Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с батерия на ASUS M51VR от какво е ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #1

    Проблем с батерия на ASUS M51VR от какво е ?

    Имам едно лаптопче Asus M51 VR - изведбъж преди около месец ми се скапа батерията /машинката вече е на над 2.5 години явно и е дошло времето /-реших да си купувам нова , само че в БГ много яки цени обаждат за такава батерия А32- F3 - оригиналната и беше на 11.1 волта , 4700 Ач - реших и си поръчах със същите параметри , само че 7200 Ач от ebay ......, батерията пристигна за около 10 дни- сложих я , заредих я и си тръгна , в действителност когато си зареди напълно издържа над 3 часа - с оригиналната не успяваше на надхвърли 2 часа

    Проблема ми е следният -когато падне до край новата батерия /по съвети на колеги знам че нова батерия поне първите няколко зареждания трябва да се държи на зарядното поне 12 часа , след това да се изтощи напълно и чак тогава да се включва пак за зареждане/ , след като включа зарядното не ми показва на иконката за батерията че е започнало зареждане -имам една програмка EVEREST - проверявам и в нея - там също не ми отчита че е започнало зареждането на батерията - изчаквам няколко минути -резултат е същият - зарядното включено - изписва ми че е на променливо токово захранване и не започва за зарежда - рестартирам лаптопа - резултата същият !!! Всичко обаче се оправя когато докато е включено зарядното откача за момент батерията от лаптопа и когато я върна започва веднага за зарежда ????

    Друг проблем с тази новата батерия е че нивото на зареждане не винаги е отразено вярно в лентата на иконите - сега докато пиша това ми показва дълго време че батерията е на 35 %и така без да се смъква показателя - в момента в който включих зарядното да дозаредя батерията веднага ми отчете че са останали 11 % - искам да кажа че не е точно опреснаването на информацията относно състоянието на батерията ???
    тема
    От какво са породени тези проблеми ? Възможно ли е ХР-то да ми ги прави , с преинсталация дали ще се оправи /има ли вариянт операционана система да си е "калибрована" по старите параметри на батерията???

    Другото което си мисля в биоса дали има някаква настройка която трябва да се променя ?Знам че има нещо за колиброване /или някакъв подобен термин беше/ на батерията - ако стартирам това дали ще има ефект???

    Какво ще ме посъветвате да правя ???

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем с батерия на ASUS M51VR от какво е ?

    От батерията ти е. Просто електрониката на новата ти батерия не се разбира коректно с лаптопа и за това се получават тези аномалии.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #3

    Re:Проблем с батерия на ASUS M51VR от какво е ?

    има ли начин този проблем да се оправи?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Проблем с батерия на ASUS M51VR от какво е ?

    Винаги има начин да се оправи даден проблем , но колко си склонен да платиш за това !
    Има хора , които се занимават точно с това - ремонт на батерии , питай тях !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам ASUS P320 с WiFi,GPS и нова батерия
    От borko84 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 13-08-12, 11:26
  2. Продавам лаптоп ASUS M51Vr
    От antondonew във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-11, 07:18
  3. Продавам: Батерия за ASUS EEEPC, усилена - 10400 mAh
    От leo_i във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 13-09-11, 19:50
  4. Продавам лаптоп ASUS M51VR-AP105 - ПРОДАДЕН!!!
    От SuN_CiTy във форум Продава
    Отговори: 16
    Последно: 10-04-10, 14:22
  5. Магазин с тънки цени + мнения за Asus M51VR-AP138
    От dkostov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-04-09, 09:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе