Страница 67 от 69 ПърваПърва ... 17576566676869 ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #991

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    ами каквото пратят , макар че наистина няма логика за 12 гига, така или иначе съпругата ми не е геймър, може като дойде да се окаже и 8 гига знам ли , днешните търговци понякога не знаят какво продават

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #992

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ще бъде 8+4 , най-вероятно в едноканален режим. Споко, няма да имаш проблеми.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #993

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    8 гига казаха фабрично и добавени + 4 във втория слот , казаха спецовете, че няма проблем, ако не съм доволен може винаги да се смени с 8 гб , но нямам нужда засега от такива гиги

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #994

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Счетоводството на НАСА явно ще се води с тоз лаптоп.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #995

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Па нали не са извадили парите от твоя джоб, какво ти пука чие счетоводство ще се води...???

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #996

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Явно Наско не е виждал как работи лаптоп от 600 лв, стартираш го , отиваш за кафе и след втората цигара таман е заредил.
    brave одобрява това.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #997

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Явно Наско не е виждал как работи лаптоп от 600 лв, стартираш го , отиваш за кафе и след втората цигара таман е заредил.
    лаптоп и за 3 бона ще прави същото, ако OS е на HDD, а не на SSD

    без да се засягаш, но но няма смисъл да спорим, след като допусна, че 12 гиги може да са 6+6
    не се засягай, просто нека всеки бъде профи в областта си, все пак сме тук точно за това: да си помагаме в нещата, в които няма как да сме про, нали така?

    пожелавам безаварийно "каране" на жена ти дълги години на новата машинка
    Gena_bs и nassko1 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #998

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Не продавам части за компютри , за да им знам спецификациите , но по цял ден работя на тях и мога да преценя горе-долу как работят
    justify одобрява това.

  11. Mej
    Mej е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    2
    #999

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте на всички. Понеже съм гол и бос с новите тенденции и промени при мобилните устройства. Търся мнения с конкретни модели до 1500-1700лв. Ще се използва за Филми, Клипове, Някоя игричка евентуално и Solidworks на базово ниво. В момента съм с дърто куче Dell Inspiron N5110 на 10г.(Безпроблемно), който трябва да го пенсионирам. Имам желание да е по тънък, и възможно да е в крак с новите тенденции хах. Благодаря ви.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1000

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Е, то никави параметри нямаш посочени?

    Аз съм HP Aero 13.3 който е с 1 тб SSD, AMD 5800u и с тегло 960 грама. Целият а алуминиево магнезиев.

    Вече има и с AMD 6800u процесори, който да една стъпка напред пред 5800u.


    За мен най-доброто като съотношение цена/качество са Zenbook. Цените им обаче бяха 2600лв и паднаха до 2400лв., а преди месец видях и такива които ясно не бяха закупени с процесори АМД 4700u на цена от 1400-1500лв в еМаг...

    Zenbook-a отговарят на военен стандарт на щатската армия и НАТО за издръжливост на влага удари, температура...
    Но са с тегло 1.3кг/1.4кг и най-новите от тази година са 1.1 кг тегло.
    ASUS ZenBook 14 UM425UAZ-KI016T , Ryzen 7 5700U, 16GB , 512GB SSD за около 1400лв
    ASUS ZenBook 13 OLED UM325SA-KG071T Pine Grey, Ryzen 7 5800U, 16GB RAM, 512GB SSD за около 1500лв https://www.amazon.de/dp/B098KNH8DJ?...XrEYMXDhg&th=1



    Според мен следи в еМаг - рано или късно пускат голямо намаление. Най-големите има намаления са след лятото и от 12 до 15 септември. Поне миналата година беше така.

    Ако не бързаш следи еМаг и други търговци и като излезе нещо изгодно купувай.

    HP имат и probook, но не ги препоръчвам - казват, че са здрави и издръжливи, но екранът им не блести с нищо което да си струват парите. За 250 лумена осветеност не си струват парите.

    Бях се засили към Леново, но в един друг форума от сервизните техници не прочетох изобщо хубави отзиви, освен че са с най-мощния хардуер, но казваха, че имат доста голям брой рекламации от дефекти и поради това се отказах да гледам тази китайска марка лаптопи.

    Може би elitbook на ХП си струват парите, но там цените отиват на + 2000лв...

  13. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1001

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Пишеш в Емаг Asus FX506 и си взимаш един за 1700лв. има за тази пари с Intel i5 11400H и Видео Nvidia 3050. Просто страхотни характеристики и лесно се ъпгрейдва до 2 TB NVme SSD и до 32GB Ram памет.
    Лично аз си купувам само Асус Лаптопи сега новият модел е Asus FX507.
    На моят стар 5 годишен Laptop Asus N580VD съм сложил 32GB Ram DDR4 2400Mhz. и 2 TB SSD тоест NVMe Samsung 980 Pro 1TB + 1TB SSD Crucial MX300.
    Този пост е редактиран от brave; 06-06-22 в 13:07.

  14.  
     
  15. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1002

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Другата година пускат лаптопите с 13-то поколение Intel, Nvidia 4000, DDR5 5200Mhz. и PCI 4.0 всички хард дискове ще са NVMe PCIe 4.0 тоест по 2 на Лаптоп. Аз това и чакам за да си сменя моят лаптоп, като вече съм се приготвил и купил два NVMe 4.0 диска Samsung 980 Pro 1TB + 1TB WD Black SN850

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1003

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Защо си купил дисковете сега, смяташ че догодина ще са по-скъпи ли?

  17. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1004

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ползвам си ги на старият ми лаптоп но работят на PCI 3.0 тоест максимум до 3500MB/s. Иначе и двата диска си работят супер и на старият ми лаптоп. На нов Лаптоп ще работят на 7000Мб/с. Това е единствената разлика. Но иначе си работят на стари Лаптопи и компютри просто трябва да направите това в Биоса за да работят нормално.
    За да работят NVMe дисковете на по-стари Лаптопи или Компютри трябва да направите това в Биоса :
    Secure boot > Disabled
    HDD Smart Test > Disabled
    CSM - Disabled If Using Uefi Booting, if no is need to be Enable

    Купувам си ги от Еbay UK тук цените не са като в България, а много по-евтини, като ти дам за пример сега си купих WD Black SN850 1TB за 85 паунда или това са 200 лева.
    Също така имам и USB кутишка за NVMe дискове. Виж в темата Покупка на SSD + HDD там съм дал по-подробна информация със снимки.
    Този пост е редактиран от brave; 17-08-22 в 16:05.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1005

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Беше важно уточнение, благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе