Електронен четец Prestigio eBook Reader PER3162B. Сравнение на E-Ink и SiPix
http://setcombg.com/news/reviews/rev...r-PER3162B.asp
Прочетете кратко представяне на новия модел електронна книга Prestigio eBook Reader PER3162B.
Основната разлика между него и обсъждания в другата статия ( http://setcombg.com/news/reviews/rev...book/Ebook.asp ) модел PER5062B е използвания екран - в разглежданото преди устройство той беше SiPix, а при PER3162B е използван дисплей на лидера в производството на електронна хартия E-Ink.
В статията ще намерите и снимки на двата дисплея, които ще направят избора ви на електронна книга по-лесен.
http://setcombg.com/news/reviews/rev...k-vs-SiPix.jpg
Re:Електронен четец Prestigio eBook Reader PER3162B. Сравнение на E-Ink и SiPix
Открих проблеми с книжката, касаещи допълнителната microSD карта. Не знам дали проблемът е в конкретната бройка или общ.
Първо - копирането е много бавно към microSD картата ако я ползвате в книжката. Към вградената памет, електронната книга копира много по-бързо.
Второ и по-важно - microSD картата не се маунтва (открива) при палене на устройството. Вече ако я извадите и поставите пак - тогава се открива. Това следва да се допотвърди - пробвах го с външна карта, на която имаше качени 16 000 файла - може проблемът да е от огромната бройка.
Ще го доизтествам с по-нормално количство и ще пиша пак дали има проблем с откриването й.
Re:Електронен четец Prestigio eBook Reader PER3162B. Сравнение на E-Ink и SiPix
Мисля, че диагностицирах проблема правилно - бройката, която е в мен има проблем с маунтването на SDHC карти.
Изпробвах две различни 16ГБ и една 8ГБ - картата не се маунтва при включване на четеца и трябва да се извади и постави пак за да се вижда от устройството.
Чиста СД карта - имам под ръка 2 - 1ГБ и 512МБ - и двете карти работят без проблем с Prestigio eBook Reader PER3162B.
Re:Електронен четец Prestigio eBook Reader PER3162B. Сравнение на E-Ink и SiPix
Това чудо няма ли ъпдейт на фирмуера? Предполагам си е софтуерен бъг който би трябвало да са го фикснали. От друга страна ето една от причините поради които не си купувам нищо с този бранд.
Re:Електронен четец Prestigio eBook Reader PER3162B. Сравнение на E-Ink и SiPix
При покупка на Prestigio eBook Reader не забравяйте да проверите действието на всички бутони. При натискане на кой да е бутон светва индикацията в горния десен ъгъл на устройството. Вчера закупих модела PER3162B. Бутонът за увеличение не действа както трябва, необходимо е да го натиснеш няколко пъти за да зацепи. Иначе всичко е OK.