Страница 65 от 69 ПърваПърва ... 15556364656667 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #961

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    За какво да плащаш бруталната цена на Windows още при покупката на лаптопа? Задължително се купува лаптоп без Windows. После кеф ти линукс кеф ти крак кеф ти ....
    ... друга ОС!
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    OEM Windows с нов компютър излиза много по-евтино.
    Вярно е, ама ... не ми върши никаква работа!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #962

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    "Много по-евтино" е различно от безплатно. Освен това често се налага ъпгрейд към про версия в последствие.
    jhoro одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #963

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Няма как в публичен форум да пишем :"Пиратствай, така е най-евтино."

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #964

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Защо "пиратствай" нали може и линукс.
    justify, jhoro и zzafirov харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #965

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте, в търсене съм на лаптоп за жена ми с бюджет до 1300лв нов или втора ръка. Лаптопа ще се ползва за работа с екселски файлове(поне 10-15файла) отворени едновременно, видео разговори, браузване с доста отворени табове и ползване на SketchUp. Набелязал съм следните модели:
    Втора ръка - Lenovo ThinkPad T460- Core i5-6300U, 16GB, 14.0″ IPS - 830лв.

    LENOVO THINKPAD L380 FHD IPS I5-8250U/128GB/8GB/ГАРАНЦИЯ ДО 06.02.2022Г. – ЦЕНА 890лв.
    LENOVO THINKPAD 13 (2ND GEN) FHD IPS I5-7200U/128GB SSD/8GB DDR4 – ЦЕНА 670лв.
    Нови:

    Лаптоп HP 15S-EQ0012NU /3H582EA 15.6 ", AMD RYZEN 5 3500U, RAM 8 GB, SSD 512 GB, AMD RADEON VEGA 8 - 1079лв

    Лаптоп HUAWEI MATEBOOK D15 /BOHRK-WAQ9BR 15.6 ", AMD RYZEN 5 3500U, RAM 8 GB, SSD 256 GB, AMD RADEON VEGA 8, WINDOWS 10 - 1159лв.




    Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #966

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    За жената взех този:ASUS E410MA, 14", Intel® Celeron® N4020, RAM 4GB, SSD 256GB, Intel® UHD Graphics 600, Free DOS, Peacock Blue
    на цена от 530лв.

    Е, няма подсветка на клавиатурата, но за нея е идеален - тя не пише на тъмно и ще го ползва само за пишеща машина и за интернет - изпращане на материали/текстови файлове, пдф, ексцел по нета.
    Може и някой друг турски сериал по тубата ;-) .

    За мен съм още в търсене и достигнах едни експертни висоти от над 2600лв за работен лаптоп, но ще изчакам, ще видим/разгледам и ...тогава...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #967

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Да ми предложите лаптоп до 700-750лв макс? Изискванията са:
    Процесор 4 ядрен или 2c +2t
    RAM 4-6GB
    Дисплей 15,6 HD или full HD
    SSD - 256 - 512GB

    Ще се използва за гледане на филми, клипове, интернет, музика.

    Благодаря.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #968

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.


  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #969

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Гледай в е-маг, там са най-евтините. Ардес продават скъпо и почти цените им поне според мен са нереални - лаптопи по на 2 години изобщо нямат отстъпка от сравнимите цени на други търговци, а пък тези с вече морално остарели процесори и хардуер им правят някаква отстъпка, но пак не успяват да ги продадат, тъй хардуера им вече е безвъзвратно морално амортизиран/остарял.

    Освен това каквато отстъпка в цената получих в емаг с мобилното им проложение за телефон, другаде не видях да има такова предложение.

    Аз бих търсил с амд ryzen 5 или 7 с 4 или 6 ядра, без значение дали поддържа допълнително виртуални ядра или не.Тоест по-добре да има 4 или 6 физически ядра, отколкото 2 физически + 2 виртуални или 3+3. Има изследване на интел процесорите, че виртуалните ядра допринасят за не повече от +36 % отгоре производителност над 2 -те физически ядра. Тоест при 2+2 относително сравнително при един и същ процесор поколение първият с 2+2, а вторият с 4 физически ядра, вторият ще е с около 60% по производителен от този с виртуалните ядра.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #970

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Гледах и в емаг, набелязах някои, ама за съжаление повечето, които харесах, се оказват с 1 слот за РАМ памет и бъдещ ъпгрейд ще е неизгоден.
    Ryzen 5 или 7 добре, ама не се включват в бюджета.
    Засега разглеждам тези двата:
    този е в ардес, предложен от emil vasilev - https://ardes.bg/product/lenovo-v15-...7001mbm-181182
    емаг - https://www.emag.bg/laptop-hp-15s-fq...scenario_ID=49

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #971

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ако не е спешно, просто не бързай.

    Ако е наложително избирай, защото по принцип след 30 август цените се вдигат, заради "началото на учебната година", макар че миналата и тази години почти целият "залежал баберик" от лаптопи се изкупи от ученици, родители, училища и кой друг се сетиш "поради пандемията" и "работата от вкъщи" и едва ли ще има пазарно търсене като предната година, та дори според мен и като предипандемичните години няма да е търсенето.

    Но според мен за тези пари трябва да наблегнеш на надеждност и екран.И едва след това на колко слота за РАМ има и колко е рама.Първите два параметъра не търпят промомяна при никой лаптоп.

    Броя слотове също, но в крайна сметка може да се наложи да жертваш нещо - ако жертвата е броя слотове, поне гледай РАМ-а да не е запоен, защото леновото масово са така, да не кажа почти всички от този клас.
    Този пост е редактиран от justify; 19-08-21 в 14:05.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #972

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте! Кой от тези три лаптопа си заслужава най-много: Lenovo ThinkPad X270, HP EliteBook 820 G3, Dell Latitude E7270 (e7280) ? Здравина, клавиатура, екран ? И трите машини са втора ръка 12,5", на една цена , с еднакви процесори , FHD , IPS.
    Този пост е редактиран от smoky; 29-08-21 в 18:01.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #973

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ползвах си лаптопа Сони Байо вече 10 години и половина.
    Горкият тази вечер хвърли топа- ще го давам на поправка, но така или иначе вече според мен е леко нерентабилно да продължавам да ползвам 10+ годишен лаптоп за бачкаторски кон, не е толкова надежден, та ми трябва съвет за:

    -работен лаптоп, до 700 лв който ще ползва предимно за пишеща машина, за интернет работа и сърфиране, гледане на филми по 2- 3 до 5 филма в месеца.

    Вече и игри не играя, щот одъртях и предпочитам да се кача на колата и да забия на някъде, отколкото да пуцам.

    Играя само интернет табла в някакъв сайт playon или нещо подобно и то според мен е много тъпа щото алгоритъмът и е тъп и бъгав, ама за разсейване става.

    Та интересува ме не само конкретни лаптопи, но най -вече АМД или интел процесор за лаптоп, предполагам вградена карта ще е достатъчна, но все пак се гони някаква перспектива 5-7 години използваемост на този хардуер.

    Ако за тези 2-3 неща ми подскажете, мога и сам да избера предполагам лаптоп.

    Ако можете да посочите конкретни здрави доказали се лаптопи още по добре.

    За да ви улеснят донякъде ще спомена, че докато преди 10-на години когато купувах лаптоп го смятах за инвестиция, то сега вече разсъждавам по друг начин и го считам по -скоро за консуматив, който ще се изплати от работата и ще дойде време за нов.Та не се хвърляйте на 2000 или дори 1500 лв.Не си струва Парите според мен.

    Дайте съвети моля.
    И благодаря предварително.


    МАЛЕЙЙЙЙЙ-Й-Й-Й-Й-Й....

    След 2 години "мъки, терзания, страдания" се докопах до:

    Отнесох един HP Pavilion Aero 13.3 с 5800u 16RAM, 1TB SSD, 1920х1200 екран(формат 16:10) =966 грама.Подсветката гасне сама ако не използваш клавиатурата около 30 секунди-включва се с първото натискане на клавиш.Има 2 степени на подсветка на клавишите - силно и слабо.Третото натискане изключва подсветката.Шасито е алуминиево магнезиево.Има оключване с отпечатък - работи много добре.
    От тук нататък само лаптопи под 1 кг.Екранът е достатъчен за текстообработка и писане.

    Недостатъците са му 3:
    --> липса на черен цвят(трудно го преглътнах)
    --> не е ОЛЕД екран.
    --> не е с устойчива на разливане клавиатура.

    Ревюта в тубата има поне 8-10 на различни езици, дори на малайзийски/индонезийски има едни си кълчат езиците...

    Влезнах и аз в бъдещето - как съм могъл да разнасям оня кютук 2.7 кг, и то без зарядното, не зная.
    Купувай народе, " на далавера" са сега докато ги има - с 5600u и 5800u процесори . Тегло 966 грама...

    Имах колебание и за 13.3 или 14 Asus zenbook поради военния стандарт който покриват и ОЛЕД екрана, но след няколко ревюта които в които се казва, че макар да е с 2 вентилатора и радиатора/двойно охлаждане вентилаторите му често се чуват осезаемо се отказах.Иначе Зенбука си е оферта от около 1550лв за 13.3 или 14 с 5500u AMD процесор.По-сериозен процесор за сега не предлагат.

    Загледах се края на миналата година и първата половина на настоящата в Asus Experbook, АМА едно че не предлагат новите АМД процесори в този лаптоп, второ че стари лаптопи модели отпреди 2 години ги предлагаха на същата цена все едни са току що произведени и пуснати на пазара и друго че им искаха по 4000 бинки. Сетиха се да ги намаляват преди 2 месеца когато вече на пазара бяха лаптопите с ryzen 7 процесори...ПРОСТАЦИ --> кътайте си ги за зимнина тея лаптопи - първо ги намалиха на 2900лва, след това на 2400лв, третият път на 1800-1900лв и сега вече ги гледам на 1500-1400лв...В бурканите и за ЗИМНИНА...
    Този пост е редактиран от justify; 15-09-21 в 08:36.
    jhoro одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #974

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Отнесох един HP Pavilion Aero 13.3 с ...
    От тук нататък само лаптопи под 1 кг. Екранът е достатъчен за текстообработка и писане.
    Пишеш „достатъчен за текстообработка и писане“, но това за всеки е различно!
    И телефона ми е достатъчен ... понякога - хем е 5“, ама друго си е 17“ екран.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #975

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    След близо 20 години с 15-17ки, от година и половина дори 15ката ми се струваше прекомерно голям.
    Как точно станах привърженик на "женския размер латоп" и аз не зная, но първо станах привърженик на нотбуците, сега вече на субнотбуците.
    Искаше ми се нещо със сензорен екран който да е ОЛЕД, с поне 400 нита осветеност и екран поне 1920 на 1080 + активна писалка, която ще става за работа и за лични проекти за скициране на определени песонажи, но не намерих това което търся дори до 2200 лева, а и отделно се продават падове за скициране. Но на първо време мога и без или поне да се упражнявам с мишката.

    Така или иначе станах привърженик и на макбук резолюцията 2660/40 х 1600 пиксела, но не и на макбук.

    И към дел xps се бях засилил, но получих много лоши отзиви за надеждността им + високата цена.Гледах и ENVY и пробук, но й пробуците и ENVY не е ясно с какъв екран ще дойде и нямаше гаранци, че като похарчиш 2400 екрана ще 400 и нагоре нита.Отизивите за екрана от ниския и средния сегмент на ENVY бяха че екрана е 220-250 нита.За пробуците пишеше, че са здрави, но пък екраните им бяха все 220-250 нита.От ENVY само най-високия ценови сегмент 2600+ лева пишеше, че са с приличен екран.

    Иначе не мога да си конфигурирам безжично принтера HP 1102w за директна връзка за печатане с лаптопа HP P Aero. Със Сони Вайото няма проблем и си печати по wi fi.

    Аерото изобщо не търси принтера, ами директно ми изписва, че "не може да осъществи връзка".Като гледам е нещо с настройките най-вероятно било от УИнДефендера не пропуска през стената, било щото не е споделен принтера или нещо от сорта. Или мрежата е частна и не ми активна отметката за споделяне на принтери/да ме откриват или нещо подобно.В "публичната мрежа" пък изобщо не може да се споделят принтери или да се търсят откриват- няма дори квадратче за отметка...

    Това е положението:
    Прикачен файл 37283
    Ще го мъча повече утре в офиса, па белким имам спокойствие да го направя.

    А ми беше интересно какво "ще покаже" вграденото графично ядро/а:

    Прикачен файл 37284
    Този пост е редактиран от justify; 15-09-21 в 23:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 69 ПърваПърва ... 15556364656667 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе