - порцелан, за да не "отпускат" и придават метални йони или какъвто и да метален вкус в кафето и да бъде елиминирана всякаква възможност за просмукване/придаване на какъвто и е да външен/паразитен за кафето вкус.

    Сега чета тук - на един му "по-удобно" еди каква си машина, щото "му омръзнало еди какво си", а пък и сутрин "едва смогвал да си обърше задника", а какво остана "да си прави кафе с "обикновенна" машина".

    Ей така в полза на масовото производство/масовия консумеризъм умряха доста истински неща в този живот...

    Ама стадото блее доволно и с пълен търбух...

    Няма какво да ви кажа - дори храната не е истинска вече - доматите дървени, ягодите червени, ама нямат нито сладост, нито дъх на ягода...

    Нема смисъл - стадото блее със "задоволени нужди"...



    Последно един ми се хвали "какви маратонки имал" - аз му казвам "Аз нямам, те са все найлон и пластмаса", стремя се и имам истински неща - обувки от ествена кожа и гума, които наистина си струват 1** или повече пари, а не нещо което е произведено със себестойност 10-15 лв за чифт маратонки, а ти искат 150-200лв...
    Този пост е редактиран от justify; 13-06-21 в 00:11.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #7

    Отговор: Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

    Има си баркод, разгледай отзивите има и много снимки там. Доколкото за пластмасата, нямам идея. Но кафе-автомата ми е 99% пластмаса, от цялата група само цедката е метална

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Капсули за кафемашина Delizio, система Cremesso - откъде?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Последно един ми се хвали "какви маратонки имал" - аз му казвам "Аз нямам, те са все найлон и пластмаса", стремя се и имам истински неща - обувки от ествена кожа и гума, които наистина си струват 1** или повече пари, а не нещо което е произведено със себестойност 10-15 лв за чифт маратонки, а ти искат 150-200лв...
    човек, офтопик е на темата, обаче ще се включа

    аз ИЗОБЩО не робувам нито на марки, нито на модели
    за мен важно е съотношението цена/качество

    което за един чифт обувки Camel Active ми клони към нулата
    (математическо пояснение: когато при произволен числител знаменателят е огромен, резултатът клони към нула )

    значи тези обувки колко официално носене са видели е без значение, но после колко съм копал в градинката на вилата, че бетон изливах, че райграс газих, че какво ли не пробвах, за да ги убия - няма, безсмъртни са
    подметката е естествен каучук, кожата е телешки бокс, дебел 4-5 мм
    цената май беше между 150 и 200 кинта преди доста години, когато "между 150 и 200 кинта" беше съвсем друго число, като сега наложи ли ми се да си купя качествени (полу)официални обувки, май ще се жертвам с нещо от марката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Капсули за Бош Тассимо - от къде???
    От Popkaro във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 6
    Последно: 24-06-16, 19:49
  2. Избор На Добра Кафе Машина С Капсули
    От strashnia123 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 06-08-14, 23:55
  3. Проблем с кафемашина за капсули Krups KP 3008
    От m62 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-11, 16:29
  4. Отговори: 13
    Последно: 20-10-11, 21:12
  5. Отговори: 3
    Последно: 13-08-11, 10:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе