Страница 59 от 69 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #871

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Microsoft имат програма за лицензиране на софтуер за refubished компютри.
    Поне от телефона не успях да достигна до списък с оторизирани търговци за България.
    Относно препродаването на ОЕМ лицензи... сложна материя ми се вижда. Има търговци, които изкупуват лицензи и ги препродават. Единият даже е маркетплейс търговец в еМаг. Цитират се решения на Съда на ЕС, че ОЕМ лицензи могат да се препродават, дори в лицензното споразумение да пише друго.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #872

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Taka.

    Все още съм без нов лаптоп/нотебук.


    За сега изборът е между 3 марки и модела:

    - Lenovo Thinkbook


    - Acer Swift(1 или 3 или 5, не съм решил все още )


    - Asus Vivobook или както там се казваше.

    Байото го поправиха и го ползвам, но ще на ща, доброзорлен ще го сменям и зачислявам "в запаса"(резерва), щото одъртя горкият, а и отделно онези боклуци Сони не разпродадоха бизнеса си с мобилни компютри(лаптопи) и оутсорснаха поддръжката на софтуера, та сега от време на време се появява и някой проблем с драйвери, а аз си мисля, че е проблем с хардуера ...
    Пример - от време на време ненадейно се появяваше някакво пращене в говорителчетата, дори непредизвикано - така като си стои лаптопа в активен режим и започват да пращят и се губи звука и няма начин да се пусне.

    Откакто преди 2 седмици си инсталирах Microsoft Edge(самият Уиндоус 7 ми го предложи или отнякъде изскочи реклама) от официалната страница на Microsoft вече около 3-та седмица това пращене и загуба на звук просто го няма ...

    И като гледам няма и да го има...

    Но ще го зачислявам в резерва.

    Единствено ще изчакам появата на лаптопи с новият Ryzen 5 4500U мобилен процесор и ще купувам.

    Доколкото разбрах/прочетох Thinkbook-a е "проява"(на основата) на Lenovo IdeaPad.Шаси и корпус всичко от алуминии.Има подсветка и антиsplash(против пръски/капки или разливане)защита - кой както си го преведе.

    Има пръстов сензор, който е вграден в копчето за пускане/гасене на лаптопа, екраните им са IPS FULL HD по 250 нита.Тежат 1.7кг/1.8кг. Процесорът им е 10101u/10201u.

    Асусите са нещо подобно, но от тях има и по-леки, но не ми дават такива пари.
    Отделно, че имам избор между Swift и Thinkbook.А не ми се дават, защото нито имат по-голяма производителност, нито като гледам са по-здрави, нито са по-малко или еднакво пари, а отгоре на това и тежат колкото или повече от Thinkbook-а, който е по-тежкият измежду Swift и lenovo Thinkbook.

    Единственото което леко ме дразни, е че вероятно Swift-a няма да може да се ъпгрейдва с повече RAM след време, което е леко фрустиращо(разочароващо), не защото ще го ъпгрейдвам кой знае колко, но защото все пак ще им тази възможност.За справка Сонито в момента е 2х4гб Hyper X мисля kingston-и.И това му е единственият ъпгрейд, но пък му дойде добре, да не се напъва много.

    А ще чакам Ryzen 5 4500u, защото му дават да превъзхожда значително i5 10210u на интел.

    Засега толкова.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #873

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Такива лаптопи ще видим сигурно лятото, може и в края му. Така че бая ще има да чакаш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #874

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    4-то поколение Ryzen 5 и 10-то поколение Core I5 са прекалени за потребител с т.нар. ежедневни задачи..Все се чудя някой защо иска алуминиев корпус, сякаш иска да участва в Кечмания.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #875

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Не искам алуминии.Моделите са такива.
    Просто за тези пари има алуминиев корпус.И като ще давам пари, защо не алуминии...???

    Горе долу по-същата причина по която имам автомобил за 240-50 коня.За тези пари това което можех да купя като най-добро(откъм съотношение мощност-комфорт- надеждност/безаварийност-цена на поддръжка).

    А и сега съм с лаптоп с пластмасов корпус.Не се оплаквам - издържа 3 падания с директен удар в ръба до едната панта без каквито и да е последствия за лаптопа, освен побитости по пластмасата.Здрав лаптоп с добър FULL HD екран.Първият съм в този форум с такъв, и всички ме "анатемосваха" защото "много висока била резолюзията на този екран(15'4) и как съм щял да чета малките букви поради високата резолюция"
    Може да се проследи дискусията от преди 10-на години...


    Няма нищо, то и с колата беше същият цирк - първата година "анатема", след това "дай да я покарам"

    За тези пари купувам най-доброто, а и да не го ползвам на 100% още по-добре.Техника която се ползва на 100% от възможностите й сдава багажа...Винаги е по-добре да има резерв като производителност.Отделно това отговаря повече на критерия "ползване с преспектива", тоест дългосрочно ползване с оглед на нарастващите изисквания на софтуера към хардуера.



    Общо взето съм раздвоен между мобилността на swift около 1.2кг-1.5кг и възможността за ъпгрейд на Леново Thinkbook.Ще го изяснявам в движение този въпрос със себе си.И в зависимост от новите предложения.Ако е възможен ъпгрейд на РАМ-а, ще е сигурно swift.Ако не ще го мисля в зависимост от теглото на всеки един лаптоп.
    Този пост е редактиран от justify; 16-02-20 в 08:16.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #876

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    4-то поколение Ryzen 5 и 10-то поколение Core I5 са прекалени за потребител с т.нар. ежедневни задачи..Все се чудя някой защо иска алуминиев корпус, сякаш иска да участва в Кечмания.
    Като ти покажа стария ми Lenovo Yoga с пластмасов корпус на 4 години как изглежда,и колко пъти му се пука корпуса при пантите,ще разбереш защо новият ми е с алуминиев корпус

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #877

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ето какви процесори пусна AMD днес:
    AMD Ryzen™ 9 4900H
    AMD Ryzen™ 9 4900HS

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #878

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте!
    Не искам,но ми се налага покупката на лаптоп.Ще се използва в училище, което означава работа с Word,Excel,Power point,вероятно и някой филм за гледане.Няма да се играят никакви игри.Сумата,която мога да отделя е 800 лв.
    Благодаря!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #879

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #880

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Да , но с ОС отива към 1000лв.
    По-добре малко по-слаби характеристики , например това - https://ardes.bg/product/lenovo-idea...bm-w10h-167126 , но с Уин 10.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #881

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Не видях,че е за бизнес.
    Този е по-добре---->Лаптоп Acer Aspire 3 A315-53-P5T6 - NX.H38EX.049_W10H

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #882

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ако има нещо,което си заслужава мога да отпусна още 200 лв.
    Благодаря на всички ,които се отзоваха до момента!

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #883

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Избирай от новите процесори на интел или АМД.

    Новите на АМД имат около 40-60% по добро вградено видео в процесорите ryzen5 4500u и нагоре.

    Миналия месец имаше нови лаптопи леново, с новите процесори на интел, но сравнително бързо ги изкупиха.


    Иначе мога да препоръчам Outmax като един от сайтовете с най евтини лаптопи и с безпроблемна рекламация ако се наложи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #884

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Аз все си мисля,че за така наречените ежедневни задачи са напълно достатъчни процесори като Celeron, Pentium или Athlon с вградените им графики. Съчетани с едно SSD ще вършат добра работа. Като изключение може да се избягнат Pentium N### и Celeron N###.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #885

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Отново ви благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 69 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе