Страница 58 от 69 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1027

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #856

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    За твоите задачи и лаптоп до 1000-1200лв. би свършил работа. Няма защо да даваш 2000лв. за лаптоп за ежедневни задачи. На ASUS VivoBook моделите са що годе читави - например този https://ardes.bg/product/asus-vivobo...haracteristics.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #857

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    За твоите задачи и лаптоп до 1000-1200лв. би свършил работа. Няма защо да даваш 2000лв. за лаптоп за ежедневни задачи. На ASUS VivoBook моделите са що годе читави - например този https://ardes.bg/product/asus-vivobo...haracteristics.
    Благодаря за идеята! Серията е с много симпатичен дизайн, ниско тегло и издръжлива батерия.
    Две неща ме разколебават.
    Първо, цифровият блок на клавиатурата е леко скопен, а в работата ми се налага да го ползвам много интензивно.
    Второ, модификациите с 16 GB RAM и SSD диск започват от 1749 лв. Имам намерение да ползвам лаптопа поне 4-5 години и ми се ще да е с повече оперативна памет. Както казах, налага се да ползвам и виртуални машини, заради стари 16-битови програми, на които има бази данни.
    Не много често, но все пак се случва да правя презентации под формата на кратки филмчета. При последното отиде към половин час експорта с използването на 8 GB RAM и SSD диск. Е, вярно, процесорът е вече старичкият i5-560M. Затова предвиждам ресурси имам ресурси в запас.
    Аз също не съм привърженик на даването пари на вятъра за техника, но има и горчив опит с икономисване, точно при лаптопите.
    Първият служебен лаптоп си го избрах аз и реших да не се изхвърлям, та взех едно Амило. Това чудо постоянно загряваше, охлаждането му още при проектирането не беше разчетено добре. Гаранционно леко го модифицираха, но пак беше мъка да сее работи с него.
    След това ми препоръчаха Текрата и е недоумявах защо при привидно аналогични параметри от по-ниската серия, цените са 50% по-високи. Е, за 9 години вярна служба го разбрах.
    Отделно, очаквам от по-скъпите модели и по-качествен дисплей. По-скъпите модели на Dell са с IPS и честота 144Хц (ако това има някакво значание).

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #858

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Планирай да използваш лаптопа максимум 3 години.
    Аз не виждам смисъл да се дават излишни пари. При положение, че никой не може да гарантира безпроблемна работа на каквато и да е техника за някакъв срок.
    Затова обърни внимание на гаранционната поддръжка, сервиз, удължена гаранция и/или застраховка и т.н.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #859

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от jonkobg Виж публикацията
    Както казах, налага се да ползвам и виртуални машини, заради стари 16-битови програми, на които има бази данни.
    Не много често, но все пак се случва да правя презентации под формата на кратки филмчета. При последното отиде към половин час експорта с използването на 8 GB RAM и SSD диск. Е, вярно, процесорът е вече старичкият i5-560M. Затова предвиждам ресурси имам ресурси в запас.
    Аз също не съм привърженик на даването пари на вятъра за техника, но има и горчив опит с икономисване, точно при лаптопите.
    .
    Защо за този сценарий не вземеш някой непретенциозен лаптоп и не му сложиш 32-битов Windows да ти вървят DOS-овските истории, за да не се занимаваш с виртуалки. Ако можеш да намериш някой,който да ти инсталира 2 операционни системи--->32-битов и 64-битов Windows. Ако не бързаш много може да изчакаш да се появят лаптопите с AMD Renoir.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #860

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Планирай да използваш лаптопа максимум 3 години.
    Аз толкова планирах да използвам и настоящия, а той 9 години се държи, с един междинен ъпгрейд на паметта и диска. Ако не беше се появил проблем с някои от клавишите (оказа се, че нова клавиатура като резервна част вече не може да се намери) и необходимостта от ъпгрейд до Уиндоус 10 по препоръка на НАП, сигурно още 1-2 години щях да карам с него. Наясно съм, че такъв късмет вече едва ли ще имам.


    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Защо за този сценарий не вземеш някой непретенциозен лаптоп и не му сложиш 32-битов Windows да ти вървят DOS-овските истории, за да не се занимаваш с виртуалки. Ако можеш да намериш някой,който да ти инсталира 2 операционни системи--->32-битов и 64-битов Windows. Ако не бързаш много може да изчакаш да се появят лаптопите с AMD Renoir.
    Имам 2-3 седмици на реша, именно заради изискването на НАП, цитирано по-горе. А ако имам непретенциозен лаптоп за старите програми, трябва да има отделен за новите версии, които искат доста здрави ресурси. (Старите са 16-битови, а новите имат 32 и 64-битов вариант и работят с SQL server).
    В крайна сметка, ако си намеря клавиатура, може и само Уиндоус 10 да купя, а по-нататък да прехвърля лиценза на новата машина.
    Честно казано, през последните години въобще не следя какво се случва на пазара на процесорите, нито знам кой с кой интелски е съпоставим, и, доколкото разбирам сега, АМД отново набират скорост..
    Благодаря за споделените мнения и съветите!

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #861

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    32 битова ОС на нов лаптоп ще е трудно, да не казвам невъзможно да се инсталира, най-малкото поради липса на драйвери. Виртуалката е перфектно решение. Друг вариант е да си вземеш реновирана маркова машина с гаранция - има много здрави машини, които на времето са били много скъпи, а и още се държат в пъти по-добре от някои нови лаптопи на тяхната цена като употребявани.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #862

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Би трябвало 32.битов Windows 10 да няма проблеми с драйверите.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #863

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Относително е. На 2 произволни лаптопа - евтин HP и Asus за около 1000 лева, за HP има за 32 битов windows 10, дори за windows 7 драйвери, за asus само за windows 10 x64. А и реално, както казах, по-добре е нещата да се правят с виртуална машина, дори софтуера за 32 битова ОС би трябвало да си върви без проблеми и на 64 битова. А тези DOS приложения дори и на 32 битов windows 7/10 може и да не тръгнат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #864

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Друг вариант е да си вземеш реновирана маркова машина с гаранция - има много здрави машини, които на времето са били много скъпи, а и още се държат в пъти по-добре от някои нови лаптопи на тяхната цена като употребявани.
    Преди 4 години ми оферираха Fujitsu Celsius H730 за 4-5 хил. лв. Тогава нямах нужда от лаптоп, пък и сумата е голяма, но меракът ми по такава машина си остана. Онзи ден ми предложиха от Н760 серията за 1300 лв. с ДДС и инсталиран Уиндоус. Обаче процесорът не беше i7, а i5-6440Q. Така де - сумата идва хем над психолотическата ми граница за цена на лаптоп втора употреба, хем е с по-слабия процесор (реално не знам дали ще се усeти, де). Затова пак прегледах новите модели. ASUS и ACER определено сбиват пространството за цифровия блок. Към новите модели на Lenovo имам резерви. Остават HP като DELL като сякаш DELL имат по-интересни модели с процесори от девето поколение, като някои от тях са на промоция в момента.
    https://ardes.bg/product/dell-vostro...haracteristics
    https://ardes.bg/product/dell-g3-359...haracteristics
    https://ardes.bg/product/dell-g3-359...12-16gb-161565
    Не си падам по геймърски дизайн, но предполагам, че G3 серията е с по-добро охлаждане.

    Fujitsu няма подходящ модел на промоция и излизат по-неизгодно, а процесорът е от по-старото осмо поколение:
    https://ardes.bg/product/fujitsu-lif...-i7-w-p-157651

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #865

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Трябва ти нещо такова----> Acer Aspire 5 A515-55-55Q

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #866

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Преди 10-на дни си взех долното,според мен е доста добре и много лек.Не знам дали на теб ще ти е достатъчно и какви са точно разликите в процесора,но щом колегата предлага горното,което в сравненията на същата страница е подобно,вероятно ще е добре.

    п.с.Всъщност видях,че това ти е предложено и рама ти е малък.Бутоните не са най-доброто,малко трудно се виждат.

    https://ardes.bg/product/asus-vivobo...BE%D0%BF%D0%B8

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #867

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    В този случай наличието на външна видеокарта е по-скоро нежелателно. Вградените са достатъчно мощни за всичко извън геймърство. Външната видеокарта ще вкарва излишна топлина и евентуално ще намали надеждността на лаптопа. Зет ми има лаптоп с 8-мо поколение Core I3 и някаква виртуална машина без проблеми върти някаква досовска програма. По-скоро за виртуалната машина трябва повечко RAM. Сигурно и 16 GB ще са предостатъчно за стартиране само на една виртуална машина.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #868

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Трябва ти нещо такова----> Acer Aspire 5 A515-55-55Q
    С Уиндоус цената става като на първия ДЕЛЛ.
    Малко ми е странна ценовата политика на Ардес по отношение на разликата без/със Уиндоус - 300 лв. при Хоум едишън и 400 лв. при Пръфешънъл. Особено при Хоум, разликата е по-голяма от цената на операционната система в българския сайт на Майкрософт, да не говорим, ако сравним с други страни.
    Все си мисля, че покупката на ОС на с компютър трябва да е по-изгодна, отколкото отделно.
    По-ниската цена на ОС при втората употреба е голям плюс, но имам съмнения дали всички нашенски фирми легално продават такива лицензи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #869

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Не съм юрист ,но мисля,че препродажба на т.нар. OEM Windows е незаконно.Тоест някой компютър втора употреба идва със законен Windows. Може да се препродава само хардуера,но не и Windows-а.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #870

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Мисля, че при закупуване на нов hardware с лиценз за съответната OS той си е законен. Предполагам така стоят нещата и за refurbished техниката.
    Независимо колко пъти се препродава тя, лепенката с лиценза си стои на нея. Нямам предвид стара IT, която е докарана в насипно състояние и тук се сглобява от знайни и незнайни фирмички. И се рекламира като реновирана.
    По едно време лицензите за OS и software бяха обвързани с hardware ID на HDD и/или mainboard. Приемаше се, че са основна част от компютъра. Сега вече тази практика е силно ограничена, предполагам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 69 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 18:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 14:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 13:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 12:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 01:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе